Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy alkalmazzam Jan Fennel...

Hogy alkalmazzam Jan Fennel módszerét kölyök kutyán?

Figyelt kérdés
Kölyök rotim 8 hetes lány.Sokat játszunk, ilyenkor kergetőzünk, rongyot rázunk, de kis idő után megunja és a célpont a kezem, lábam, nadrágom, arcom, derekam, egyszóval minden testtájam, a zoknim, ruha ujjak, nadrág szárak. Már alig van épp ruhám, aminek nincs kinyújtva az ujja, vagy zoknim, ami nem lukas:) Imádom a kutyám, de egy kis terrorista. 6 hetesen kaptam és szeretnék nagyon jó gazdi lenni, de érzem, hogy valamit nem jól csinálok. Gesztus evést is alkalmazom, meg hogyha egyesül a falka, nem veszek róla tudomást. Ez utóbbi a legnehezebb, de nem a babusgatás elodázása miatt, hanem mert már harap is Bokát, rángat is nadrágot és így nem könnyű nem észre venni... Olyan lelkesen tudja belemélyeszteni az emberbe azokat a tűhegyes kis fogacskáit, és így már el is érte a célját. Le sem lehet lőni, igazi kis örökmozgó. Jatéka van dögivel, egy dobozban, de mindig mást veszek elő. Próbáltam már az újságpapírral csapni popsira módszert, rázásos módszert, próbáltam vele farkas szemet nézni, lefogni, összezárni a száját, "bőrt húzni a fogára", felnyüszíteni is, ezzel sokszor nincs gond, mert baromira fáj, amit csinál:), de semmi.Inkabb csak még jobban rázza a dolgokat és jókat morog hozzá. Tudom, hogy ez még csak játék, de majd mikor 40 kg felett lesz, már nem lesz az. Utálom, hogyha valaki jön Hozzánk, akkor el kell zárni az én kis Hercegnőmet, de ha nem teszem, mások lába is célpont. Nem akarom mindig Őt arrébb rakni, szeretném, ha köztünk lehetne, mert ilyenkor megszakad a szívem. Illetve még egy kérdés: ha én vagyok a falkavezér, elérem, hogy ne is ugasson, meg rohanjon a kerítéshez, akkor hogy védi meg a kutya a területét, mikor én mondjuk alszom és jön egy betörő. Hisz én nem vagyok ott, hogy eldöntsem, hogy ez most barát, vagy ellenség. vagy ha megtámadnak az utcán, hogy véd meg? És ha megvéd, mert én nem győzöm a támadót, hogy néz utàna rám, mint falkavezér.
2009. júl. 27. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
ugyanez lenne a gondom,csak nekem labi kölyökkel van dolgom :) énis próbáltam már ezeket a módszereket de valahogy nemtanult belőle,a segítséget megköszönném.
2009. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De "jó" tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül:) A tiltásoknál annyit kihagytam, hogy most van egy nagyobb méretű fém dobozon, vele kulccsal és azt rázom meg, ha valami rosszat csinál. Egy ideig működik, de nem mindig. Anno is ezt csinàltam, de egy-két nap után semmit nem ért. A többi is csak átmenetileg jó...
2009. júl. 27. 22:46
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
8 hetesen még nagyon kicsi h ezeket megértse teljesen,elég rövidtávó a memóriája,ilyenkor még nagyon elevenek,állandóan rosszalkodnak!!! Folyamatosan vezesd be nála ezeket a határokat,szabályokat,ne egyszerre ez minden napos ismétlést és gyakorlást követel!!! igazán neveleni csak fél éves kora után tudod,mert akkor komolyodik meg valamelyest... de 4 hónapos kortól mikor megkapta már az összes oltását,vidd el kutyasuliba ott a kölyök oviba kezdessz,sokat segit egy rotinak meg kifejezetten ajánlom és jelzem a kutyasulibe TE TANULSZ nem a kutya,segitenek majd neked!!! De tényleg kell a rotinak a suli,nekünk pitbullunk van és bizony ha nem kezdtük volna el vele akkor annak idején most nagy gondok lennének,de így egy hihetetlen kedves,és nagyon kezes kutyánk van!!! Ezt csak azért találtam fontosnak h leirjam nekünk milyen a kutyánk h tudd,nekünk is kemény hasonló beállítottságú kemény kutyánk van mint a mi neked lesz és nekik én KÖTELEZŐVÉ TENNÉM!!! na szia
2009. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
sry,hogy kétszer írtam a "keményt" csak annyiszor belejavitottam h nem néztem hová tettem ezt a jelzőt:D:D:D
2009. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Minden kiskutya ilyen, ha következetesen nem engeded, akkor idővel leszokik róla és ha harapdál is később, akkor is finomabban csinálja majd. Szerintem hasznos lett volna ha legalább 8 hetes koráig a testvéreivel marad, mert akkor az egymással és az anyjukkal való játék közben megtanulta volna, hogy ez fáj, merthogy azok visszaharapnak. :) Esetleg te is megharaphatod (csak óvatosan!), hogy ő is érezze, ha meg ő harap, akkor kiálts fel, és hagy abba a játékot!
2009. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is a 8 hetes kor után tartom helyesnek az elválasztást, de sok ember felelőtlen, és eladja az almot. Ha te meg nem veszed meg, majd megveszi más... Sajnos... Én úgy kaptam Hathort szüleimtől, így ebben nem dönthettem, de be kell valjam az igazat, hogy én is csak az után tudtam meg sok hasznos infót, hogy meg volt a kicsi és neten utànajártam, pl Orijen táp is így lesz majd az eledele, de a Kutya pszichológia könyv megtalálása is a véletlen műve volt(vagy mégsem?) Véletlennek sem nevezném, hogy Ő hozzánk került. Férjem és az én kedvenc fajtám is a roti gyerek korunk óta, de nekem soha nem lehetett, de utólag nem is bánom, mert gyerekként nem tudtam volna nevelni. 20 év után viszont meg lett a régi szerelmem:) Bár mi azt terveztük, hogy lesz rotink, de párban veszünk majd és csak akkor, hogyha a másik kutyánk, Senator, egy fehér boxer majd elmegy... Azért írom, hogy nem véletlen a kicsi érkezése, mert pár nap múlva Senator, a mi fiúnk, akit anno a men helyről hoztunk ki, a kezeim között halt meg, éjfélkor... A sors kegyetlen fintora ez... Úgyhogy biztos nem véletlen. 4órán át csak sírtam érte... Még most is... Talán ha nem lenne a kicsi, nehezebb lenne... Még most is minden reggel, mikor kijövök, nézem az üres helyet...
2009. júl. 28. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Fennel módszere a falka hierarchián alapszik, a falkában a kölykök automatikusan a legalsó fokon vannak, s ezt ösztönösen tudják, tehát a falkavezérség, hierarchia kialakítása 3-6 hónapos korban kell elkezdeni, nagyobb testűnél, mint a roti elég 6 hónapos kor körül.

Az alapokat 8-9 hónapos koráig le kell rakni, amikor is ivarérett lesz, innentől fogva kell nagyon szigorúnak lenni vele, főleg ha nem lesz ivartalanítva. :)

Előnyös a kutyasuli, de ha erősnek érzed magad és utánanézel nem szükséges, ha nem lesz problémás a kutyus. Mivel a kutyaiskola elsősorban a gazdiknak van nem a kutyáknak. A legtöbb kutya az iskolában nem is lesz igazi jó kutya, csak mikor a gazdival hosszú hónapokon át gyakorolnak, akkor rögzülnek a szabályok. :)

Ajánlom még Csányi Vilmos kutyaetológiás könyveit, pl a Barátom Jeromos. :)

Sok sikert!

2009. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Az kimaradt, h az ilyen korú kölyköknél még a falkában is elnézik az összes pimaszságot, szóval ne ess kétségbe!
2009. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan ez a Jan Fennel féle könyv, és olyan egyszerűnek tűnt minden. De ez a csibész így sem fogadott szót. Mondjuk annyit elértünk, hogy ül, marad, fekszik, tied (etetéskor), vissza. De ennyi. Ettől még szétszedi a házat, a kertet... Szerintem vidd majd el kutyasuliba és beszélj az oktatókkal mi a teendő, biztos tudnak segíteni.
2009. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jan Fennel módszerét a kezdetektől fogva kell alkalmazni. Nem szabad más módszerekkel keverni, mert megkevered magadat is, és a kutyát is. Ha harap, ne csak felnyüszits, hanem hagyd is ott. Ne szólj semmit, csak állj fel, ne nézz rá, és menj el. Mindig, abban a pillanatban hagyd ott, amikor szájába veszi a kezedet. Eleinte lehet, hogy egész nap nem játszhasz vele, mert állandóan csak harapni akar. Azt is megpróbálhatod, hogy előveszel egy játékot, és ha arra megy, jutalmazd meg. Tanulja meg, hogy tetteinek következményei vannak, a jóknak is és a rosszaknak is. Fennel módszerét mindenki könnyünek titulálja. Nem az, meg kell tanulni először az embernek. Nem minden esetben adja meg készen a választ. Ha tapasztaltabb leszel, ezzel a módszerrel, és egy kis kreativitással mindent meg tudsz oldani. A könyvei megadják az alapot, de néha neked is kell gondolkoznod. Rengeteg türelmet igényel. Maradj nyugodt, kedves, és azonnal cselekedj. Figyelmedbe ajánlom Fennel második könyvét: Tanuljunk meg kutyául. Jobban belemerül, jól kiegésziti az első könyvét.

a másik kérdésedre a válasz: ne aggódj egy roti kinézetével, hangjával máris elriasztja a betörőket. Fennel módszerével nem kell elhallgatatni a kutyát, hogy az soha többet ne ugasson. Éjjel, ha jön valaki úgyis elugatja magát, ezzel jelez neked, és a betolakodó is meggondolja magát.

sok sikert:)

2009. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!