Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kutyát úgy...

Hogyan tudom a kutyát úgy nevelni, hogy mindig visszajöjjön illetve jobban figyeljen rám?

Figyelt kérdés
Egy idén 2-éves wells terrierről van szó már a tavalyi szezonban is vadászott akkor nem is veszett el. Idén eddig majdnem mindig elveszett. Hogyan lehet megnevelni hogy ne vesszen el,ne legyen örökmozgó,fusson a vad után de jöjjön vissza,a figyelem az emberre terelődjön, mert sokszor hiába szólók rá elmegy mellettem mintha meg sem hallotta volna, nagyon önfejű. Tudnátok nevelési módszereket trükköket, technikákat adni. Ezenkívül van még egy fajtiszta erdélyi kopónk 3 éves nagyon jó kutya könnyen tanul de mivel kopó ezért sokszor nagyon messze üldözi a vadat és emiatt elveszik hogy lehet megnevelni úgy, hogy nem mennyen a vaddal sokáig.
2011. dec. 27. 21:04
1 2 3
 11/22 Marcsi-lb válasza:
Jesszusom! Hogy micsoda emberek vannak! Miért okoskodnak olyanok akik azt sem tudják milyen egy hajtóvadászat?
2011. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én élesben nem láttam még vadászatot, de a kutya vadász ösztönéről tudok egyet s mást, és azt gondolom, hogy közelébe se kellene engedni vadászatnak, amíg nem 100%-osan megbízható.

Ugyanis most az van, hogy sokszor alaposan bebizonyítottad a kutyádnak, hogy ebben az ösztönhelyzetben, élete legnagyobb izgalmában nem tudod őt irányítani, hanem egy nagy nulla vagy ilyenkor. Így a kutya élete legnagyobb buliját teljességgel a gazda nélkül éli át.


Olyat láttam már, ahol pásztorkutyát túl hamar, még nem eléggé kontrolláltan engedtek birkák közé. Olyans zinten csúszott ki a gazda kezéből az irányítás, hogy utána másfél évébe telt visszaszerezni.


Szóval először is el kéne kerülni az ilyen éles ösztönhelyzeteket, és ennél kisebb kihívásoknál gyakorolni a kutyával, hogy te irányítasz...

2011. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz de ha kutyád nem viszed hajtásra akkor nem fogja megtanulni soha hogy hogyan kell dolgoznia. Nálunk a legkisebb kutya amit hajtásba hoznak az egy 9 hónapos kis foxi. És azért hozzák el a kutyáikat mert ilyenkor tanulnak az idősebbektől. Ilyenre gondolok: Nem harap rá a disznóra csak megugatja és hajtja és hasonlók.

És azt hogy lelövöldözik az túlzás mert nálunk nem igen szokták de előfordul de mivel a határ mellett lakok így tudom hogy ausztriában egy kutyát simán agyonlőnek "véletlenül". Míg nálunk legalábbis az erdészetnél minden szándékosságot mellőzve. És a legtöbb kutya halálát a vadkanok okozzák.

2011. dec. 28. 12:32
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 12:32

Amit írsz, az rendben van. De a legelemibb fegyelmet addigra bele kell tenni a kutyába.Ehhez pedig hozzátartozik a szinte 100 %-os behívás.

2011. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Marcsi-lb válasza:

Én 5 hónaposan vittem ki a kutyámat hajtóvadászatra, bár igaz, nem nagyvadra hanem apróvadra!


Felhívom figyelmed kedves ellenző személy, hogy egy kutyát a lehető leghamarabb éles helyzetbe kell kivinni vadászatra, ugyanis ha te kész kutyával akarsz menni vadászatra az egy nagy bukta lesz, ugyanis egy kutya legalább 3-4 éves korára érik oda hogy rendesen a gazdájára figyeljen és ne a feje után menjen, de ha csak 3-4 éves korában viszed vadászatra az első lövés után úgy el fog menni tőled a kutya rémületében hogy azt sem fogod tudni hogy hogyan is nézett ki a kutyád. Kölyök korban hozzá kell szokatni a téthelyzetekhez, és igazán csak akkor tudsz vele bánni és nevelni ha olyan körülmények vannak mint élesben! Ezt pedig csak a vadászaton tudod elérni!



Az pedig hogy lelövik egymás kutyáit egy nagy baromság! Nagyvad vadászaton a kutyák baleseteit és esetleges halálát a vadak okozzák, nem pedig emberek lövik le!

Ha esetleg van rá lehetőséged egyszer menj el egy nagyvad hajtóvadászatra, meglátod azt amikor örülsz ha a saját életedet meg tudod menteni és közben még a kutyádra is figyelned kell!


De ha megfogadsz egy tanácsot akkor először csak apróvad hajtóvadászatra menj ki, bőven az is elég lesz neked, ahol kontroll alatt kell tartanod a kutyád de arra is figyelj hogy a fejedre esetleges mennyi sörét potyog az égből....

2011. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Marcsi-lb válasza:
És persze hozzáteszem hogy ezek nem azok a vadászatok és vadászok ahol az emberek lelövik egymást! Minden vadászaton legyen az apró vagy nagyvad, ki van jelölve hogy lőállásnak megfelelően ki merre lőhet, valamint apróvad vadászatnál milyen magasságra kell repülnie a vadnak ahhoz hogy lőhess!
2011. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Így van szigorú szabályoknak kell eleget tenni a baleset elkerülése végett. Pl. szarvasvadászatnél tilos a belövés stb....


Am. mi is a kutyáinkat először a kopó 1 évesen a wellst pedig 10 hónaposan vittük először de kopót előtte sokat vittük vaddisznóskertbe is :)

A mai hajtáson a wells nagyon jól viselkedett mindig visszajött és rám figyelt :) De kopót sajna össze kellett fércelni volt neki egy kb. 8 cm-es bőr felvágása meg egy mély szúrt sebe de sérülések nem vették el a kedvét úgy ment volna még majd elszabta a pórázt mintha nem is érezte volna meg :) Ma 44 vaddisznót lőttünk és 3 kutyát kellet varratni .

2011. dec. 29. 19:22
 18/22 Marcsi-lb válasza:
Egész jó arány :-)
2011. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szörnyű. És vannak "emberek", akik ezt élvezik. :(
2011. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Marcsi-lb válasza:

Nemtudom mire gondolsz! De azt tudom, hogy nagyon jó érzés a kutyáddal úgy dolgozni, hogy a nézésedből tudja mit kívánsz és kérsz tőle, és boldogan örömmel teszi azt mert számára élvezetes az hogy egy természetes ösztönét kiélheti :)


Ez pedig hogy egy vadászat alatt 44 vad esett, szép arány

2011. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!