Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhászom szőrét lenyíratt...

Skót juhászom szőrét lenyírattam, most kb 2-3 centis a szőre, de így sincs kevésbé melege. Miért? Gondoltam segítek rajta, dehát nem tudom miért van ugyanannyira melege. Ötlet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák szőre télen fűt, nyáron hűt.

A hosszú hajú nőknek sincs inkább melege, mint a rövidhajúaknak.

És mielőtt még bárki előállna, nem, sűrűbb szőre sem lesz, ha újra megnő, ahogyan az embernek sem (max olyan lassan, hogy nem éri meg annyiszor levágni)

2009. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igy igaz, ahogy az előttem válaszoló írta, igazából rosszat csináltál neki. A hosszú fedőszőrei hűtötték eddig melegben a kutyát.

Most nagyon vigyázz rá, mert nagyon könnyen hőgutát kaphat.

Valamint a kutya bőre nem rendelkezik pigmentekkel a napdugárzás kivédésére, hiszen ott van a szőre. Ha most napsugárzás éri a bőrét nagyon könnyen leég és bőrrákot kap. Ha úgy vágtad le, hogy érheti napsugárzás a bőrét, akkor kenned kéne fényvédő krémmel.

2009. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, szomorú vagyok:( Az a h*lye kutyakozmetikus sem mondta hogy feleslegesen vágatom le a szőrét, csak megcsinálta, pedig mondtam neki miért akarom lenyíratni. Most elég hülyén néz ki szegénykém:( És figyelhetek nehogy baja legyen...
2009. máj. 19. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok.

Azért ne légy úgy elkenődve! Pikk-pakk visszanő, és legalább észrevetted, hogy ugyanúgy melege van. Rengetegen vágatják le a kutyájuk szőrét minden nyáron:(

2009. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Aztak*rva. Skót juhászt lenyíratni? Gratulálok. Ez nem egy westie, vagy yorkie, ez egy juhászkutya, a szőre úgy jó ahogy van. Nyáron is megvannak ha találnak egy árnyékos helyet, max nem olyan aktívak. Még a menhelyre kerülő colie-kat is csak végső esetben nyírjuk, de csak annyit amennyit nagyon muszáj. Máskor olvass előbb utána a dolgoknak mielőtt ekkora baromságot csinálsz. A "kutyakozmetikus" ha megkéred kopaszra nyír neked egy spiccet is, csak fizess érte. A legtöbbjük a manapság divatos táskában hordható "kutyákon" kívül tök hülye bármilyen más fajtához.

Egyébként attól függ milyen idős a kutyád, de minimum 1,5-2 év mire ismét skót juhász kinézete lesz, mert a szőrük nem nyírásra nő.

2009. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
14:07-es: ne írj Te se hülyeséget. A collie szőre nem nő meg "pikk-pakk". kb 3 éve került hozzánk egy nagyon elhanyagolt, borzasztó állapotban lévő 2 éves kan. Sajnos le kellett nyírni pár centisre a szőrét mert nem lehetett vele mit kezdeni. Azóta jól van, kíválóan tartják, a múlt héten láttam, kb most kezdi el visszanyerni eredeti hosszúságát.
2009. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy csapattársam, aki tavaly is és idén is lenyíratta a sheltie-jét - télire ugyanolyan volt a szőre mint előtte. Egyébként kifejezetten jól néz ki az a kiskutya így röviden. Illetve van egy német srác, akinek a sheltie-je szintén kopaszka, és marha helyes. Annyira jól látszik a formás kis alakja. De hát mi hülye agilitysek vagyunk :oP


A német sheltie: [link]

2009. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogyha valaki nem akar hosszú szőrű kutyát, akkor minek vesz olyan fajtát. Én még soha nem hallottam olyat, hogy a colliet nyírják. Nem a kozmetikust kell hibáztatni, hiszen te vitted oda a kutyát, a kutyakozmetikus csak azt csinálta meg amit te kértél tőle. A kutyák szőre nyáron védi a hőtől, ezért elég hülyeség volt levágatni.
2009. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!