Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél mindentől a kutyám?

Miért fél mindentől a kutyám?

Figyelt kérdés
1 éves kan csivava kutyám van, aki az első perctől kezdve mindentől fél. a tenyésztőnél annyira rettegett 8 hetesen (!) hogy alig bírták megfogni. :( Sajna ez mára annyiban változott, hogy nem szalad el, hanem ahogy valaki közelít felé összepisili magát. még tőlünk is fél. ma is lehajoltam, hogy megsimogassam, és engem is lepisilt. a párom próbálta vigasztalni, hogy ne féljen ennyire, felvette a kezébe, és telibe pisilte a pólóját. Valami ötlet???? Lécci segítsetek, mert ezt már nem bírjuk sokáig!!!
2011. dec. 29. 13:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
15%
Azért mert csivava és túl van tenyésztve azaz szaporítótól vetted és nagyon gyenge az idegrendszere.
2011. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 LadyLee ***** válasza:
13%

Csivava lennék, én is félnék...


Legközelebb ne divatkutyát szerezz be, hanem menj el menhelyre és keres egy ép idegrendszerű egészséges korcsot.

2011. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

első válaszolónak : nem szaporítótól van, hanem egy neves tenyésztőtől, és igen csak sok pénzt fizettek érte.

a másodiknak: nem én választottam, a csivava nem divatkutya, csak azoknál akik olyan elme roggyantak mint te!


Az ilyen bunkók kíméljenek, nem vagyok rájuk kíváncsi! Az írjon, akinek van valami használható ötlete!!

2011. dec. 29. 13:07
 4/35 anonim ***** válasza:

Nekem nincs bajom a csivavákkal, de az egy elég erős tény, hogy túl vannak tenyésztve.

Ha egy neves tenyésztőtől vetted, még lehet valami baja. Valószínű tényleg idegrendszeri gondjai vannak, jobb lenne kivizsgálni.

Remélem nincs semmi komoly baja a kutyusnak.

( de esélyes valami kölyökkori trauma ami lehet,hogy az anyaméhben történt.)

2011. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban túltenyésztett mindegyik, hiába neves tenyésztőtől van. Azért félnek, mert ideggyengék. Egy két embert tud megszokni, mindenki mástól félni fog.
2011. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Akiteki ***** válasza:
45%

Pedig ezek szerint mégis valami szaporítótól vetted. Egy normális tenyésztő nem ad el egy olyan kutyát, aki ilyen szinten retteg. A másik fele, hogy meg sem veszünk egy problémás kutyát.

Cerberos kutyaiskola. Bár nem tudom, hogy egy alapból ideggyenge kutyával tudnak-e kezdeni valamit, de egy próbát megér.

2011. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 LadyLee ***** válasza:
25%

"csivava nem divatkutya"


Ha a csivava nem az, akkor mondd már el kisszívem, hogy szerinted mi az?


Pláne, hogy hangsúlyoztad, hogy sok pénzért vettétek. Hát gratulálok. Meg is érdemlitek, hogy összevissza húgyozza a lakást és titeket. :)


Csak szegény kutyust sajnálom...

2011. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

LadyLee mit szítod a feszültséget?

Tök normálisan feltett a kérdező egy kérdést.

Attól, hogy te semmire se tartod a csivavákat még nem kell fölényeskedned! Azon munkálkodj inkább, hogy választ találj a kérdező problémájára. - Bár ezt már Akiteki megmondta...

2011. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 LadyLee ***** válasza:
0%

Csak mert tudom mi lesz a szegény kutyus sorsa, hiszen ők már "nem bírják sokáig"...


Nem rossz ötlet a kutyasuli, de kicsi az esélye, hogy rendbehozzon egy idegileg ennyire hibás kutyát.


És hányok a "sok pénz fizettem a kuytámért" című emberektől.

2011. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit írsz, de úgy gondolom ez akkor sem a megoldás/elintézési módja a dolognak...


"Meg is érdemlitek, hogy összevissza húgyozza a lakást és titeket. :)"


Nekem ez szúrt szemet leginkább.

2011. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!