Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lop az asztalról amint egyedül...

Lop az asztalról amint egyedül marad. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Ha elmegyünk otthonról és véletlenül nem pakolok el valami ételt a konyhaszekrényről, a kutyánk egyből megeszi, vagy ha nem étel, akkor szétrágja.

Általában lefárasztjuk mielőtt egyedül marad, van neki marhacsontja rágni, próbáltam már, hogy a rádiót bekapcsolva hagytam, de ugyanúgy lelopkodott dolgokat.

2 éves ivartalanított staffordról van szó és bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert már nagyon bosszant.


Gondoltam egérfogóra is, de férjem szerint ha az orrát becsípné, ottmaradna a nyoma.


Mit tehetnénk?

Falkavezérséggel nincs gond, behívható, szófogadó, de ez a lopkodás kifog rajtam, tanácstalan vagyok, miként szoktassuk le róla?


2011. dec. 26. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az még nem jutott eszedbe, hogy arra az időre kizárd a konyhából?
2011. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, mert a konyha, előszoba egybe van nyitva, ott van, míg nem vagyunk otthon, a szobába akkor nem mehet be.
2011. dec. 26. 18:00
 3/11 Akiteki ***** válasza:
Szerintem ne hagyd elől a kaját.
2011. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyjatok elöl semmit, ha valaki nem tud rendet tartani, egy ilyen kutya a legjobb módja, hogy muszáj legyen:D


Egyébként a múltkor valamelyik csatornán láttam pont egy ilyen lopkodós kutyát, azt csinálták, hogy bentmaradtak, és ahogy felnyúlt a kajáért vagy a tárgyért, egy nagy sűrített levegős dudával rádudáltak, perje halálra rémült, de azért mikor egyedül maradt, megpróbálta. Úgyhogy valami webkamera félét rejtettek el a konyhában, és valahogy megoldották, hogy figyelték, és akkor is rádudáltak, mikor egyedül volt, ő meg persze megint megijedt, mert utálta ezt a hangot, és megtanulta, hogy mikor nincs bent senki, akkor is szól a duda, ha rosszat csinál. Na most ezt eljátszhatjátok úgy, hogy valaki elbújik, vagy nyitvahagyjátok az ajtót, és kukucskáltok, vagy csak a dudát (vagy valami hangos eszközt) megszerkesztetek úgy, hogy lehessen vele ijesztgetni... Remélem érted:)

2011. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, ez a rádudálás nagyon jó módszer, csak hát nehéz megszervezni. Bár az is igaz, hogy elég néhányszor végigjátszani, hogy megtanulja, mostantól akkor sem szabad asztalra mászni, ha ti nem vagytok ott.

Hallottam olyanról is, hogy nyakörvre szerelhető kis vízpumpa, vagy valami kellemetlen szagú folyadék (citrusolaj), és távirányítással gombnyomásra a képébe fröcsköl, ha épp felágaskodik az asztalra.


De egyébként tényleg el kell pakolni a kaját, mert, mint tudjuk, a kutyák bárminek a világon ellen tudnak állni, a kísértést leszámítva.

2011. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, rendetlen vagyok, de miatta muszáj pakolni :))


Amúgy már próbáltunk elbújni, de nem hülye, tudja, hogy figyeljük.

Olyat is csináltunk, hogy csak úgy tettünk, mint aki elment, közben vártunk az ajtó előtt, de arra is rájött.

Webkamerás megoldást meg nem lehet megvalósítani.


Esetleg valaki próbálta már az egérfogót?

Tényleg akkorát üt,hogy megsebzi a kutyát?

Mert azt nem szeretném, csak megijeszteni.

2011. dec. 26. 18:12
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Vannak ilyen rafinált kutyák. Én kettővel is meg vagyok áldva. Az egyik tudja, hogy ha telefonálok, akkor védtelen vagyok, nem tudok rákiabálni. Ezért ahogy megszólal a telefonom, beindul nála a reflex és már ugrik is át az ajtón a konyhába. (Sajnos nincs ajtó, csak egy rács, mert okos módon boltív van a konyhaajtó helyett.)

A másik kutyám meg azt tudja, hogy ha bemegyek a konyhába, akkor ott elleszek egy darabig és nekiáll kutatni a szobában, hátha maradt valami dugicsoki a polcon. Általában meg is találja.

Minden egyéb esetben mintagyerekek. :))

2011. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egérfogó sztem durva, nagyon erőset üt.

Ennél még az is humánusabb, ha valami kis teljesítményű villanypásztorral tekered körbe az asztalt, ami egy kis áramütést ad neki, ha felugrik. Vagy ha valami elektrotechnikus beállítottságú emberke van a családban, azt a bizonyos dudát össze lehetne kötni valami mozgásérzékelővel, mint amilyennel néhol a kerti lámpák felkapcsolódnak. Ha a kutya belép a hatósugarába, rátülköl.

Ablakon át figyelni nem lehet? Vagy hogy pár ember elmegy hazulról, egy meg sunnyog az ajtó előtt? Hátha nem tud számolni...

2011. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az egérfogót hanyagoljátok, nagyon erősen megfogja, és ugyebár nem lezsírozott háromszög a kutya orra, hogy csak úgy lecsússzon róla, szóval tuti nagyon megcsípné, amitől ő megbolondulna, nem az lenne, hogy odamész és leveszed, hanem szaladgálna össze-vissza, és fájna neki, szóval szerintem hagyjátok. A másik, hogy ettől függetlenül még lehet bepróblákozna párszor, az meg már elég kegyetlen, hogy 10szer csapod az orrára az egérfogót. Próbáld ki, hogy kimész mintha elmennél, aztán tükörrel vagy valamivel, videókamerával figyeld, ha van olyan kamerátok, aminek azt a kis képernyőjét el lehet forgatni, akkor odadugod az ablakba a kamerát, és a képernyőn meg az ablak alatt gugolva vagy ülve figyeled, és pl nagyot bekopogsz az ablakon, mikor csinál valami rosszat.


Vagy még az jutott eszembe, hogy néha lehetne direkt kinthagyni valamit, és bekenni valami rossz ízű cuccal, de semmiképp sem mérgezővel, és lehetőleg szagtalannal, így megpróbálja megenni, és rossz élménye lesz vele, ugyanezt eljátszhatjátok egy cipővel is, vagy amit szét szokott rágni, de tényleg fontos, hogy ne legyen szaga, mert akkor kiszagolja, hogy mi olyan, és mi nem... Erről esetleg egyeztethetnél egy állatorvossal, hogy nincs-e valami ilyen anyag, de még véletlen se kenj rá olyat, amiről azt hiszed, hogy jó lesz, mert lehet, hogy mérgező a kutyának.


Jobb ötletem nincs, mint ez a megfigyelős, vagy ez a rossz ízű valami. Lehet tényleg csak az marad, hogy elpakoltok mindig, ez még talán hasznos is:D

2011. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

egy konzerv dobozba tegyél köveket és ezt kösd rá vmi kajára amitr direkt kint hagytok amikor lehúzza a kaját vagy vmi akkor megcsörren és megijed ezt is egy párszor elkell játszani de egy idő után tuti siker..

a másik hogy tényleg érdemes ilyenkor minden kaját elrakni..ha elég sokáig hónapokig nincs kaja kint lehet hogy le is szokik róla,bár az orrukat nem lehez becsapni.. :)

sok sikert!!!

2011. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!