Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vírus okozta hasmenés! Mivel...

Vírus okozta hasmenés! Mivel lehet semlegesíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valami hasmenéses vírust elkapott a kutyusom, a doki már kezeli.

A kérdésem az, hogy létezik olyan szer, amit ha rászórok székletére, semlegesíti azt és megöli a vírust, kórokozót?

A legnagyobb jóindulattal sem tudtam felszedni, így félek attól, hogy visszafertőződik ill. megfertőzünk vele más kutyákat. (Panelban lakunk.)


2011. dec. 19. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
ha felszetted a székletet akkor maximum csak a helyét tudod fertőtleníteni,én hipot ajánlanék.
2011. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthető voltam.. Nem a lakásba, hanem kintre kakil, az utcán a fűre és írtam is, hogy a legnagyobb jóindulattal sem tudom felszedni neki :(
2011. dec. 19. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
kb 2 hete a kutyámnak is ez volt a baja ,ment a hasa de neki véres is volt ,én se tudtam felszedni mert nagyon folyós volt...hát lehet hogy benne van hogy megfertőz más kutyákat de viszont egy csomóan nem engedik a kakkihoz a kutyájukat ,max akik flexi pórázon sétáltatnak kutyát az mehet oda meg amelyik elvan engedve..szerintem nem tudsz oda szórni semmit..
2011. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem kell sterilen tartani mindent, a vírusok általában elpusztulnak, ha kikerülnek a szervezetből. Na meg nem szoktak lakótelepek kipusztulni egyetlen beteg kutya miatt :)
2011. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak azt akarom elkerülni, hogy végigmenjen mindenkin. Mert felénk sajna ez megy. Pont találkoztam vasárnap reggel az egyik fosi közben egy gazdival és mondta, hogy pár napja az övé is átesett rajta. Lehet, hogy pont tőle kaptuk el :S


Véres? Nem parvo volt?


Nekünk szerencsére nem véres, de fogalmam sincs mi ez (a doki is több fajta gyógyszerrel kezeli), de az a lényeg, ha 2 napon belül nem javul, akkor vmi olyan brutál gyógyszert/antibiotikumot fog kapni, ami még az utolsó oltását is "kiüti" és újra be kell majd adatnunk.

2011. dec. 19. 15:52
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Ilyenkor nem könnyű, mert fagyos a föld, de egy kis homokot szórhatnál rá.
2011. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Okés, köszi :)


Off: Hol lehet homokot venni? Bricostore, vagy ilyesmi boltokban?

2011. dec. 19. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!