Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyám. Már szukával is volt, szóval nem értem a dolgait.... Mindent a magáévá tesz, macskát, nyulat, más kutyákat, vagy bármilyen állatot (nem számít hogy hím vagy nőstényről van-e szó ). Régebben kapott egy nagy plüssállatot, hogy azt nyüstölje, de egész nap le se szállt róla kb.a végkimerültségig lefárasztotta rajta magát. :S Ha elvettük tőle akkor napokig kereste, nyüszített utána...stb annyira be volt zsongva. Nemrég érkezett hozzám egy kölyök kutya, és őt is egész nap nyüstöli, nem akarom őt komolyan megbüntetni mert félek h olyan féltékeny lesz a másikra h bántani fogja :S

Tudna valaki nekem segíteni hogy hogyan szoktathatnám le a hülyeségéről, mert már megőrít :@

Ivartalanítani nem szeretném..... ha azin kívül bármi ötletet kapnék akkor nagyon hálás lennék .


2011. dec. 22. 15:22
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
azért nem akarom ivartalanítani mert már öreg és azért nincs kedvem kiadni x ezer forintot hogy még és kb 2 évig...
2011. dec. 22. 15:48
 12/33 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ezt a két évet még lazán végigkínlódjátok! Gratulálok!
2011. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
plusz állítólag ebben az esetben már az sem segít (ivartalanítás)....évek óta csinálja már ! :S hiába kap érte, nem állhatok fölötte egész nap és állandóan büntetem, nehogy azt higgyétek h nem volt rászólva vagy nevelve, am. meg nem ez az első kutyám , nem vagyok kezdő kutyás, de ilyen majmot még nem láttam mint ez :S ha rászólok akkor avbba hagyja, de amint látja h nem vagyok ott, sumákban megint csinálja. :S
2011. dec. 22. 15:55
 14/33 anonim ***** válasza:
szoktad vinni sétálni vagy játszani vele? ha eddig nem nagyon vitted vagy ha igen, akkor hosszabb séta kéne neki hogy kifáradjon és szerintem elfelejtené :)
2011. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%
A kutya pont annyira majom, amennyire majommá neveli a gazdája.
2011. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

M.-H. Alexandra mondd nem tudsz olvasni? Ha normális tanácsot nem tudsz adni akkor inkább meg se szólalj, láttál már olyat aki ilyenre nevelte a kutyáját, mert én még nem :D te sem vagy akkora tudálékos ezek szerint, mert eddig csak kritikát hallottam....



játtszani szoktam vele, persze sokszor játtszunk, sétálni már kevésbé viszem mert volt egy térdszalag szakadása és kímélni kell a lábait :( futnia sem lehet sokat (ezt állatorvos mondta mielőtt még valaki bele kötne!! XD )

2011. dec. 22. 16:08
 17/33 anonim ***** válasza:

Te pedig olvasni nem tudsz.

Olvasd vissza a válaszaim. Van, amit hasznosíthatnál!


Az pedig, hogy nem érted, hogy mit írtam a majmos hasonlattal, az már nem az én hibám.

De akkor lefordítom. Azt írtad, hogy majom a kutyád. Nos azért lett majom, mert nem nevelted rendesen, amiről nem a kutya tehet, hanem a gazda. Részletezzem?

2011. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Itt van pl: az a kutyapszichológiáról szóló köny amit NEM NEKEM, hanem egy másik kérdezőnek ajánlottál... amúgy meg annyit ő is tudhatna hogy ha az embert hergeli a kutya akkor nem röhögni kell, hanem lerázni magáról (értsd ahogy akarod) és a tudtára adni hogy rosszat csinált, azért ennyire kezdő nem vagyok!

Ha csak ez lenne a problémám akkor nem írtam volna ide...

Ivartalanítani sem fogom, elmondtam h miért...

Ezt írod: "Nos azért lett majom, mert nem nevelted rendesen "

Mit értesz rendes nevelés alatt, megosztanád? Állandóan verjem meg érte vagy mi? Vagy egész nap a helyén kelljen feküdnie és meg sem mozdulhat? Még mindig nem kaptam tippet hogy mit tudnék vele kezdeni vagy kössem ki élete hátra levő részére, ha olyan okos vagy akkor ajánlanál végre valamit?

Ha meg nem akkor hagyd, ne törd magad...akkor mondd azt h nem lehet vele mit kezdeni ennyi.

2011. dec. 22. 16:29
 19/33 Akiteki ***** válasza:
100%
11 évesen ivartalaníttattam az egyik kanomat, mert nem evett napokig, mikor tüzelt egy szuka. Utána még 4 és fél évet élt. Nincs olyan, hogy nem érdemes.
2011. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
:)
2011. dec. 22. 17:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!