Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek szóljak? Már nagyon...

Kinek szóljak? Már nagyon elegünk van. (Többi lent) Normális válaszokért jár a zöld kéz.

Figyelt kérdés

Egy kis községben élünk,kb 1 éve idecuccoltak C-ok mivel nem írhatom le,ezért gondolom értitek kikről beszélek.

A lényeg az ,hogy egymással szembe költözött két család,két lepukkant házba,rengeteg kutyájuk van a legkisebb keveréktől a buldózer méretűig.Amivel nem lenne gond,de mivel állandóan szerintem már direkt tárva nyitva hagyják a kapujukat..(Mind a 2 C család ezt csinálja ,és mindkettőnek sok kutyája van)ezért szabadon mászkálnak az utcába..Konkrétan tegnap majdnem megette az egyik az enyémet.Este sétáltunk,és kiözönlött 6 kutya..azt sem tudtam mit tegyek hirtelen..Nem lett baj,de ha a nagyobb testű kutyámmal lettem volna kint azt nem tudtam volna felemelni.Szóval nagyon veszélyes ez így!A másik ,hogy 1001 % ,hogy ezek a kutyák nincsenek beoltva...Ami egy másik ok,arra ,hogy félnem kell kint az utcán.

Kinek szóljak?A községházát hívjam fel?Vagy a sintért?Kell fizetnem azért?Mit csináljak?Nem barátságos kutyákról beszélünk,nagyon agresszívak...


2011. dec. 23. 12:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló írta,hogy miért nem írom,ki ,hogy cigány...a kérdésbe.Múltkor letiltottak emiatt..Mert fennakadt a trágár szűrőn.Ezért nem írtam ki.


Kb 2 napja nagyon elegem lett,és szóltam nekik(persze tárva-nyitva volt a kapu),hogy használják már azt a rohadt kaput!A cigányasszony ott üvöltözött...A másik ,ha feljelenteném őket,akkor tuti tudnák,hogy ÉN voltam ,mivel a többi embert úgy tűnik nem érdekli,vagy nem mernek szólni.Szóval nem szeretném,hogy valamelyik éjjel rámtörjék az ajtót!Annyian laknak azokban a kis házakban mint az oroszok.

A másik ,hogy azon a környéken ahol lakok,SOHA nem volt ez..tehát nem szaladgált így rengeteg kutya az utcán..nem írom,hogy gazdátlan,mert van gazdájuk csak az sz*rik rájuk.Jönnek a kutyák,néha kettesével,hármasával,és megállnak a kapunk előtt és lesnek,a mieink megvannak őrülve,ingerlik egymást,a kicsi a lakásól ugat,és MINDIG a mi kapunk előtt járkálnak,csomószor a kicsit nem is merem kivinni.Szóval nagy hangzavar van itt általában..!

Lehet butaság,de ugye a parlament behozta a kutyaadót,és ugye azért nem mindenhol dőlt el ez a dolog még,tehát azon múlik,hogy az önkormányzat szeretné ezt behozatni,amit én úgy tudok,hogy nem...nálunk persze..(de még ki tudja)De ha most odajárkálok a tanácsháza nyakára ezzel a problémával,akkor lehet úgy gondolják,hogy a mi községünkbe is szükség van erre a szankcióra,mert ugye ilyen emberektől kapásból elkerülne az a sok kutya.Várjak még?!


Annyit hozzáfűznék a rosszmájú válaszolóknak,NEM..NEM szeretném az ebadót..!De ha kell kifizetem..és megelőznék olyan embereket is akik azt írják,hogy mi van ha beteg lesz,oltás,etetés stb.Mindene megvan,szép környezetben élnek,makk egészségesek a kutyáink.Csupán nem értek ezzel a kezdeményezéssel,mivel lassan azért is fizetned kell mert van hajad.

Értelmes válaszokat köszönöm..!

2011. dec. 25. 15:40
 12/20 anonim ***** válasza:
Ezért nem írtuk , hogy velük beszélj,teljesen felesleges ,a kutyáiknak több esze van valószínűleg mint nekik összesen. Kár volt szólni ,látod most parázhatsz a bosszútól..Marad a hatósági értesítés,de írásban is ,hogy nyoma legyen ,különben letagadják ,hogy szóltál.
2011. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem kellett volna,de nem vagyok az a feljelentgetős típus.Gondoltam ,ha szólok,mivel NEM ismerem őket,hátha lesznek olyan intelligensek,hogy megcsinálják a kapujukat,vagy legalább becsukják...Hiba volt.
2011. dec. 25. 16:22
 14/20 anonim ***** válasza:
Figyu aki MAGÁTÓL nem tudja ,hogy kutyákat főleg nagytestű harcias kutyákat nem engedünk ki felügyelet nélkül utcára,ahol emberek kisgyerekek ,kutyasétáltatók járnak ,annak gondolod ,ha szólsz ,hirtelen megvilágosodik és "jaj tényleg ,bocsi" felkiáltással bezárja a kaput? Most ezt nem bántásból írom,de az előítéletek néha nagyon is hasznosak.
2011. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Attól ne félj ,hogy majd azért törnek be hozzád mert sejtik hogy feljelentetted őket.Amúgy is betörnének ,nem kell ehhez indok. Van neked is házőrző kutyád,jó ha van egy kivonulószolgálatos riasztórendszered meg valami önvédelmi fegyver kézközelben. Sajnos a vadak ellen védekezni kell ,de meg is lehet hunyászkodni és lesütött szemmel oldalazni mellettük és a kiengedett kutyáik mellett. Ez már mindenkinek a saját döntése.
2011. dec. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A szavak embere vagyok..próbáltam megbeszélni,hiba volt.Ha éppen az udvarukban vannak akkor ha egy ember elmegy akkor csak ugatnak,ha viszont kutyával mész akkor akarnak neked jönni..ill a kutyának,de általában az utcán vannak kint.

Nem tudom,akkor várjak kicsit még aztán menjek a tanácsházára?

2011. dec. 25. 16:32
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen,szólj a jegyzőnek akinek kötelessége intézkedni.De írásban is add be a panaszod ,mert tényleg az megy sokhelyen ,hogy jójó majd rájuknézünk , aztán mikor kifordulsz az ajtón jót röhög és passziánszozik tovább..Helyedben több helyre fordulnék egyszerre, jegyző ,illetékes gyepmesteri telep, helyi állatorvos (a veszettségi oltás elmulasztása miatt) rendőrség ,kutyával való veszélyetetés miatt ,közterületesek ..Ha látják ,nem hagyod annyiban ,akkor tenni fognak valamit.
2011. dec. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá, hogy nálunk is hasonló problémák voltak/vannak.

Rendőr is kijött egy ügy után felvenni a jegyzőkönyvet...

Akkor mondta, hogy a kutya nem akadály a betörőknek.

Azt tanácsolta, riasztót meg valami guard security őrző izékkel kössek szerződést, az állítólag tényleg működik és elriasztja a "nem kívánt látogatókat"...

2011. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tescogazdaságos megoldás csak matricát kitenni a kapura egy ismert őrzővédő cég logójával, és egy kamu villogó szirénadoboz felszerelése a háztetőre.És nem terjeszteni a szomszédoknak,hogy ez csak átverés.
2011. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az állatmenhelyet...ők kimennek majd és megnézik mit tehetnek ... mindenesetre sok sikert kívánok :/
2011. dec. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!