Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz egy kölyökkutya felnevel...

Nehéz egy kölyökkutya felnevelése? Mennyire változtatja meg majd az életemet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen.

Elhozod a kutyát 8 hetesen. Két-háromóránként pisilnie kell. még 4-5-ször kell enni adnod neki naponta. Tehát az első 2 hétben egésznapos elfoglatság. Elkezded tanítani.

Sétálsz vele. Ez napi 2-3 órás elfoglatság, ami viszont nem csökken, ez kell neki az elkövetkető 10-15 évben.

Nem mehetsz sehová hosszabb időre a kutya nélkül, vagy gondoskodnod kell valakiről aki ellátja, foglalkozik vele.

És lesz valaki akit nagyon szeretsz, akiért aggódsz, akivel sok örömöd lesz.

2009. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Az első válaszadó nagyon jól megfogalmazta a választ. Annyit tennék hozzá, hogy ha mindetz végigcsinálod, akkor lesz egy igazi hűséges társad, barátod, gyereked, akinek Te leszel a mindene, és mindig ott lesz melletted, mindig számíthatsz rá. Viszont míg él, felelős vagy érte és mindent meg kell tenned azért, hogy boldog kutyus legyen, mert ő is megtesz érted mindent.
2009. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

ha a kertben tartod akkor félig,

ha a lakásban AKKOR TELJESEN !

reggel korán kell kelned ,wc-reggeli séta , stb.

gondolom délelőtt,nem vagy vele , ezért a délután indul : wc-kaja , pihenés ( a kutya játszana ),a meleg miatt séta késő délután ,kaja -wc-kaja -wc-kaja-wc ,játék ,játék ,stb

ez vár rád ! nincs kedvenc tv sorozat ,a napod otthon töltött idejének 2/3 részét lefoglalja . ez tart kb : 1 évig . aztán ???

de hidd el MEGÉRI !:):):)

ha a családban többen vagytok,meg kell osztani a kutyával töltött időt,így jut mindenre elég .

2009. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

én első


A keri kutyával, ugyanúgy foglalkozni, sétálni kell naponta 2-3 órát. Tehát én nem látok különbséget a kettő között, csak annyit, hogy a lakásban tartott kutyánál kötöttebb az időbeosztás.

2009. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

igaz : a kertben tartott kutyát is kellene sétáltatni ,és foglalkozni vele 2-3 órát , erre gondoltam,hogy félig ,hiszen a lakásban tartott mindíg melletted van ,azaz egészen .

de lehet ,hogy rosszul gondolom?

SAJNOS mifelénk a kerti kutyák inkább élő csengők,

mint jólnevelt vagy egyáltalán nevelt kutyák .

nem általánosítok, csak ez van .sajnos!!

2009. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kerti kutya is ugyanúgy teljesen megváltoztatja az életed. Attól, hogy nem kell rögtön lerohanni vele ha pisil, nem jelent semmit. Ugyanúgy meg kell neki tanítani, hogy a kertben hol szabad a dolgát végezni, hogy emnnyit ugasson, hogy nem sírjon éjszaka, hogy ne szedje szét a virágaidat, ugyanannyit eszik stb...

Tévesen gondolod, hogy csak félig változtatja meg az életed, ne legyen már egy benit kutya jobb. Mert az itteni emberek valahogy ezt gondolják... Lehet, hogy méf több dolgot is kell neki tudnia, mint egy bentinek. Mintha a benti kutyák különböznének... Pedig ez csakis az embertől függ. Én sem általánosítok, de ismerem azokat a benti kutyákat akikkel ugyanúgy nem törődnek, rosszak, csak úgy vannak. Akkor most mi van? Az van, hogyha az ember foglalkozni akar a kutyájával akkor megteszi és akkor teljesen megváltoztatja az életét akkor is ha kint lakik. Aki meg élő csengőnek tartja kint a kutyáját, az hidd el, bent sem tartaná másnak. Ja és a kapcsolat sem lesz lazább, még mielőtt valaki evvel jönne, erre is ugyaz érvényes. Akinek szoros a kapcsolata a benti kutyájával, annak akkor is szoros lenne, ha a kutya kint lakna...

2009. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk van egy lassan 12 éves kutyánk (imádom :)) és igazából sosem volt vele különösebb gond. Nagyon szerettük így öröm volt felnevelni is. És annyira aranyos volt akkor is, hogy sosem tudtam rá haragudni és nem éreztem tehernek.

Emlékszem mindig a lépcsőt rágta, mindent szétrágott állandóan ásott, néha sírt éjjel, lepisilte a lábamat, amikor még pici volt és sétáltatni akartam. :) Emlékszem amikor már 1-2 éves volt mennyit játszottunk labdával frizbivel meg csináltam neki akadálypályát és azon ugrált át, először pórázzal majd már magától is :)))) nagyon boldog voltam.

Szerintem több örömöt okoz egy kutya, mint amennyi gond van vele.

Míg pici kellenek neki oltások, takarítani kell utána nagyon sokat kell rá figyelni, stb.

De ha szereted akkor semmi probléma nem lehet, simán fel tudod nevelni és jó kutya lesz.

Megváltoztatja az életed, mert mindig gondolnod kell majd rá, odafigyelni nehogy olyan dolog legyen útban amivel kárt okozhat magának és kelni kell reggel, mert amíg pici sokszor eszik.

De szerintem akkor is öröm az egész, nem nehéz őket gondozni.

Ha esetleg mégsem megy akkor add őt örökbe kedves ismerősnek, de szerintem erre nem kerül sor :)

2009. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt magadhoz veszel egy kutyát kalkuláld bele ezeket:

amíg él a kutya (10-15 év)

- válthatsz munkahelyet

- születhet gyereked

- költözhetsz kertes házból lakásba

- nagyobból kisebbe

- esetleg mehetsz külföldre

- stb.


És ha ezek mind bekövetkeznének, és még akkor is ki tudnál tartani a kutyád mellett teljes szívvel, úgy h meg se fordul a fejedben, h elhagyd, elajándékozd stb., akkor vállalj csak. Ha ezeket nem tudod átgondolni előre, akkor inkább ne - mivel csak a kutya szívná meg.


De a válasz a kérdésedre röviden: teljesen megváltozik. Egy kutya sok mindent befolyásol a napi rutinon kívül. Pl. párválasztást, szabadidő eltöltését stb.


Mérlegelj!

2009. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 14 hetes a kiskutyám 7 hetesen hoztuk el, teljesen felborította az életünket, de már egyre jobb. Mi nagyon egy mászkálós pár vagyunk és természetes, hogy a kutya jön velünk bárhová. Mérlegelned kell ezt is.Pl ha kirándulunk akkor én megnézem, hová lehet bevinni kutyát(étterem, bolt stb)Bár eddig még csak 2-szer voltunk mert csak most lehet kivinni a szabadba. De idáig komolyan rémálom volt a dolog, a szobatisztaság(panelba lakunk)az állandó nevelés(nem szabad, hozd vissza, okos kutya) már most el kell kezdeni, eddig sokat uncsiztam így tv-tem neteztem, de amióta megvan azóta csak ő van.Az első 2 hét nagyon rossz.Ahhoz hasonlítanám amikor megszületik a kisbaba és az anyuka depressziós lesz(állandó sírás, kaki, pisi, evés, éjszakázás), nagyon rossz!Én 4 kilót fogytam 1 hét alatt(jó fogyókúra volt:), de mindezek után azt mondom érdemes a szenvedés, mert megéri.Ahogy fejlődik és ahogy játszik és a tekintete az mindent elárul!:)De még fontos, hogy milyen kutyit veszel mert a miénk egy zsebtigris, ha már nagyobba gondolkozol bizti húzóssabb.
2009. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kerti kutyám van, és ugyanúgy foglalkozok vele, mintha benti lenne. Sétáltatom, tanítom, játszok vele.
2009. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!