Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzd meg szüleidet,...

Doga kérdése:

Hogy győzd meg szüleidet, hogy vegyenek egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

sokszor kértem meg a szüleimet, hogy vegyenek egy kiskutyát vagy valamien állatot, de fojton csak kifogásokkal jöttek pl: nincs elég hely, vagy egy állat nagyon sok felelősséggel jár és a halakat sem gondozod


nem tudna ebben a helyzetben valaki segíteni?


2011. dec. 27. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már vannak halaid és nem törődsz velük, akkor egyértelmű hogy nem mernek rádbízni egy kutyát, amivel többet kell foglalkozni mint a halakkal. Ha nincs kertetek, akkor főleg.


Első lépésként foglalkozz rendszeresen a kopoltyúsokkal.

2011. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem kifogások, ezek érvek.

A helyhiány persze mellékes, hiszen egy kutyát úgyis napi több órát kell sétáltatni, de ha egy kutya tényleg rengeteg felelősséggel jár. A kutyázás nem merül ki a játék+séta kombinációban, vannak anyagi, időbeli és egyéb vonatkozásai is.

A szüleid tartanak el, ők látják a helyzetet, meg hogy te hogy viszonyulsz a dologhoz, és lehet, hogy még nem tartanak elég érettnek hozzá.

Persze idővel biztos meg lehet őket győzni. Kezdd azzal, hogy rendesen gondozod a halaidat, hogy megmutasd, milyen felelősségteljes is tudsz lenni, méghozzá 15 éven át, télen-nyáron, hóban-sárban.

2011. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez szinte mindenhol így van, vagyis leginkább a bérházi lakóknál, családi házaknál igen ritka ha nincs kutya és a szülők nem engedik, én amióta csak élek mindig volt és van a háznál kutyus(családi ház) míg barátom aki bérházban lakik, neki sem engedték egészen 20 éves koráig, és akkor is csak azért mert tőlem kutyust kapott szülinapjára, mivel már nagyon régóta akarta és nem engedték, hát nem mondom kínszenvedés volt, mivel a szülők egyfolytában nyaggatták és elakarták adni....leginkább azért mert tényleg nagyon kell figyelni egy kiskutyusra,főleg h bent van...az első pár hónap valóban elég odafigyelést igényel, mivel ebben a korban a kiskutyák még nem tudják kontrolálni az ürülék és a vizelet mennyiségét és h mikor engedhetik ki magukból, ezért szinte egyfolytában bekakilnak és bepisilnek a házba szegénykék, de h ezt elkerüld már korán meg kell kezdeni azt h megszokja a kiskutya h hova szabad neki. idővel már ahogy nő megtanulja és nem fog bepisilni ha meg van egy rendszeressége h mikor viszi le az ember...még nagyon sok mindent tudnék erről írni, de a lényeg, hogy győzd meg a szüleidet arról, hogy odafogsz figyelni a kutyusra, tisztán tartod majd és etetni,sétáltatni is fogod rendszeresen...de ezek valóban így legyenek mert ha nem, csak a kutyának teszel rosszat...tedd fel a kérdést magadnak is h valóban képes leszel e kibírni a kölyökkutya gondozását és tanítását. egyépként nem nagy ördöngőség csak elszántság kell hozzá...mindenképp olyan kutyát válassz ami a szüleidnek is szimpatizál, nem kell sokat gondozni a szőrét és sztem kezdetnek egy kisebb fajta kutyát válassz. nem kell h mini kutya legyen, lehet középméretű is. egypk, a hallakkal nemtom miért jönnek :D nekem is vannak halaim és én se nagyon foglalkozok velük, mivel nem is kell, mert az enyémek az igénytelen fajhoz tartoznak, nem kell állandóan takarítanom az akváriumot, mert bírják a kicsit piszkos vizet, nekem a gondozásuk annyiból áll h etetem őket, és havi egyszer teljesen kitakarítom, teljesen jól megvannak, egyfolytában ivadékokat csinálnak :D a kutyusommal viszont folyamatosan törődök, hisz velük kell is. próbáld jó érvekkel meggyőzni a szüleidet.
2011. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt két hörcsögöm. Kutya helyett kaptam őket. Minden nap foglalkoztam velük, nem csak úgy, ahogy a hörikkel szokás, hogy kitakarítom és adok nekik enni.

Az enyémek esténként ki voltak engedve és szaladgálhattak a szobában. Megtanítottam nekik, hogy füttyszóra visszajöttek, így nyáron levihettem a térre is sétálni.

Ennek köszönhetően nem 2-3 évig éltek, mint egy átlagos aranyhörcsög, hanem 5 és fél évesen kellett őket elaltatni, mikor már mozogni is alig tudtak.

Kutya híján 8-10 évesen a szomszéd németjuhászát és apukám barátjának boxerét vittem sétálni. Volt, hogy mindkettőt egyszerre. Iskolázott, szófogadó kutyák voltak. És a gazdáig rám merték bízni őket.

Mégsem engedte az anyukám, hogy kutyám legyen.

Te meg még az akváriumot sem pucolod ki. Akkor miért csodálkozol?

2011. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha a szüleid nem engedik meg ne erőlködj, mert annak csúnya vége lehet neked és a kutyának egyaránt. Én már 33 éves vagyok, szívesen tartanék kutyát de szüleim nem engedik.

Kénytelen vagyok elfogadni döntésüket, mert ők is velem együtt élnek. Ha csak egyetlen egy ember nem akarja a kutyát legalább annyira, mint te, akkor felejtsed el az egészet. Nem olyan öröm a kutyára havonta 10-20 ezer forintot költeni az etetésére, mellette rendszeresen féreghajtó,oltások,kullancsriasztó stb.

Arra gondoltál már, ha te lebetegszel annyira, hogy nem lennél képes ellátni a kutyát, akkor ki fog vele foglalkozni?

2011. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
én nem győztem meg a szüleimet!a báttyámmal egy meleg nyári reggelen megfogtuk magunkat és elmentünk venni :D:DegyAmstaffot
2011. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Van erre egy jó módszer. Ha nem akarnak kiskutyát venni, mondd, hogy inkább egeret/hörcsögöt/papagájt vagy más rikácsoló, hangos és káros "állatkát" szeretnél. Nyaggasd őket pl. a papagájjal, és számolj be nekik arról, milyen "szép" hangja van. De a kiskutyát egyaltalán ne hozd elő, csak a legeslegvégén, amikor közeledik a szülinapod/a karácsony/a névnapod vagy más nagy ünnep.
2011. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
Az utolsó két csőbehúzásos módszer pont arra jó, mikor fél év múlva ráun a gyerek, a szülők meg sosem akartak kutyát, na akkor lehet kirakni az út szélén vagy kikötni a menhely kapujához.
2011. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen nem így értettem! Ha nem tudják ellátni, ne kérjen kutyát, én arra a helyzetre ajánlottam a módszert, ha tényleg foglalkozik majd vele!


2. módszer: Mutasd meg nekik, hogy felelősségteljes vagy. Ha vannak már halaid, etesd őket, foglalkozz velük. Ha ezt nem tudod teljes szívből, fiygelemmel és JÓL elvégezni, szerintem neked nagyon nem kéne az a kutya...

2011. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

mostanság már foglalkozok a halaimmal, de már olyan meleg a vizük, csak 2 maradt. most kértem még egy párat és megígértem, hogy gondozom őket!

Nem bérházunk van, hanem kertes egy óriási kertes, de még így sem engednek állatot. kérhetek én bármiet, de nem lesz.

2011. dec. 30. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!