Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyám. Már szukával is volt, szóval nem értem a dolgait.... Mindent a magáévá tesz, macskát, nyulat, más kutyákat, vagy bármilyen állatot (nem számít hogy hím vagy nőstényről van-e szó ). Régebben kapott egy nagy plüssállatot, hogy azt nyüstölje, de egész nap le se szállt róla kb.a végkimerültségig lefárasztotta rajta magát. :S Ha elvettük tőle akkor napokig kereste, nyüszített utána...stb annyira be volt zsongva. Nemrég érkezett hozzám egy kölyök kutya, és őt is egész nap nyüstöli, nem akarom őt komolyan megbüntetni mert félek h olyan féltékeny lesz a másikra h bántani fogja :S

Tudna valaki nekem segíteni hogy hogyan szoktathatnám le a hülyeségéről, mert már megőrít :@

Ivartalanítani nem szeretném..... ha azin kívül bármi ötletet kapnék akkor nagyon hálás lennék .


2011. dec. 22. 15:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos én is ilyen cipőben járok. 6 hónapos a vizslánk, 8 hetesen került ide, kb 10 hetes kórától kezdve folyamatosan csinálja. A legszörnyűbb, hogy én vagyok a "kedvence", most hogy nagyobb képes a hátamra ugrani, hogy élvezkedjen xD Nekünk először azt mondták, hogy csak stresszel, és próbálja a feszültségét levezetni. Mi megpróbáltunk mindent, biztos, hogy nem stresszel a kutya de akkor is csinálja. Az állatorvos is az ivartalanítást ajánlotta amennyiben nem növi ki a dolgot, de kétlem hogy ezt ki foja már nőni..., viszont ivartalanítani mi sem akarjuk. Szívesen várom én is az ötleteket, hogy mivel lehetne ezt kezelni.:)
2011. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
24%
Megdugta a nyulat? :D:D:D Szeegééény. :( Hát amúgy van ilyen emberben is, ilyen a természete, nem nagyon tudsz vele mit csinálni.
2011. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem akarod ivartalaníttatni, maradt az, hogy kiszívod a hormonokat a szervezetéből.

Mégis mit gondoltál? Mi lesz rá a megoldás????


Egyébként egy darabig úgy láttam, hogy itt dominancia dolog lesz és azért végez párzó mozdulatokat mindenen, ilyenkor le kell róla tiltani. De írtad, hogy kereste, nyüszített utána, stb. Ezért ezt elvetettem...


Egyébként mi az ok, hogy nem szeretnéd ivartalaníttatni?

2011. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
megmondta az állatorvos: ha nem növi ki nicns mit tenni ivartalanitani kell
2011. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Első!


Nálatok viszont 100%, hogy dominancia van a dologban. Falkavezérségről olvass sokat. Egy kutya, amelyik falkavezérként tekint a gazdájára, nem csinál ilyet, mert ez nagy fokú tiszteletlenség.

Kezdd el átvenni a falkavezérséget és abbahagyja!

Ajánlom: Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét.

2011. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszoló vagyok. Utolsónak: Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!!!! :)
2011. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Szívesen :)

És addig is, amíg abba nem hagyja, mindig tiltsátok meg neki határozottan, hogy nem.

Laikus azt hiheti, hogy vicces és még röhög is rajta, gondolom ti is így voltatok vele az elején :)

2011. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Mi akadályoz az ivartalanításban? Ez egy alap műtét, naponta több kutyán végzik el. Miért nem akarod ivartalanítani? Mert el kell hogy keserítselek, más megoldás nincs.
2011. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Mindkét esetben egészen biztosan dominanciáról van szó, csak az eredeti kérdező esetében ez már egy kényszeres cselekedetté alakult. Valószínűleg eleinte viccesnek tartották és állandóan megerősítették, az is ezt támasztja alá, hogy még saját plüssállatot is vettek neki direkt erre a célra. Az pedig, hogy már párosodott is egy szukával, azon túl, hogy önmagában is helytelen volt, még sűlyosbított is a helyzeten. Szóval sürgősen neki kellene állni az átnevelésnek, a kutyát a neki való legalsó pozicióhelyre helyezni a családi rangsorban és tiltani minden ilyen cselekményt! Az ivartalanításon is érdemes lenne elgondolkozni, mert ugyan egy hozzáértő gazdi enélkül is tudja kezelni a problémát (pontosabban hozzáértő gazdinál ki sem alakul ez a probléma), de most mindkét esetben olyan gazdikkal állunk szemben, akik még ezt az egyik legalapvetőbb viselkedésformát sem ismerik fel, tehát valószínűleg semmit sem tudnak a kutyáról. Szóval amellett, hogy mindkettőtöknek el kellene mennie egy kutyaiskolába, az ivartalanítás nagyban megkönnyítené a ti dolgotokat is és a kutya életét is. Nincs szüksége a golyóira, mert teljesen felesleges szaporításra használni szegény állatot!
2011. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fedezett is már a kutyád, bőven dolgoznak benne a hormonok. Ha túl sok a környezetében a tüzelő szuka szaga, mindig tettre kész. Ezt nem tudod irányítani. Ivartalanítás . Talán még a nagyobb mértékű lefárasztás segíthet ,de csak kis mértékben.
2011. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!