Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az okosabb, a dobermann...

Melyik az okosabb, a dobermann vagy a rottweiler?

Figyelt kérdés
És melyik idomítható könnyebben?
2011. dec. 17. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Egyértelműen a rottweiler az okosabb,a dobik elég buták (tisztelet a kivételnek)
2011. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt is mondják a a dobermannokról, hogy túltenyésztettek, és ezért sok "bekattan". Persze ez nem mindre igaz, de én nem vennék olyan kutyát.
2011. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez egyén függő.

Amúgy azért kattannak be a dobermannok mert nincs egy határozott, erélyes gazdája, mert ennek a kutyafajtának ez kell. És legtöbbször indoktalanul áll agresszív kutya hírében. Egyébként okos, bátor, barátságos, azt nem mondanám hogy család centrikus de gazdájához nagyon hűséges.

A rottweiler teljesen más. Azért szeretik jobban, mert nem kell hozzá sok határozottság. Családi kutya a gyerekeket is szereti.


Alapjába véve szerintem a dobermann magasan felül múlja a rottweilert.

2011. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Hát én ezt nem jelenteném így ki, hogy a rottweilerhez nem kell határozottság. Nekem is van egy másfél éves kan rotim, és bizony eléggé megküzdök a nevelésével. Nagyon domináns, ami nem is velem szemben nyilvánul meg, hanem más idegen kutyákkal szemben. Nem olyan könnyű "leharcolni" vele, hogy ki a főnök, és komoly munka megértetni vele azt is, hogy nem kell mindenkinek nekimenni, aki csúnyán néz rá, vagy rámorog.Általában nem ő kezdi a konfliktust, de egyből ugrik minden kis támadásnak vélt jelre. Amúgy könnyen tanul, de későn érő típus, kutyasuliban is mikor kisebb volt 6-8 hónapos ő még nem bírta 1 órás képzéseket, elfárad 40 perc után, és onnantól kezdve nem volt hajlandó csinálni a feladatokat.

Talán a dobi kicsit makacsabb, de olyan nagy különbség nincs köztük jellemileg. Minden csak a gazdán múlik, következetes, határozott nevelés kell nekik, és akkor mindkettő csodálatos kutya lesz.

2011. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő marha okos fajta alapvetően, de persze ki kell fogni olyan tenyészetet, olyan egyedet, ami reprezentálja is a fajtát, és tényleg okos. Kétlem, hogy IQ szint alapján lehetne különbséget tenni egy jellemre is típusos roti és dobi között.
2011. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
a rotik okosabbak, jobban taníthatók. a dobik csak a házat őrzik jól... akár meg is ölheti, nem mintha a roti nem lenne agresszív de a dobberman eröszakosabb vagyis agresszívabb. :D
2011. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rottweiler nagyon okos, a dobermann meg már túl okos. Egyik sem buta. Egy rotival könnyű együttműködni, ő a gazdáért él, egy dobival viszont nehezebb ezt elérni, mert ők a saját érdekükben gondolkodnak. Ez benne a kihívás :)

És ezt nem magamtól találtam ki, a legnagyobb rotis-dobis kiképzők is ezt mondják.

Meg én is így tapasztaltam a dobimmal, meg a többi dobival és rotival a kutyasuliban.

2011. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem eddig 4 darab Döbrögim volt......egyik se kattant be....sőt ami most van még azt is engedi a gyereknek hogy lovagoljon rajta....nem támadja meg....bújuk hozzá szereti imádja...össze vannak nőve.....mondjuk én eleggé rászólok mindkettőre....a gyereknek is meg van tanítva hol a határ és a kutyának is....és a kutya tudja kit engedhet be.....volt egy Rotim is...többet soha......egész nap tunyult döglött nem csinált semmit reggel este setalni jartam vele (eddigi osszes kutyammal) es meg ottis...jóformán húztam magam után :D
2015. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!