Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a csivava jellemvonása?

Milyen a csivava jellemvonása?

Figyelt kérdés
A neten elolvastam róla mindent, és szeretném megkérdezni hogy akinek van, ő mit gondol róla!

2011. dec. 26. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az én csivavám sajnos szaporítótól lett (mert akkoriban még nem voltam tisztában a tenyésztés fogalmával). Most 8 éves kan, hát elég ugatós, de egyébként kezelhető, agresszív más agresszív kanokkal szemben (ezt értsd úgy hogy csak annak a kannak megy neki aki rá is támad, de amúgy nem megy neki minden kannak) a legtöbb kannal jól kijön. Na kb. ezek a negatívumok. Ha szomorú vagyok mindig odabúj hozzám, megvigasztal, a mozgásigénye nem olyan nagy, de simán kibírja a sok mozgást is, voltunk vele kirándulni hegyekben és simán bírta az egész napos túrázást nem hordoztuk sosem, pedig kértünk kölcsön kutyatáskát mert hát már 7 éves volt akkor de csak ha vonatoztunk akkor tettük bele. tanulékony, de kissé makacs, és nagyon válogatós. Nekem hosszú szőrű van, hát eléggé hullik a szőre de amióta furminátort használok azóta nincs ezzel sem gond. Az enyém nyugodt egész nap alszik vagy pihen otthon, csak séta és etetés időben üldögél és néz a szép szemeivel hogy idő van! :)

Ha bármi kérdésed van még nyugodtan írj.

2011. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 7 éves korában döbbentem rá hogy ez így nem jó ahogy van, azóta foglalkozom vele rendesen , többet sétál és nagyon sokat tanítom, dog dancingelünk otthon hobbi szinten, és már nagyon sok trükköt tud, nemrég tanítottam meg klikkerezni.
2011. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nővéremnek van.

Eléggé harcias, de próbálok Vele jóban lenni, elvégre családtag.

Most itt fekszik mellettem az ágyon.

Amúgy baromi okos, aranyos, jó házőrző, csak a Miénk kicsit harcias, sokat ugat/morog. De imádnivaló

2011. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Egy nagyon fontos dolgot kell megjegyezni: Minden a nevelés kérdése!!!!!!

nekem két csivavám van, de semmi olyan dolgot nem tudnék elmondani róluk, amit az emberek általában a csivaváról előitéletként feltételeznek: ugatós, aggresszív, harapós stb....... Fontos átgondolni, h honnan veszed a csivavát, én csak a tapasztalt tenyésztőben bízok, ugyanis igen nagy különbség van a szaporító és tenyésztő által "árult" kutya között. ha érdekel erről bővebben tudok írni neked! szóvala csivavák egy igazi gyerekek, nagy mókamesterek, mindig jó kedvre tudják deríteni az embert, viszont nincs tisztába az erejével, és nagyságával,a kiválasztott gazdi(egyszemélyes kutyák) nagyon védi, és igazán jó jelzőkutyák.

2012. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megtudnátok mondani hogy Pécs környékén honnan érdemes Csivavát "szerezni"

2012. jan. 7. 20:32
 6/6 anonim válasza:
Ha tenyésztőtől, kennelből akarsz kutyát A mecseki Apróka kennelnél érdeklődj!
2012. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!