Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kullancs van a kutyáinkban...

Sok kullancs van a kutyáinkban. Mivel ritkán visszük őket sétálni, valószínű, hogy itthon a kertben megy beléjük. Kismama vagyok, és félek, hogy rám és a kutyákra is veszélyesek lehetnek. Van valami megoldás a kiirtásukra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kullancs nagyon veszélyes mind emberre, mind kutyára! Az ember oltással tud védekezni ellene, háziorvosnál érdeklődj (pénzbe kerül, 3x kell megismételni, ha jól tudom).

A kutya a babéziát és Lyme-kórt kaphat el kullancstól. A Lyme-kór ismert, a babézia kevésbé.

2-3 hét is lehet akár a lappangási ideje, a kutya kezdetben letört, étvágytalan, fekszik. Majd a szemfehérjéje elkezd sárgulni, az ínye, nyelve, bőre fehéredni. Az utolsó stádium a véres vizelet, mivel a babézia a szervezet vörösvértestjeit támadja meg igen agresszíven, az elpusztultakat pisili ki a fertőzött kutya. Ha a kutyában kullancs volt, és rá kb. 1 hétre elkezd tompulni, AZONNAL állatorvoshoz kell vinni, és egy imizol nevű oltást adatni, illetve vasat, vérképzőt. Fél óra is számíthat, nem vicc! Sokkal több a babéziás kutya, mint a máj- vagy agyhártyafertőzött ember, így elsősorban rájuk kell odafigyelni nagyon!

Védekezés nekik: Kiltix nyakörv pl. Nem olcsó, de jó minőségű, jó védelmet nyújt (nekem a 60 kg-os kutyám egész testét megvédi; kopp-kopp :) ). Vagy Advantix. A Frontline-t nem ajánlom, egyre több kutyástól hallom vissza, hogy a kullancsok hozzászoktak, és nem véd eléggé.

A kertre pedig: szerves foszforsavészterek (pirimifosz-metil), piretroidok (deltametrin, permetrin, lambda-cihalotrin), inszekticid karbamátok (propoxur, karbaril). Szerek: Actellic, TASTAR 10 EC,OMITE 57 E pl., de ha bemész egy gazdaboltba, ott pontos felvilágosítást kaphatsz az árakról, no meg hogy lehet-e egyáltalán kapni.

2009. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg a Frontline Combo-t!Ez egy szer amit a kutyák bőrébe kell dörzsölni a nyakánál!Elég sokáig hatásos!Sokszor keféljétek és vizsgáljátok át őket!A kertre nincs ötletem!:(
2009. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kertre van egy speciális szer, ami hatásos kb. 2-3 hónapig, teljesen kiöli a kullancsokat.

Viszont nagyon-nagyon drága. Mi 20 ezer forintért vettük 2 éve. Bár az igaz, hogy a talán fél literes flakonból még mindig jócskán van.


Nálunk is bevált a Frontline Combo! Mi kb. 6-8 hetente szoktuk rárakni a kutyáinkra.

2009. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és hasznos válaszokat, mindenképp ki fogom próbálni! Ami a védőoltást illeti, azt hallottam, hogy kismamák csak nagyon indokolt esetben kaphatják, de majd rákérdezek a háziorvosnál!
2009. máj. 20. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
frontline- kicsit drága de hatásos kilóra lehet venni bármelyik patikába mi mindig azt veszünk a kutyimnak ő szamojed, spicc
2009. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!