Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Tyler913 kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy mindenfélét felegyen a földről?

Figyelt kérdés
Panelkörnyéken lakom,és sajnos sokan szemetelnek,meg a sok buta ember direkt is rak ki kaját a kóbor állatoknak,így séta során állandóan azzal szembesülök,hogy mikor elengedem a kutyám,mindig talál valami szemetet.Eddig elég volt a tiltás,és kiköpte,de mostanában direkt le.rja,amit mondok (9 hónapos),és ha kicsit messzebb van tőlem,egyszerűen elfut,pedig pontosan tudja,hogy tilos,amit csinál.Hogyan tudnám fegyelmezni,amikor ütőtávolságon kívül van?
2011. dec. 9. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rá, a kutya ilyen. Neki ez a természetes.
2011. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Nálam az vált be, hogy először otthon gyakoroltunk.

Leraktam egy falat kaját a földre, és ha hozzá akart nyúlni rászóltam: NEM. Ha a falat felevése helyett rám nézett adtam neki egy jutalomfalatot (persze nem azt ami a földön volt, hanem egy másikat a kezemből)

Aztán amikor megértette, hogy a földön levőt nem eheti meg (ez azért nem ment rögtön), a séta alatt is tettünk próbákat.

Egyszer felevett egy ázott kenyér darabot. tudom nem szép dolog, de egy határozott NEM és egy pofon "kíséretében" megmagyaráztam neki, hogy nem megfelelő a viselkedése. Persze a következő séta alkalmával szándékosan arra sétáltunk, ahol a kenyér volt. (persze pórázon)Hagytam, hogy odavezessen a kényérhez és amikor hozzányúlt volna elég volt egy hangos FÚJJ, és amikor nem nyúlt hozzá,nagyon megdicsértem és kapott egy jutifalatot a kezemből. Aztán a következő nap is arra sétáltunk, ekkor még odament, ahol a kenyér volt, de már nem nyúlt hozzá. És többet nem evett fel semmit a földről. :-)

A Te kuyád is meg fogja tanulni, de most kamaszodik és próbálgatja a határokat.

Ha pedig szabadon van és úgy próbálkozik szerintem csak egy dolgot tehetsz: kiabálj rá, hogy FÚJJ. ha lerakja dicsérd meg, ha pedig megeszi, hívd be és tedd pórázra egy kis időre.

Illetve próbálkozhatsz azzal is hogy megkéred egy barátodat tegyen valami finom falatot a földre(úgy hogy a kutya ne lássa) aztán sétálj vele arra pórázon és figyeld meg mi történik.....

Szóval nem egy egyszerű folyamat, de megtanulható.

Kitartást hozzá és sok sikert. Bocs, hogy kicsit hosszú lett :-)

2011. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nehogy ráhagyd. ugyanúgy a mérgezett kaját is feleszi..


próbáld ki a kaviccsal töltött műanyag flakonos módszert

2011. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem a felevéssel van elsősorban gond, hanem azzal, hogy sz*rik rád a kutya. Kezdd keményebb kézzel fogni, építsd ki a megfelelő falkasorrendet (google: "Hogyan legyek falkavezér?"), ne tűrd el, ha nem hallgat rád, és majd megjavul.
2011. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 compactegon ***** válasza:

mennyi idős a kutyus? én hónapokig szórakoztam ezzel. általában hajléktalankaki volt a kedvenc, de ő is felevett mindent, amit lehetett. most is 25%-ban óvatosan felveszi a kenyeret, zsemlét stb, de ha rászólok azonnal kiköpi (régen elfutott messzebb, megette, aztán sunnyogva visszajött :D)

amint meglátod "fúj!" parancs. amint abbahagyta, és rád figyel, adj neki kis virslit vagy valami csábítóbb falatot.

a "keményebb" módszer: egyszerűen morogj rá (ő nem kereshet zsákmányt, hisz alattad áll a sorrendben). egyébként ez a megoldás kulcsa szerintem, erősítsd jobban a főnöki szerepedet.

2011. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudtam,hogy jönni fognak a szokásos "bármi baj van a kutyával az azért van,mert nem vagy falavezér"-jellegű kommentek is.Pedig ezen a problémán kívül elég jól megvagyunk,és elég egyértelmű,ki a főnök.Ez az egy szituáció a kivétel,mert amikor tőlem 15 méterre kaját talál,akkor már hiába szólok rá.

A többi válasz nagyon hasznos volt,köszönöm Nektek!

2011. dec. 10. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1) A falkavezérséggel azért jövünk, mert a legtöbb esetben ez a probléma gyökere. Nem írtad, hogy ezen kívül minden oké, ezért kezdtük az elején. Nem felháborodni kell, hanem máskor ha számítasz ilyen válaszra, akkor elébe kell menni. Mi a meglévő információkból tudtunk csak ítélkezni.


2) Mit csinálsz vele, amikor hiába szólsz rá? Szóval mi a szankció, a büntetés azért, mert nem hallgatott rád? Mert ha semmi, akkor ne csodálkozz, hogy nem figyel oda rád. Menj utána, ő pontosan tudni fogja, hogy rosszat csinált és büntetés következik, és következzen is. Nem kell szaladni, mert akkor sosem kapod el, csak szép higgadtan, hogy hagyja magát utolérni.

2011. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ok,értem,amit írtál.Amikor látom,hogy eszik,rászólok,ilyenkor egy felnéz,és ha megindulok felé,elfut,akkor is,ha csak lassan megyek.Az a baj,hogy mire utolérem,már elég idő telik el,hogy kétségessé váljon a büntetés,pont azért,mert ha hagyja magát utolérni,az azt mutatja,hogy már nem érzi,hogy bármit rosszat csinált volna.Ha ilyenkor befegyelmezem,már nem fogja tudni,miért kapta.

Mivel a jelenség csak nemrégen jelentkezik,ezért még nem dolgoztam ki konkrét válaszreakciót rá,pont ezért kérdezősködöm itt.Jelen pillanatban rászólok,majd otthagyom,megyünk egyenesen haza,és kb. fél óráig nem szólok hozzá,kirekesztem,stb.

2011. dec. 10. 12:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Látni azért a kutyán, hogy meddig érzi, hogy rosszat tett. Amíg "menekül", meg sandán néz, addig biztos tudja, hogy miért kapja, amit kap, addig menj utána és büntesd meg. Ha ő előbb érzi úgy, hogy már nincs "veszélyben", akkor legyél kicsit fenyegetőbb. Nehéz eltalálni azt a pontot, amikor még nem fut el tőled a kutya, de még érzi, hogy most meg lesz büntetve, de próbáld ezt belőni. Ha mindig csak a büntetés ígéretéig jutsz, nem fogja megtanulni, hogy ezt nem szabad csinálni.

Sőt, az is lehet, hogy megtanulja, hogy ha úgy tesz, mint aki nem érti a dolgot, akkor nem jön a büntetés, szóval legyél résen.

Plusz kipróbálhatod a "kannás" módszert is, azzal távolról tudod fegyelmezni a kutyát. Üres műanyag boroskannába vagy üdítős flakonba raksz pár követ, hogy zörögjön, és amint rászólsz a kutyára, odadobod hozzá a flakont/kannát. Nem kell vele fejbe vágni, az is elég, ha a közelébe esik, a hangja a lényeg, azt nem szeretik. De ha eltalálod, az sem gáz, végülis csak egy darab könnyű műanyag (hacsak nem csivava, akkor tanulj meg jól célozni :)). Ezzel megvan a büntetés, nem bántottad a kutyát, és akármilyen távolságból működik.

2011. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rezangyi ***** válasza:
Nem feltétlen a falkavezérség kérdése ez.Nálunk is egyértelmű hogy ki a vezér.Az én kutyám igaz még csak 8 hónapos és kicsi kora óta probléma, hogy feleszik dolgokat.A NEM parancsra azonnal abbahagyja de ha nem figyelek akkor felveszi..tehát azért ez függ a kutya 'sumákságától' is.PLáne kölyökkorban mikor nekik annyi érdekes illat van a földön.Ha a nem parancsra megáll akkor jól csinálod viszont sok türelem kell mire akkor sem eszik fel valamit ha nem lát téged.Bizonyos kutyafajták sokkal makacsabbak és kitartóbbak hülyeség terén úgyhogy a gazdinak kell mindig okosabbnak lennie.:)
2011. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!