Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápváltás! Hogyan szoktassam...

Tápváltás! Hogyan szoktassam át a kutyámat? FONTOS!

Figyelt kérdés

4hónapos kutyámat, hogy szoktassam át Happy Dogrol - Hill's re?


Ugy jó, hogy először fele-fele arányban kapja? Majd fokozatosan csak a Hill's-t fogja kapni?!


2011. dec. 24. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi 2 hét alatt álltunk át. 2/3-ad 1/3-ad arányban kezdtem, majd fokozatosan átbillent a mérleg...
2011. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tyler913 ***** válasza:
Jónak tűnik.Mi amúgy nem sz.rakodtunk hetekig a tápváltással,pár napig felesben kapta a régivel,utána már csak az újat.Hacsak nem különösen érzékeny gyomrú vagy allergiás a kutyád,nem kell ebből nagy ügyet csinálni.
2011. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tápváltás mindig kutyafüggő. Vannak kutyák, akiknek a pocakjuk érzékenyebb és náluk szépen fokozatosan kell áttérni a tápra. Pl:

1. nap 3/4 régi táp és 1/4 új táp

2.ugyanez

3.picit emelsz az új tápon, de még régi maradjon túlsúlyban.

4. ugyanez

5. mehet felesbe

6. mehet felesbe

7.mehet felesbe

8. 60 % új táp

9. nap: 70% új táp

10. nap 80 % új táp

11. nap:90% új táp

12. nap: mehet csak az új táp


Ez persze csak egy példa, nyílván nem kell szemenként leszámolni a tápokat, és ez egy érzékenygyomrú kutyusnak való.


Egy normál gyomrúnak ennél mehet gyorsabban is a váltás.


Nálunk meg kell hogy mondjam, szinte alig volt átmenet és szerencsére a kutyusom gyomra nagyon jól reagált rá, nem volt semmi gond szerencsére.

2011. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kicentizni, egyik nap elkezdtek belerakni egy keveset az újból, másnap többet, harmadnapra már mehet felesben, aztán így tovább a teljes cseréig. Ha kezdene hígulni a széklete, akkor egy ideig ne növeljétek az új arányát, de ne is csökkentsétek, szokja csak azt is. Nem egy nagy kunszt :)
2011. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Próbáld meg keverni. Nekem tapasztalatom, hogy ha keverni akartam, a kutyák kiválogatták a nekik jobban ízlőt.
2011. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!