Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Kis termetű, kölyök kutya. Nagyon aranyos, de ha elkezdek vele játszani mindig a kezemet harapja vagy a lábamat.

A játékaival nagyon nem is játszik már.

Valami jó ötlet?

3 hónapos Yorki.



2011. dec. 25. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy 3 hónapos yorkit ne akarj leszoktatni harapdálásról! Ez teljesen természetes! Ha meg nem bírod, akkor előtte kellett volna gondolkoznod, hogy vajon kell-e egyáltalán neked kutya vagy sem. A kutya függetlenül attól mennyi idős mindig olyan marad, mint egy gyerek, amibe bőven belefér az is ha harapdálja a kezedet, lábadat.
2011. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

21:24:

Ja, tök természetes, ahogy a terület körbevizelése és a betolakodók megölése is. Egy farkasfalkában. De nem egy szobakutyánál.


Oké, hogy 3 kilós lesz, de egy kifejlett kuvasznál is természetesnek tartanád, hogy jópofaságból harapdálja a gazdája kezét? A méret nem mentség, egy kis kutya is nagyon komoly sérüléseket tud okozni. A kutyák fájdalomküszöbe általában jóval magasabb, mint a mienk, és a szőrük miatt nagyobb harapás sem árt nekik, míg a mi bőrünket megkarcolja a foguk. Harapott már meg uszkár? Nem finom.


De a kutya tanítható. Ezért tartjuk. Meg lehet tanítani, hogy pl. tilos a lakásban pisilni (bár Téged, kedves utolsó, ha már ilyen szabadelvű vagy, talán ez sem zavar?) vagy hogy ne okozzon fájdalmat a gazdájának.


"Olyan, mint egy gyerek." Hát én egyszer ütöttem meg hisztizés közben anyukámat 5 éves koromban, olyan nyaklevest kaptam, hogy csak úgy szikrázott (sem azelőtt, sem azután nem ütöttek meg soha). Egy gyereknek is szüksége van a fegyelemre, sőt, a gyereknek van leginkább szüksége rá! Akkor is, ha nem gyerek, hanem kutya. Nem élhet úgy a társadalomban, hogy mindent megengednek neki!


Ha csak azok tartanának kutyát, akik készek naponta szó szerint vérüket áldozni neki és eltűrni a harapásait, valószínűleg a kutya nem a legelterjedtebb háziállat lenne, hanem valami perverz szado-mazo segédeszköz.

2011. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:
Egyáltalán nem természetes. Azzal kezdődik, hogy ezt megengedik neki, mert hogy olyan picike, miért ne. Aztán megengedik neki, hogy leszedje az asztalról a kaját, hogy ugasson a lakásba belépő idegenekre, hogy lehugyozza az ágyat és megharapja aki elveszi a kajáját. És ezzel lesz egy totálisan kezelhetetlen idegbajos kutyája az illetőnek, csupán azért, mert olyan aranyos picike.
2011. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ksandor1963 ***** válasza:
0%

Szerintem egy 3 hónapos kiskutyánál természetes, hogy a fogát is használja egy gazdival való játék közben. A tejfogak hihetetlenül élesek, ráadásul még ők tényleg nem tudják, hogy hol a határ. A német juhászunknál én ezt a nekem durva, de a kutyáknál természetes viselkedést úgy tompítottam, hogy:

1.: csak az általam kezdeményezett játéknál használhatta a fogát

2.: nem a kezemet, hanem csak egy játékszert harapdálhatta pld rongyot. Ennek ellenére történtek harapások, hiszen hihetetlen fürgék és én is lassú voltam, de mivel nem agresszióból adódott ezért én nem idegeskedtem. A német juhászom akkor vett vissza, amikor hasonló korú kutyákkal kezdet játszani (kutyaovi) ahol megtanulhatták a játék és a durvaság közti határt. Aztán 6 hónapos korától kezdve már nem keresett rajtam fogást, abba maradt.

Most van egy 8 hetes berni pásztorkutyám, ő sokkal jobban reagál a visszajelzéseimre ha túlzásba viszi, de ez nem jelent semmit, ez valószínű hogy egyed, és nem fajta különbségből adódik.

Szerintem nyugi kinövi, de azért féléves koráig ingább a figyelemelterelés + falkavezérség + szocializáció + bizalom kiépítése a legfontosabbak. Ezek a tűéles fogak által okozott sérülések begyógyulnak, de még most rohadt fájdalmasak.

2011. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Leszokik róla magától, ha leszídod.
2011. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!