Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat, hogy egy helyre szarjon és vizeljen?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves beagle keverékem, és a probléma az hogy teleszarja a füvet, valamint odavizel, ahol éppenséggel megáll. Ez pedig látványra sem szép, valamint nyáron ha akarunk járkálni a fűben... hát értitek. Jó lenne megtanítani, hogy az udvarban egy helyre csinálja, mert reggelenként nincs időm kivinni sétálni, és hát nyilván neki is akkor kell.
2011. dec. 23. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a pisilés szerintem nem fog menni, pláne ha kan és ivaros, de amúgy ugyanaz a módszer, mint a szobatisztaságra szoktatásnál. Reggel (meg amikor csak tudod) pórázon vidd ki a kertbe abba a sarokba, ahova ő is szívesen jár, meg te is szeretnéd, hogy járjon, várd meg, amíg odakakil, és dicsérd meg. Persze ez csak akkor működik, ha amúgy kinti-benti kutya, csak kerti kutyánál elég nehéz ezt kivitelezni, hiszen nem tudod felügyelni, mikor megy a dolgát végezni.

Ezen felül hordd a kiválasztott sarokba a kert többi részéből a kutyagumit, hogy ott legyen a legerősebb a szag.

2011. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen még össze-vissza kakil. Idősebb korára ki fog szokni a terület szélére, de egy helyre nem fogod tudni szoktatni, azt már most mondom! Az enyém a telek két végében intézi, a kerítés mentén. Esetleg annyit tehetsz, hogy a kívánt terülten (ami legyen elég nagy, több méterszer több méteres) hagyjál mindig egy-két adagot, és máshonnan a lehető leggyorsabban szedd össze! A pisilés ettől függetlenül össze-vissza lesz, de azon a területen, ahol ő is éli a mindennapjait, ahol játszik, alszik, stb, oda nem fog piszkítani, ez biztos!
2011. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem elég lenne ha csak valahol hátul a kerítésnél csinálná, mert akkor nem kéne a fűről szednem, meg hát akkor mi is mondjuk járkálhatunk a fűben anélkül, hogy minden egyes lépésnél a lábunk elé nézzünk. Azt már próbáltam, hogy egy újságra összegyűjtöttem a sok ürüléket, de sok haszna nem volt (igaz ezt még fiatalabb korában próbáltam, lehet akkor még hülyébb volt). Amúgy kizárólag kinti, kerti kutya, tehát akkor ezek szerint nehéz lesz mindig figyelni. De azért majd a melegebb szünetekben (tavaszi, nyári) meg hétvégeken megpróbálok egész nap mellette maradni, hogy megfigyeljem.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki még tudna valamit és leírná annak megköszönném :)

2011. dec. 23. 12:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Naponta össze kell szedni a végterméket és nem fogtok belelépni.
2011. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt a "reggelenként nincs időm rá" dumát. Mikor 6ra jártam dolgozni, akkor 4:55kor kellett volna kelnem, h elkészüljek időben. Ehelyett keltem 4:20kor, h beleférjen egy eü séta is. Nem nagy mutatvány, csak némi kutyaszeretet és felelősségvállalás nem árt.
2011. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem beszélsz épp szépen a kutyádról..'jó' gazdi lehetsz és aranyom olyan nincs hogy nincs időd egy állatot fogadtál be maximum felkelsz egy órával korábban és leviszed úgy! Ez ugye még nem jutott eszedbe?! -.-"
2011. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ksandor1963 ***** válasza:
0%
Teljesen egyértelmű, hogy mi a válasz a kérdésedre. Neked is azt tanácsolom: erre a kérdésedre nem az interneten keress választ. A kérdéseidre hamarabb megtalálod a választ ha megbeszéled a falu idősebb és tapasztaltabb lakóival, vagy elgondolkozol, hogy a nagyapád mit tett volna a helyedben.
2011. dec. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti válaszoló nem tudom mire mondta azt, hogy nem beszélek valami szépen a kutyámról. Szerintem semmi csúnyát nem mondtam rá (pl. k*rva dög, vagy ilyesmi). Egy másik dolog amit megemlítenék, hogy kib*szottul nem vagyok az "aranyod". Valahogy az első pár válaszoló tudott normálisan válaszolni... De hát páran ebben találják örömüket, hogy másokat ilyen "kritikákkal" illetnek meg. Én a jelen, adott helyzet alapján kértem választ, ha nem tudsz, légyszíves ne válaszolj.
2011. dec. 28. 20:52
 9/11 anonim válasza:
Egyik ismerősöm úgy tanította be a keverék kutyáját h kijelölt neki egy kis területet a kertben ahova szerette volna h végezze a dolgát és mindig mikor meglátta h végzi a dolgát odavitte és után megdicsérte a kutyát adott neki jutalomfalatot. Sokáig csinálta és egy idő után a kutya csak ott végezte el a nagy dolgát. Próbáld ki hátha neked is sikerülni fog :) egy próbát megér :)
2012. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ezt kipróbálom nyáron, köszönöm szépen a normális választ :)
2012. febr. 17. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!