Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég kezdtem el tanítom a...

Nemrég kezdtem el tanítom a kutyámat, de az "ül" és a "fekszik" szavakat összekeveri! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elkövettem azt a hibát, hogy egyszerre kezdtem el tanítani neki az "ül" és a "fekszik "parancsot"...

Már egy hete gyakorolunk, általában elég jól megy neki, de mostanában inkább csak próbálkozik, ha még nem is mondtam semmit akkor is leül aztán lefekszik, hogy adjam a jutifalatot... Meg pl ha mondom hogy ül leül, megkapja a falatot és lefekszik... szerintem kicsit összezavarodott...

Arra gondoltam hogy pár napig csak az ülést gyakorolom vele, és ha már megy akkor utána a fekvést. Szerintetek így jó lesz?

Egyébként 6,5 éves a kutya.


2011. dec. 27. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
az jó lesz ha csak pár napig egy parancsot tanítasz neki és amikor már tudja és nem keveri össze az után lehet a másik parancsot gyakarolni, az fontos hogy a következőkben addig ne térj át egy újabb parancs/trükk tanítására míg azt amit éppen tanítasz nem tudja...én 2 napig azt tanítottam neki hogy 'kerül' ilyenkor hátulról megkerül és leül vmelyik oldalnál általában a bal oldara megy, első nap pórázon gyakoroltam vele aztán másik nap már levettem a pórázt és úgy ..
2011. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanilyen:) Annyira haspók, hogyha látja a kezemben a jutalomfalatot, akkor azonnal leül, pacsira emeli a mancsát, és utána gyorsan lefekszik. Ha lefeküdt, akkor visszaültetni már egy picit nehezebb, ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy nagyon közel megyek hozzá, hogy nagyon magasra kelljen néznie (szinte hozzáérek a lábammal az övéhez), és úgy mondom neki, hogy ül.

Ez azért is jó, mert így legalább nem tud újra lehasalni. Utána elkezdek hátrálni, és mondom neki, hogy marad. Ha megint lehasalna, akkor menj vissza elé, és újra ültesd föl. Előbb-utóbb csak megérti, hogy nem kell lefeküdnie.

És egy ideig szerintem is hagyjátok a fekszik parancsot. Bár az is egy alap vezényszó, de a gyakorlatban nincs olyan nagy jelentősége, mint az ülésnek, és a helyben maradásnak.

2011. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj, ez nagyon vicces tud lenni. :) Vannak kutyák, akik 4-5 parancsot tudnak folyamatában, és elég kimondani az elsőt, hogy végigcsinálja az egész sort, a parancsszó helyett akár azt is mondhatod, hogy "lekváros fánk".


Így van, pár napig csak az egyiket gyakorold, aztán csak a másikat, és amíg pl az "ül"-t tanítod, ne jutalmazd, ha produkálja magát és lefekszik. Meg azt se, ha a jutalomfalat láttán spontán leül, csak ha parancsra teszi.

2011. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!