Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így is képesek lennétek...

Így is képesek lennétek szeretni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Adott szituáció: a férjeddel/feleségeddel/élettársaddal egy életre összevesztetek, válás hálistennek megvolt, többé az életben nem tudnátok egy levegőt szívni vele. Csakhogy van egy közös gyereketek.

Ha ránéznétek ezek után a közös gyereketekre, nem az a személy jutna eszetekbe először akit a legjobban utáltok? (gyk. a másik szülő)

Hogy lehet úgy szeretni a gyereket hogy közben a másik szülőt látjátok benne?


2011. nov. 21. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom neked nincs gyereked. Mindenesetre nem éppen "nemes lélekre" utal a gyereken megbosszulni azt, hogy a kedves szüleinek csak addig terjedt a tudománya, hogy őt megcsinálják...
2011. nov. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Az nem érdekel, hogy "hasonlít".Nem az őseit látom benne.

Őt látom.

Hihetetlenül érdekes ő. Gyönyörű, csoda. Ahogy felfedezi a világot, ahogy beszélni tanul. Minden.

Képtelen lennék nem szeretni.

2011. nov. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Kérdés: hogy a francba' lehet így megutálni azt, akivel közös gyermeked van és együtt is éltetek?
2011. nov. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Igen,bennem is ez a kérdés vetődött fel.Min lehet így összeveszni? nagyon aljas magatartást kell produkálnia valakinek,hogy igy megggyülölje az ember.Ez meg nem egyik napról a másikra meg,ha már együtt élsz,vagy összeházasodsz valakivel,és gyereket is vállalsz akkor nem árt előtt emegismerni a személyt,de ez csak egy jótanács..

Amúgy a gyerek nem tehet arról,hogy 2 felnőtt ember ennyire primitiv.ha ez esetleg veled történik kérdező,nagyon sajnálom,és hidd el,az ilyen gyerekekből lesznek az olyan emberek,akik ahogy tehetik több száz vagy ezer kilométerre repülnek a családi fészekből,és rád se fognak köpni öreg korodra,ha igy viselkedsz velük.

Ha fiktív a kérdés,akkor természetesen ezeket a sorokat ne vedd magadra:D:D

2011. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos van ilyen.
2011. nov. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
68%

A gyermeked te is vagy.

Nem csak a volt kedvesed.


Ő egy különálló emberi lény. Saját szokásokkal, érzésekkel.

Hihetetlen ez a kérdés megdöbbentő és elfogadhatatlan...

Hogy lehet szeretni így a gyermeked? Lásd benne saját magad! Vagy engedd hogy a másik szülő nevelje ha ő képes arra amire te nem. Megbecsülni ezt az áldást.

Hihetetlen.


A Gyermeked nem szeretni, imádni, a véred a húsod. A tiéd!

A te gyermeked!


Agya az Isten hogy ez csupán elméleti kérdés legyen és ne ezt éld meg!

Vagy csupán egy kóbor szeszély legyen..

Bocsáss meg de ez felháborító.


Üdv.: D

2011. nov. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Képes lennék. Először is azért hozzáteszem, nem tudom elképzelni, hogy így megutáljam a férjemet. Azt nem hagynám odáig fajaulni. De a gyerekek külön kis személyek, kicsit én kicsit ő, de harmadik különálló, gondolkodású személy. Ugyanúgy imádnám a gyermekeimet az tuti.

Akit ismerek, hogy elvált, és nincsenek a szülők jóban, ott is mindenhol azt látom, hogy a gyerek harmadikként van kezelve, az anyukák (azokat látom) oda vannak értük.

2011. nov. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én vérem mindig az én vérem marad akármilyen is a viszony a másik szülővel !
2011. nov. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Amikor még csak a kérdést olvastam el,azt hittem,valami hihetetlen durva dolgot követett el a gyerek. Aztán továbbolvastam,és rájöttem,hogy az a bűne,hogy hasonlít az apjára. Mondd,normális vagy te? Igaz,sajnos vannak ilyenek. Unokatesóm úgy nőtt fel,hogy az anyja az apját,az apja az anyját látta benne,ezért mindkettő utálta. Gyerekkorától verték,nem törődtek vele. Ma már felnőtt,de sok lelki és idegi problémája van. Ezt akarod a gyerekednek? Megéri?
2011. nov. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek semmi köze a szülei hülyeségeihez, úgyhogy nem lennének emiatt negatív érzéseim felé. Továbbmegyek. Egy idö után megbocsátanék a volt páromnak, hiszen az a legnagyobb erkölcsi tett, viszont - tanulva az elözményekböl - nem kezdeném újra vele.
2011. nov. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!