Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk most egy öt éves...

Kaptunk most egy öt éves kutyát, elvileg szobatiszta. Hányszor kell napjában levinni, és mikor?

Figyelt kérdés
Reggel mondjuk felkelés után, és délután valamikor elég őt kivinni, vagy ennél többször kell? Jót szeretnék neki is, meg magunknak is, segítsetek kérlek, hogy ez hogyan működik, bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadnék ezzel kapcsolatban, előre is nagyon köszönöm!
2011. dec. 23. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

szerintem 3szor legalább

reggel napközben este /pl. 6 2 8/ vagy nem tudom ahogy igényli

2011. dec. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Egy kutyát ahhoz, hogy elvégezze a dolgát elég napjában kétszer levinni. Reggel és este.
2011. dec. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Leírnátok, hogy ti hogy csináljátok ezt az egészet? kb. mikor adtok a kutyának enni, és mit, és evés után hogy viszitek le? Mi este adunk neki enni 6 körül. Az úgy jó, ha reggel utána olyan fél hét felé leviszem, és utána kb. fél ötkor? Az úgy nem lesz rossz neki? Ki kell annyit bírnia, hogy ne csináljon semmit?
2011. dec. 23. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

3-4x lenne egészséges levinni, ebből 1-2 alkalom jó, ha hosszabb séta (legalább 1 órás).


A 17:51-esnek meg üzenem, hogy sajnálom a kutyáját. Gondolom ő is naponta csak 2x megy wc-re... Csak próbálná ki egyszer.

2011. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Reggel és este mindenképpen, és napközben is legalább egyszer, ezek közül legalább az egyik séta legyen hosszabb (a kutya igényeihez igazítva), hogy mozoghasson rendesen.
2011. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elosztásban meg az a lényeg, hogy minél kevesebb időt kelljen kibírnia egyhuzamban a kutyának, tehát este minél később menjetek le, reggel meg minél előbb.
2011. dec. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a séta természetesen meglesz. Nekeünk már korábban is volt kutyánk, csak akkor ki tudtuk engedni a kertbe, akkor is elvittem őt majdnem minden nap sétálni. Egy kutya egyébként hányszor végzi el a nagydolgát naponta?
2011. dec. 23. 20:24
 8/11 A kérdező kommentje:
ja, meg még annyit szeretnék kérdezni, hogy lehet olyat, hogy nagyjából egy időpontban viszem le, de mondjuk olyan 2 órás intervallumba? A suli miatt biztos, hogy nem tudom mindig ugyanababn az időpontban levinni majd. Van amikor nincs első két órám, viszont van olyan amikor van; van olyan amikor 2 órával később érek haza, van amikor meg korábban....
2011. dec. 23. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:
A kutya alkalmazkodó állat, ha nem szoktatod fix időpontra, nem fog rászokni :)
2011. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az időpont, hanem a rutin a lényeg. Én pl úgy szoktattam, hogy reggel felkeltem, levittem (mindegy hánykor volt, hétköznap 6kor, hétvégén 8kor). Hazajöttem a suliból, lepakoltam, levittem. Ez is mindegy mikor volt, de szinte mindig így volt.
2011. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!