Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Hajna88 kérdése:

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne féljen a dörgéstől, tűzijátéktól?

Figyelt kérdés

Nem tudom beengedni a lakásba,mert amúgyis ott lakik...így ezt ne javasoljátok.Nyugtató nincs itthon úgyhogy ez is ugrott...:S A kis zug (fürdőszoba) sem jött be...Ha magára hagyom akkor is pánikol,meg akkor is ha mellette vagyok...

Tehát mi a helyes???

Mit csináljak??És nem egyedül van itthon,tehát még az sincs h egyedül lenne. Mi lesz ha egyszer nem vagyok itthon,és akkor lesz vihar??? Most komolyan,hagyjam hogy szívrohamot kapjon???

Nem tudom szegénykémet ilyen állapotban nézni...:( Nagyon ki van készülve a lelkem...

Előre kis köszönöm a válaszokat.

Hajna


2011. jún. 2. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta és mennyi idős?
2011. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó cikk: [link]


A lényeg, hogy leginkább semmit se csinálj. Bármit is teszel, fel fog neki tűnni, hogy valami furát csinálsz, és ezzel megerősíted őt abban, hogy valami nincs rendben. Tegyél vegyél a konyhában, csináld azt, amit máskor is. Ne foglalkozz vele.

2011. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A mi kutyánk is tök ugyanilyen természetű, ráadásul kinti kutya, de ahogy beengedjük sem nyugszik meg, csak fészkelődik.. 7 éves németjuhász

Más nincs otthon rajtad kívül, aki tudna rá figyelni vagy ilyesmi?

2011. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már bocs de ez miattad van, mert gondolom amikor előszőr hallotta, hogy dörög az ég és megijedt, te egyből felkaptad és nyugtadgattad. Az én kutyáim le se szarják csak figyelnek mikor villámlik, azért mert én sem foglalkozom vele, max megsimogatom egyszer és kész.
2011. jún. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1és fél éves. És nem miattam van,mert nem kaptam fel,de mind1. Egyébként az első szilveszterén meg első nyarán nem félt. Most szilveszterkor,mikor sétálni mentünk,kb 10m-re lőttek fel egy tűzijátékot,azóta fél. (nem csodálom) Megmondom őszintén akkor én is felugrottam,meg mindenki aki akkor ment sétálni. Erről nem tehet senki. És hiába nem kapom fel,nem nyalom a seggét,mégis ezt csinálja. De megnézném,ha a te kutyád békésen szimatolgat,és éppen a pisilőhelyet keresi elmélyülten,erre felrobban mellette egy tűzijáték,akkor biztos ő nem szarná össze magát?!?! Én nem oltogatást hanem segítséget kértem.

Egyébként Bichon Havanese.

Aki normális tanácsot adott,annak nagyon szépen köszönöm.:)

2011. jún. 2. 16:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja,csak mellékesen,van mellette egy 5éves ugyanilyen,együtt voltunk akkor is,ő mégsem fél,sőt sosem félt....Úgyhogy nem a nevelését szúrtam el... Valami az ő kis lekében nincs rendben...
2011. jún. 2. 16:23
 7/13 anonim ***** válasza:

én kérdeztem,hogy mennyi idős és milyen fajta.

nem tudom honnan vetted a kutyát, de gondolom kisséideggyenge,ahogy az ennél a fajtánál (főleg ha szaporított) gyakran előfordul.

Kiskorában lehetett volna könnyen nevelni (ahogy a vadászkutyákat is nevelik a lövést megállni), most is elkezdheted, de sokkal nehezebb. A lényeg,hogy okozz hirtelen zajokat (csörgő dobálása, kulccsomó a kőre a kutya mellé...) látni fogod,hogy javul-e a dolog. ha nem,akkor nem sok esélyed van..

2011. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, ne foglalkozz vele, a mi bernink is ilyen pedig kitűnő tenyésztőtől van, nem ideggyenge semmi baja, de a dörgést tűzijátékot, lőgyakorlatot (nem messze van tőlünk egy lőtér és eléggé odahallatszik) nem bírja. Bemegy a házába és nem jön ki amíg abba nem marad, de évekkel javult, szóval már annyira nem fél, és egy kis vihartól már nincs baja. Szóval szerintem csak biztosíts neki egy helyet ahova elbújhat, előbb-utóbb rájön h nincs gond.
2011. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kis zug nem a fürdő amúgy, hanem pl egy nagy állatszállító, amit letakarsz pokróccal. Próbáld ki, bármilyen nagy doboz, és takard le.
2011. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam már a kutyasátrat és dobozt,asztal alatti részt "megágyazva",nem váltak be.:( És sajnos a kulcsos dolog sem jó,mert attól nem fél...Több gyerek is van a családban,így a hirtelen hangok meg vannak. Csak a tűzijáték,dörgés,és lufi durranás okoz stresszt...:( Köszönöm a válaszokat.:) Megpróbálok csendben tűrni..

/egyébként nem beltenyes vagy hasonló,hisz apuka a másik kutyám,tehát a lenyomozhatatlan,rossz alom is kizárva/

2011. jún. 2. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!