Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz döntés? (többi lent)

Nehéz döntés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az,hogy már elég régóta beszélgetek tenyésztőkkel,elsősorban agárral tenyésztőkkel,és most feltévedtem az agár fajtamentés honlapjára..megláttam az egyik védencet,és teljesen bele "szerettem"..nem tudok dönteni..mégis jobb lenne egy tenyésztőtől hozott magyar agár,mint egy menhelyről hozott angol agár,mert én nevelhetném kiskorától..szerintetek hogy döntsek?

Fajtamentők vs. Tenyésztők ?

Előre is köszi :)



2011. dec. 29. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia! :)))


Amikor meghoztuk a döntést a férjemmel, hogy igen, lesz egy bullmacink, nekem az első dolgom az volt, hogy a fajtamentők oldalára felnéztem és a helyi menhely oldalát is végignéztem. Ha találtam volna bullmasztiffot, kihoztam volna. De nem volt.

Így tenyésztőtől vettünk :)

2011. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha fajtamentőktöl vett agarak iszonyat hálás kis joszágok:) Alapbol is nagyon hűségesek de szerintem igy pláne... Ráadásul szerintem sokkal érdekesebb egy kész kutyával dolgozni,és azt tanítani. De ha van rá pénzed,akkor vegyél tenyésztőtől. Bár,jobb lenne először a rászorult kutyusokat megmenteni:/
2011. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentőktől csak akkor hozz el agarat, ha nincsenek vele terveid (kiállítás, verseny), és van pénzed az esetleges örökletes meg összeszedett betegségeit tíz évig kezelgetni.

Persze szép dolog a kutyamentés, én is alapvetően az örökbefogadást támogatom, nekem is menhelyi kutyám van és valószínű nem is lesz más, de ha egy mentett kutya nem felel meg az igényeidnek, és te sem tudod kielégíteni az ő igényeit, akkor ne szívasd magatokat vele.

2011. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Igazából lenne vele célom,szeretném kiállításra hordani..viszont nem feltétel hogy kiállításra vigyem,csak 5 éves korom óta tervezem :) Most 15 vagyok :) És lenne rá pénzünk,mert nyáron diákmelóba megyek,meg a magyar agár nem egy drága fajta(kb. 45-70 ezer forintig vannak)De viszont Merlinbe (a fajtamentős kutyusba)teljesen beleszerettem :))

[link]

Ő az :)) Viszont régóta rabja vagyok a magyar agárnak is..ezért nem tudok dönteni.

2011. dec. 29. 14:37
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valósítsd meg a régebbi álmodat. Végső soron 10+ évre választasz kutyát, azt meg nem jó fellángolásból, mert ha nem jól sül el, akkor évekig verheted a fejed a falba, hogy miért nem azt csináltad, amit eredetileg is akartál.
2011. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha elhoznád ideiglenes befogadóként és későbbre hagyod a végleges döntést? :)
2011. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon szép ez az agár:) És ő még fiatal, szóval nem vagy lekésve vele semmiről.

De ebben mi nem dönthetünk helyetted, hiszen írtad, hogy kiállításra is szeretnél járni, vele viszont nem lehet.

De azt hiszem, én mégis őt választanám a helyedben. Nagyon fiatal vagy még, tanulsz. Egy kutyát kiállításra hordani, felkészíteni, utaztatni, benevezni, nem kevés pénz és idő. És eleve eltartani sem olcsó.

Ha pár év múlva is úgy gondolod, hogy az agár az igazán Neked való fajta, és szeretnél komolyabban foglalkozni velük, akkor vegyél egy jó, mrgbízható tenyésztőtől.

De "kezdésnek" (bocsánat, nem akarom Merlint ezzel degradálni:) szerintem tökéletes. Rajta keresztül megismered az agarak világát:)

2011. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mikor elolvastam a kérdést nem is értettem, mert nekem egy kutya nem kutya :)

Szóval ha most el is hozod őt akkor is vehetsz később egy kiállításra szánt magyar agarat is. Egyébként minden csak rajtad múlik. Beszélj a családoddal, látogasd meg a menhelyi kutyát, dobj fel egy érmét... elhiszem, hogy nem egyszerű, mert mégis csak a következő tizen évről van szó.

2011. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Hozd el szegényt. És hízlald fel egy kicsit. Neki most sürgős, venni meg bármikor tudsz.
2011. dec. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat :)) Igazából egy bökkenő van,hogy most nem tudjuk elhozni :( Csak 1-2 hónap múlva..bár biztos lesznek még fiatal agarak.

Igazából a szüleim csak egy kutyát engednek meg,mert egy nyolcadik emeleti panelban élünk sajnos!Szóval ez a lehetőség,hogy mindkettő egyenlőre kizárva..ha a szüleim itthon lesznek megbeszéljük,remélem megengedik,hogy a Szent Ferencből hozzuk ki egy agarat :)

2011. dec. 29. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!