Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet még menteni?

Meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés
A kutyám már egy hete hányt. Elvitük ma egy állatorvoshoz és megálapitotta hogy lehet hogy kullancs. A láza a kutyusnak 39 fokos volt 3 injekciót kapott de azt mondta az orvos hogy ha később visszük már késő lenne és meghalt volna meglehet még gyógyítani?
2011. dec. 30. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kullancs ilyenkor?Hmm...Szerintem ezt a kérdést a dokinak kellett volna feltenni,Ő vizsgálta meg na meg ő ért hozzá!Mi így honnan tudjuk mi a baja?
2011. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Folymatos infuzió ... állatkórház.
2011. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Miért vártatok egy hétig?
2011. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
azért vártunk mert az anyukám az anyukam nem akarta elvinni azt monda a kutyáknál természetes a hányás
2011. dec. 30. 13:41
 5/21 A kérdező kommentje:
szerintem nem most men belé a kullancs nyár vége felé voltam sétálni vele erdőbe lehet hogy csak most jelentkeztek a tünetek?
2011. dec. 30. 13:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Igen vannak kullancsok télen is, mivel elég enyhe ez a tél. És nekünk is volt már kullancs a kutyában, télen is, szóval ez így van!

A babézia sajnos elég veszélyes, de ha idejében megkapta az ellenszert, akkor talán meg lehet menteni!

Az én kutyám is az volt pár hónapja, de idejében észrevettem és tudtam mik a tünetek és gyorsan meg is kapta, egy pár napig gyenge volt az injekció után, utána már újra a régi volt.

Egyébként függ a kutya immunrendszerétől is, ismertem olyan kutyát is aki belehalt, mert nem kapott ellene semmit, mert a gazdái nem értettek hozzá.

De mivel megkapta, lehet hogy életben marad, az is lehet hogy ha annyire gyenge lesz , akkor infuziot kap.

Remélem túl éli!

Sajnos a kullancs sok betegésget terjeszt! És sajnos télen is vannak kullancsok!

2011. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, kérdező, szerintem mostanában ment bele a kullancs, ezeknek parazitái gyorsan hatnak , kivéve a aminek hosszabb a lappangási folyamata, kivéve a lyme kort,de az más tünetekkel jár. Vizelete nem volt barnás? És a járása milyen? Étvágya?
2011. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ , a vizelete véres barnás ,a járásával nincs gond nincs egyensújzavara , aaz orvos aztmonda most csak piskótát ehet azt megette
2011. dec. 30. 13:53
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos azt mondta, hogy csak piskótát ehet? Mi ez, a falusi lódoktor a múlt századból? Vidd el egy normális állatorvoshoz, aki felvilágosít a kutyád betegségéről (a kullancs nem betegség, az csak terjeszt dolgokat), a várható kimeneteléről, meg arról, hogy már az első gyanús jelre mennetek kellett volna dokihoz, és hogy még előtte védekeznetek kellett volna a kullancsok ellen. Meg persze aki meggyógyítja a kutyádat, szakszerű kezeléssel, nem piskótával...
2011. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ , de csak könnyű ételt ehet
2011. dec. 30. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!