Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, de nem...

Kutyát szeretnék, de nem lehet. Most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval. Szeretnék egy nagytestű kiskutyát, de a szüleim nem engedik. Anyumnak már beszéltem erről, és azt hittem sikerült is meggyőznöm, de egyszer azt mondta a húgomnak hogy nem lesz kutya, mert (én most továbbtanulás előtt állok, és valószínűleg Miskolcra megyek, ahol mindenképpen muszáj kolisnak lennem) tesóm nem tudja majd gondozni, stb (ő most lesz 11 éves). Azt is mondta még, hogy azt hisszük olyan egyszerű az, hogy csak csettintünk és már lesz is kutya. Probléma még a kerítés. A hátsó udvar nincs elkerítve a veteményeskerttől. Körülbelül 26 m kellene elkeríteni. Ez is költséges.

A nyáron bejutott hozzánk egy elkóborolt kutyus, és megkedveltem (pedig ezelőtt nagyon féltem a kutyáktól) és még anyum is megkedvelte. Csak apum nem, mert végig ugatta az éjszakát, stb. (Hosszú story.) De akkor anya megígérte (szó szerint), hogy lesz kutya tavasszal. Most meg nem engedi... :(

Akkor még az is gond, hogy fajtatiszta kutya (amilyet én szeretnék) nincs 100ezer ft alatt. Ennyit nem adunk ki kutyáért: mondta anyum... Már azon gondolkodtam, mi lenne ha nem fajtatiszta lenne, csak keverék, azt sem bánnám. Végülis minden kutyát lehet szeretni...

Szóval nagy kutyapácban vagyok... Most mit tegyek? Ne Miskolcra menjek továbbtanulni? Vagy mit csináljak? A szüleimmel nem merek erről beszélni, főleg nem apummal (nem igazán jó vele a kapcsolatom), mert mindig azt vágnák a fejemhez, hogy másra nem is gondolok... És néha kezdem azt hinni, hogy tényleg így van...

Segítsetek ötleteket adni.



2011. dec. 27. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is sokáig úgy volt, hogy nem lesz kutyusom, végülis 16 évesen kaptam, de én nem vagyok kollégista!!! Menj el tanulni a suliba, törekedj, hogy legyen egy jól fizető, szerethető szakmád, és annyi kutyust tartasz, amennyit csak akarsz!!! :)
2011. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Hát döntsd el mi a fontosabb? A továbbtanulás vagy a kutya? Ha annyira tetszik a suli, akkor szerintem előbb azt pályázd meg, kutyád utána is lehet, utána pedig foglalkozhatsz vele! :D


Amúgy egy megjegyzés: a korcs kutyik is éppen annyira tudnak szeretni és örömet okozni, mint egy fajtiszta. ;) pussz!

2011. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne szomorkogy nekem sem engedik (13 éves lány vagyok) :(

Pedig csak általánosba járok és egy mopszot kérnék ami egyedül is ellene addig amíg mi nem jövünk haza :(

És mindig az orruk alá dörgölöm hogy szeretnék.

2011. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nos, tiszta sor. Te mész tanulni Miskolcra, kutya meg nem lesz egyelőre. Majd ha végzel a sulival... Ez az egy értelmes megoldás van. Hogy a kutya miatt ne tanulnál Miskolcon, na az teljes badarság. A költségek pedig igen magasak, mint írtad is. Majd ha hozzá tudsz járulni Te is, akkor megteszed, és lesz kutya is ha eljön az ideje. Türelem.
2011. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Te csak menjél tanulni Miskolcra.

El fog jönni az ideje annak, hogy kutyád lehessen. Nekem erre 21 éves koromig kellett várnom, akkor tudtam megvenni és vállalni a vele járó költségeket, amikor már saját keresetem volt.

Semmi értelme annak, hogy legyen egy kutyád, akivel egy héten 2 napot tudsz találkozni. Ha a szüleid is nagyon akarnák, az más lenne, de ők nem akarják, már pedig egy kutya családi projekt. És itt természetesen Neked kellene a legnagyobb részt vállalnod (anyagilag és időben is) de az alapján, amit leírtál, Te vennéd ki a legkevésbé a részed.

2011. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Azért akarsz kutyád, hogy a család ne unatkozzon nélküled?

Megoldják.

2011. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha Miskolcra fogsz menni, ott van menhely és olyan alapítvány is, ahol esetleg szívesen fogadnák a segítségedet. Sétáltathatod a kutyákat, játszhatsz velük, mire befejezed a sulit képbe leszel és átlátod ezt a kutya témát. Ne erőltesd, majd kialakul.


[link]


[link]

2011. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem vennének kutyát csak az aszthma miatt nem lehet :(. De én attól még szerzek majd ha lesz saját lakásom de az még messze van.


Nézd a jó oldalát legalább te nem kerülsz korházba tőle de nekem megvan rá az esély.

2011. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem suli és menhely. A suli után még akár örökbe is fogadhatod azt a kutyát amibe beleszeretsz a sétáltatások során.
2011. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!