Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Miért kanos ÁLLANDÓAN a kutyám?!

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyám. Már szukával is volt, szóval nem értem a dolgait.... Mindent a magáévá tesz, macskát, nyulat, más kutyákat, vagy bármilyen állatot (nem számít hogy hím vagy nőstényről van-e szó ). Régebben kapott egy nagy plüssállatot, hogy azt nyüstölje, de egész nap le se szállt róla kb.a végkimerültségig lefárasztotta rajta magát. :S Ha elvettük tőle akkor napokig kereste, nyüszített utána...stb annyira be volt zsongva. Nemrég érkezett hozzám egy kölyök kutya, és őt is egész nap nyüstöli, nem akarom őt komolyan megbüntetni mert félek h olyan féltékeny lesz a másikra h bántani fogja :S

Tudna valaki nekem segíteni hogy hogyan szoktathatnám le a hülyeségéről, mert már megőrít :@

Ivartalanítani nem szeretném..... ha azin kívül bármi ötletet kapnék akkor nagyon hálás lennék .


2011. dec. 22. 15:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én bizonytalan voltam a dominanciát illetően a ti esetetekben és az első válaszolónak szólt, amit írtam a dominancia kapcsán. De könyörgöm, utánam írták, hogy domanincia kérdésről van szó. Tehát miért is nem tudtad hasznosítani, amit a dominanciáról írtam?


Egyébként azt is írtam, hogy amelyik kutya falkavezérként tekinti a gazdáját, az nem csinál ilyet. Értsd úgy, ahogy akarod a nevelést. De számomra nem sok jóval indítottál azzal, amikor ezt írtad "Van egy kan kutyám. Már szukával is volt, szóval nem értem a dolgait...."

Ilyet egy hozzá nem értő ember tesz, hogy pároztatja a kutyáját, azért hogy lenyugodjon - mert hogy ez derül ki abból, amit írtál. Tehát joggal lehet feltételezni, hogy nevelés terén sem vagy a topon, a kutyád sem tekint falkavezérnek, különben nem csinálna ilyet.


És hogy újra ajánljak valamit:

Olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét, hasznosítsd, vedd át a kutyád fölött a falkavezérséged és megszűnik a problémád.

Emellett akkor is azt vallom, hogy érdemes egy orvos véleményét kikérni az ivartalanítás kapcsán, mert az még nem minden, hogy x idős a kutyád, nagyon sok múlik rajta, hogy milyen állapotban van. Lehet, hogy azt fogja mondani, hogy ne kockáztassatok, de lehet azt mondja, hogy teljesen jó állapotban van és nyugodtan vágjatok bele!

2011. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

ok köszi

az meg ne izgasson hogy hogyan kezdem a beszélőkém, ha van egy konkrét problémám nem fogom elkezdeni Krisztus születésétől a beszámolómat, nem azért volt szukával hogy megnyugtassam,azért írtam h már pároztatva volt,mert ha nem írom ki akkor sokan rávágták volna "biztos nem volt még pároztatva azért ilyen" :)

2011. dec. 22. 18:35
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Hátőőőő... ivartalanítás?... Tudom, tudom, erre a kis időre már minek. Akkor... hm...

A falkavezér státuszát nem ártana átvenni tőle. Egy csapatban csak a falkavezér párosodhat. (Hogy igazi szukával vagy műnyúllal, az most mindegy.) Sajnos nem elég, ha csak akkor szólsz rá, ha észreveszed, ez egy teljes "életmódváltást" igényel mindkettőtök részéről.

(Egyébként, úgy belegondolva... szerencsétlen kutya mit kínlódhat, hogy már mindent megdug, ami mozog.)

2011. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Akiteki ***** válasza:
100%

"biztos nem volt még pároztatva azért ilyen"

Épeszű ember ilyet sosem mondana. Mindenki tisztában van vele, hogy ilyen helyzeteken csak ront a párzás.

2011. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Azt írtad, szalagszakadás miatt nem viszed sétálni, mozogni.

Az én kutyámnak meg is műtötték a térdét e miatt. Fél év után már

intenzíven szaladt, úszott, dolgozott az iskolában.

Még embereknél is a mozgást ajánlják az ilyen gondoknál.

Mennyi idős a kutyád amúgy, hogy csak 2-3 évet adsz neki még?

2011. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit, mivel és meddig lehet terhelni, mert az nem állapot, hogy folyton pörög. Ha azt mondja, sehogy, kérdezz meg egy másikat. És hangsúlyozd mindkettőnek hogy _rohadtul_ kéne a kutyának a fárasztás, úgyhogy mondjon valamit, mert ez a dolga.
2011. dec. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"Van egy kan kutyám. Már szukával is volt.... Mindent a magáévá tesz, macskát, nyulat, más kutyákat, vagy bármilyen állatot (nem számít hogy hím vagy nőstényről van-e szó ). Régebben kapott egy nagy plüssállatot, hogy azt nyüstölje, de egész nap le se szállt róla kb.a végkimerültségig lefárasztotta rajta magát."

basszuskulcs már a kérdésben benne a válasz!!! ti emberek egyébként normálisak vagytok? miért kell erre nevelni szerencsétlen állatot?!

2011. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy sosem viszem sétálni, hanem azt, hogy ritkán.... és azért nem lehet sokat ugrálnia...stb, mert utána 2 napig sántít a műtött lábára, ha megerőlteti
2011. dec. 23. 17:17
 29/33 anonim ***** válasza:

jézusom, minek az ilyennek kutya

még neki áll feljebb... biztos, hogy tudnak jó tanácsot adni, de meg is kéne a válaszokat hallgatni.

Mi az, hogy nem szánsz rá ennyit?

Na, lehet, hogy majd az ebadó rávesz :(

2012. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne engedd, hogy ugráljon. Fogd szépen rövid pórázra, és vidd láb mellett. A séta kell neki, még ha csak így is. Ráadásul ha amúgy csak otthon döglik, és egyáltalán nincs terhelés alatt, akkor persze hogy lerobban, amikor egyszer végre rendesen mozoghat. A rendszeres, de nem túl nagy terheléstől remélhetőleg semmi baja nem lesz, de mondom, kérdezd meg a dokitól, hogy pontosan mit tudnál tenni annak érdekében, hogy a kutya mozogjon, de ne robbanjon le.
2012. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!