Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Eszméletlenül fél a tűzijátéktól.

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Függönyözd be a lakást, hangosítsd fel a televíziót, és tereld el a figyelmét valami jó játékkal. Legrosszabb esetben vegyél az állatorvosnál valami enyhe nyugtatót.
2011. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van ilyen sedalin paszta kutyáknak ez egy nyugtató, állatorvossal tudod feliratni és kb 4000ft körül van
2011. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne csapj nagy hűhót, ne kezdd nyugtatgatni az első durranásoknál, mert garantáltan pánikba esik. Tégy úgy, mintha te semmit nem hallanál.

Persze minél kevesebb ingernek tedd ki, tehát az elsötétítés jó ötlet, vagy ha van valami játéka, amit mániákusan imád, azzal megpróbálhatod elterelni a figyelmét, de egy pánikoló kutyának általában hiába lóbálod az orra előtt a labdát.

Lehet kapni valami feromonos párologtató cuccot, ami olyan szagot áraszt, ami állítólag megnyugtatja a kutyákat. Én nem próbáltam, nézz utána, ér-e valamit, vagy csak placebo.

A Sedalin paszta az adu ász, szerintem azt csak akkor használd, ha már nem tudsz mást kitalálni.

2011. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Csinálj úgy, hogy a tüzijáték a világ legklasszabb dolga.

Egy kis sokktherápia csodát művelhet. Én kivittem a félős kutyámat augusztus 20-án a Margit-szigetre. Vagy 10 percig pánikolt, aztán észrevette, hogy rajta kívül senki nem fél, a többi kutya sem. Talán ciki lett volna továbbra is félni, vagy rájött, hogy ha más sem fél, akkor biztosan nem bánt. Nem vigasztaltam, nem babusgattam, oda sem figyeltem, hogy reagál. Nem volt érdemes továbbra is reszketni. Attól kezdve nem izgatta, pedig előtte minden szilvesztert a spájzban töltött.

2011. dec. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
A DAP nevezetű feromon spray tényleg jó. Nekünk a kocsiban hányásra vált be. A sedalinnal az a gond, hogy nem megnyugtatja a kutyát, csak lelassítja. Ugyanúgy pánikol, csak tud menekülni. Tüzeléskor próbáltam ki egyszer, nagyon rossz hatása volt.
2011. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fél a kutyám ,nem csak a tűzijátéktól hanem a vihartól is.A DAP sprayt én rendszeresen rendszeresen használom viharba.... jó,de nem tökéletes a hatása.Most szilvesztere beszerzem a párologtatós változatát,annak intenzívebb a hatása.
2011. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A lakásba bevivéssel az a baj, hogy egy 60kilós moszkvai őrkutya...:(

A sétáltatós ötlet nagyon tetszik, csak az a baj, hogy ha bepánikol, és elkezd rohanni, akkor kitépi a pórázt is a kezemből, és nem tudom megtartani, mert nagyon erős.

2011. dec. 28. 14:03
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Annyira pici a lakás, hogy nem fér be?
2011. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!