Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eljut-e valaha addig a világ,...

Eljut-e valaha addig a világ, hogy legalább félig-meddig kiürüljenek a menhelyek?

Figyelt kérdés

Mindenki prédikál az örökbefogadásról, hogy milyen jó egy menhelyi kutyát megmenteni, de ha eljutnak a kutyavásárlásig, akkor azonnal a tenyésztőknél (vagy ha nincs rá keret, akkor szaporítóknál) kezdenek el nézelődni - a többség még csak nem is azért mert később, akár egy kiállítás közelébe is menne, vagy bármi más oka lenne arra, hogy onnan vegyen kutyát. Ez még a jobbik eset, ezután jön az, hogy nem elég nekik Buksi (akit jelen esetben szaporítótól vettek), kellenek kölykök is, és persze keresnek egy hasonlóan "fajtatiszta" kutyát, leellik, védőoltások, szűrések ugye minek is kellenének, amint megunják a babázást le is passzolják a kölyköket - akiknek a fele ugye menhelyen köt ki.

Vége lesz ennek valaha? Néha már azt érzem, hogy törvénybe kéne foglalni minden törzskönyvvel nem rendelkező kutya ivartalaníttatását, de valószínűleg ez se segítene.


2011. dec. 19. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sosem jutunk el odáig,hogy a menhelyek ne legyenek dugig..nekem tenyésztőtől lesz kutyám,nem azért hogy menőzzek vele,hogy húú most egy csodaszép tk-s kutyám van,hanem azért,hogy tudjam kiállításra hordani,hiszen 10 éve várok erre! Volt már kis keverékem,sőt ha nem panelban fogunk élni,akkor is lesz egy minimum..és IGEN én is bevezetném,hogy azt a kutyát akinek nincs tk-ja ivartalanítsák,és lehet hogy ez segítene,mert sok embernek nincs 100+ ezer forintja egy tk-s kutyára,főleg nem a szaporítóknak!
2011. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jóslatokat vársz tőlünk, vagy csak elmélkedni szerettél volna a világ igazságtalanságán? :)
2011. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom,soha sem fog ez az ország eljutni oda...én macskamentéssel is foglalkozom,így tudom,hogy mennyi állat van az utcán,fázik és éhezik,az emberek nem is gondolnák,és nem is lehet őket menhelyre vinni,mert ugye nincsen hely.Az emberek nemtörődömsége miatt ez a helyzet szerintem jobb nem lesz.Szomorú kimondani,de még rosszabb helyzetet viszont el tudok képzelni.
2011. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Blue11: Engem csak az zavar, ha valaki egyszerűen azért vesz tenyésztőtől/szaporítótól kutyát, hogy fajtatiszta legyen, semmi más oka nincs rá, eszébe sincs eljárni kiállításokra vagy bárhova, ahova kéne a törzskönyv és a jó vérvonal.


15:47 A macskáknál talán annyival jobb a helyzet, hogy sokkal kevésbé függnek az embertől és a zsákmányállataik gyakorlatilag mindenhol megtalálhatóak, viszont falun az emberek felelőtlensége miatt (ivartalaníttatni ugye luxus, aztán szerencsétlen macska évente kétszer fial) úgy szaporodnak mint a gomba, aztán persze ha nincs már aki befogadja mehet az utcára.

2011. dec. 19. 16:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább felkéne hívni az emberek figyelmét arra hogy olvassanak utánna mielőtt kutyát vesznek..hogy honan érdemes és honan nem..


csak az a baj ugye hogy van vki aki nem akar pl egy yorkiért 100 ezret kifizetni ,viszont a menhelyen nincs yorki vagy ha van akkor az keverék vagy öreg nah mind1 viszont 30 ezerért kínál egy szaporító egy yorkit akkor arra egyből rácsap az illető..mert hogy "fajtatiszta" yorkit kap..


de jó lenne ha nem lenne annyi árva kutya az utcán és a menhelyeken..


én nem szaporítottam csak kisebb voltam és nem olvastam utána a dolgoknak, egyszer lett a kutyám pároztatva (nem tk-s kutya egy családtól kaptam 1évesen de nagyon szép)

akkor pároztatuk egy tk-s kannal ,lett 3 kölyke , mi féregtelenítetük és az első oltást is megkapták illetve eukanuba tápot vettünk nekik , aztán 8 hetesen el is adtuk mind a 3-at..megbízható embereknek..4 éve volt már ez és a mai napig tartom a gazdikkal a kapcsolatot és képet is szoktak küldeni :) és nagyon boldogok a kutyusokkal :) ,én ha akkor tudom hogy egy szaporításnak minősűl akkor nem tettem volna..

2011. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy mostanában változna ez a helyzet drasztikusan. Jobban fel kéne hívni az emberek figyelmét arra hogy milyen körülmények között és mennyi kutya vár szerető gazdit a menhelyeken. De erre az egyesületeknek nincs pénzük elég nekik etetni azt a sok állatot. Talán ha kötelező lenne az ivartalanítás akkor kevesebb kutya lenne a menhelyeken. Esetleg még az ebadó miatt sokan ivartalanítanak de sajnos pont az ebadó miatt sok kutya fog kikerülni az utcára. Szóval sajnos ami ez veszett fejsze nyele:S
2011. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na igen, mondjuk aki az ebadó miatt kidobja a kutyáját, az előtte úgy is tarthatta... És szerintem azért sokan vannak olyanok akik inkább ivartalaníttatják a kutyájukat, nem olyan vészesen nagy költség az, a többség ki tuja fizetni. Engem inkább az érdekel, hogy az ebadó a tenyésztőkre is vonatkozik-e, mert ha igen abban nem lesz köszönet. A legtöbb becsületes tenyésztő így is minden alommal pénzt veszít, hiszen a kölykök eladásából nem keres annyit, amennyit értük és a szüleikért fizet, nem hiszem, hogy még egy fizetendő összeg hiányozna nekik, de ez már nagyon off.
2011. dec. 19. 17:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak abba reménykedek hogy az ebadóból befolyt pénz tényleg jó helyre fog menni esetleg menhelyek támogatására vagy az ivartalanítás fontosságára és támogatására.
2011. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira siratni a tenyésztőket, a többség hobbiból csinálja, főleg mivel megélni nem lehet amúgyse belőle. Szóval nem fogja őket sírba vinni az embadó se, márha vonatkozik majd rájuk.
2011. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ebadó a tenyésztőkre ha jól emlékszem NEM vonatkozik :) Utolsó: egyébként az lehet hogy csak hobbi..de ezt a linket olvasd el és rájössz,hogy költséges hobbi.. [link]
2011. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!