Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann mennyire tartható...

A dobermann mennyire tartható lakásban?

Figyelt kérdés

Mennyire tartható lakásba egy dobermann, hogy bírja a kisebb területet?

Persze a napi 1-2 óra mozgás, vele foglalkozás meglenne, csak annyi, hogy nem kertbe lenne hanem bent a lakásban...


2011. dec. 26. 10:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

Nekünk volt dobermanunk sok éve, amire emlékszem az az, hogy iszonyatosan sokat mozgott, állandóan futott a kertben, megpróbálta kiásni a vakondot, egy bizonyos népcsoportot pedig annyira nem kedvelt, hogy dühében nekiugrált a drótkerítésnek ha elsétáltak az utcán (mindegy hogy melyik oldalon). Az meg persze szépen kinyúlt egy ilyen erős állattól.


Szerintem túl nagy és túl mozgékony lakásba, még akkor is ha 100 m2 körüli a terület.


(igaz nem vagyok egy ideje gyakorló kutyatartó, szóval csak vélemény a tapasztalataim alapján)

2011. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%

Blue11-el egy ponton erősen vitatkoznék, hogy hol tartható. Ahogyan azt az olcsókutya.hu-n is leírták a fajta szerelmesei, lakásban tartható, kertben télen nem.


[link]

2011. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm panelban tartotta dobermannját. Ahogy előttem is írták, ha le van fárasztva fizikailag és szellemileg is, akkor természetesen igen.

Amúgy kertes házban se szokták kint tartani, mert fázós nagyon :)

2011. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen.. a kutyasuli erősen ajánlott :)
2011. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Tartható lakásban, az enyém reszket kint a hidegben, mint a kocsonya. És a többi dobi is, akit ismerek. Ezért mindegyiket kinti-benti kutyának tartják. Ha naponta 4-5-ször le tudod vinni, rengeteget mozgatni (4-5 óra!), agyilag is lefárasztani, és kutyasuliba hordani, akkor hajrá.
2011. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

semmi baj nincs a lakásban tartással, és ha nincs 4-5 óra az sem gond. nekem most lakásban vannak, mert ideiglenesen lakunk, és a kert tele tujákkal, oda nem mehetnek.

Én elmondom, hogy csinálom. reggel egy szaglászós séta-pisi kaki. Délben 1 tréning, sok jutalommal, a végén egy kiadós labdázás, estefele, egy nagy séta a határban, és futkározás, szimatolgatás a többiekkel. Az a fontos, hogy a kutyának legyen egy napirendje. lehetőleg mindig azonos időben. Nyilván nyáron több a programm, később sötétedik. Amikor éppen nem vagyok itthon, heverésznek a kanapén, vagy van aki a ketrecében. nem rombolnak, mert mindig várnak. Ha sportos gazdi vagy, a kutya is sportos. De az egész nap ágyban heverésző gazdához, hozzálustul a kutya is. Nem jönnek felszinre az ösztnök, a kutya csak van. nem kell vele órákig sétálni, egy jó kiadós 20 perces sprint váltott labdával teljesen kimeriti, és még erősiti is. Előtte egy kis fegyelmező, és minden rendben.

2011. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval nem mondtam,hogy ba***a ki őket a kertbe fagyoskodni..én azt mondtam a napi 1-2 óra nagyon kevés,így egy dobinak sem jó!
2011. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

[link]


Itt azt írják, hogy napi 1 óra intenzív mozgás.


Én is inkább ezt tartom valósnak. Már csak azért is, mert pl. a kutyaoviban az oktatónknak borderei vannak, ő reggel fél órát mozgatja őket intenzíven, du. 1-1,5 órát, meg kb. 20 percet fárasztja otthon agyilag a kutyákat és teljesen rendben vannak így.

És egy bordernek azért nagyobb mozgásigénye van, mint egy dobinak.

2011. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az igazság,de kutyakiképzőnk ezt mondta..neki 3 szuka boxere van panelban..
2011. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Már írtam választ,de megjegyzek annyit, hogy a Tom-dober kennel nagyon jó, ismerem a tulajdonost, itt laknak egy 15 km-re tőlünk. Én böszörményi vagyok
2011. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!