Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ilyen furcsa a szeme a...

Mitől ilyen furcsa a szeme a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szóval, észrevettem, hogy amikor sötét van a szobába, de ég a villany, vagy be van kapcsolva a laptop, és a fény a szemére esik, a bal szeme "világít", de a jobb nem.

Pl. amikor nem tudom, hogy alszik-e vagy nem, akkor simán látom hogy engem néz, mert világít egy szem a nagy sötétségben.

Na ezt jól leírtam, remélem érthető:D

Egyébként keverék kutyáról van szó (vizsla-terrier).


2011. dec. 18. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak fél szeme világít?! O.O Ilyet még nem hallottam. Jól lát mindkét szemére, nem vetted észre, hogy a nem világítóval gyengébben látna vagy ilyesmi? Lehet valami retinaproblémája esetleg?
2011. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az embereknél ez asszem a rák jele lehet, kutyáknál nem tudom.. vidd el állatorvoshoz!
2011. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem akarok hülyeséget mondani de lehet hogy hályog
2011. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor a német dogom megvakult a szeme zölden világított.
2011. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen csak a fél szeme:S:D

Nem hiszem, hogy megvakult volna, mert szórakoztam (szegénnyel) hogy letakarom az egyik szemét, akkor látja e, és elvileg tudott követni a szemével.:D

Most jutott eszembe, hogy régebben egyszer történt valami a szemével (csavargott, bedagadt szemmel jött haza), végülis annyi volt, hogy begyulladt, írtak fel rá szemcseppet. Lehet emiatt fénylik csak az a szeme?

Amúgy nem, nem úgy esik a fény, én sem tudom, miért ilyen, de pont 1 hete voltunk beolttatni, és meg is vizsgáltattam nagyjából megnézte fogát, stb. és nem mondott semmit.

Érdekes kutyu akkor:D

2011. dec. 18. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Félreértesz, az a fura, ha nem "világít" a szeme.

Ahány kutyát ismertem, sötétben zölden csillogott a pupillájuk, mert a retinájuk visszaveri a fényt, hogy éjjel vadászat közben a csekély fényt is duplán hasznosíthassák.

A hályog valóban megoldás lenne, de akkor annak a szemének homályosnak kéne lennie, amit gondolom észrevettél volna. Öreg kutyáknál gyakori, szürkén ködös a szembogaruk nappali fényben, éjjel pedig nem "világít".


De ha nem zavarja a létezésben, nem fáj neki, nem könnyezik vagy ilyesmi, akkor szerintem kár miatta állatorvosi vizsgálatra adni pénzt.

2011. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem zavarja:) Nappal mind a kettő egyforma, csak sötétben van ez a világítós-különbség:)

Köszönöm a válaszokat!:)

2011. dec. 19. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!