Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet még menteni?

Meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés
A kutyám már egy hete hányt. Elvitük ma egy állatorvoshoz és megálapitotta hogy lehet hogy kullancs. A láza a kutyusnak 39 fokos volt 3 injekciót kapott de azt mondta az orvos hogy ha később visszük már késő lenne és meghalt volna meglehet még gyógyítani?
2011. dec. 30. 13:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor infúziót is szoktak adni,a 39 fokos láz nem láz, az egészséges kutya normális testhőmérséklete /végbélben mérve/38,3-39,0 C-fok.A kullancsípésre nincs védőoltás, amit ilyenkor adnak a kutyusoknak úgy tudom kb 6 hétre ad védetséget.A kullancsfertőzés nagyon alattomos,az én egyik kutyámnak is volt, nagyon nehezen gyógyult meg. Naponta jártunk infúzióra. Szerintem figyelni kell a kutyust, ha rosszabbul van, azonnal vinni kell a dokihoz.Biztos, hogy kullancsfertőzés? Tünetek :étvágytalanság, bágyadtság,többet iszik mint szokott,vizelete színe barnább. Az orvos a vizeletvizsgálatából meg tudja biztosan mondani a diagnózist.A vörösvérsejtet pusztítja. A kutya inye fehéredik, a szem alatti kötöszövet, ami normális esetben piros, szintén kifehéredik.Remélem meggyógyul, nagyon szorítok.
2011. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

rizst, főtt hust, fött zöldséget, de nem piskótát ...

honnan a lópikulából szalasztották ezt a sarlatánt?


ne adj neki cukros sütit!!!

2011. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Mint említettem, NINCS olyan, hogy kullancsfertőzés. A kullancs terjeszt babesiát, meg lyme-kórt, némelyik agyhártyagyulladást is; mindegyik betegség más, más kezelést igényel, annyi közös van csak bennük, hogy mindegyik elég gyakran halálos kimenetelű, és hosszan tartó, mindennapos kezelést igényel, nem csak pár injekciót és diétát.
2011. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
holnap megyünk megint vizsgálatra , a szeme is verben volt
2011. dec. 30. 14:11
 15/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha már a szeme is véres, akkor eléggé előrehaladott. De ha működik, eszik, akkor biztosan megmarad.

Nem hülyeség a piskóta. Az első kullancs alkalmával nekünk is azt tanácsolta az orvos, hogy sok szénhidrátot etessünk a kutyával, mert az könnyen emészthető és a veséknek is jót tesz, amit a babézia megtámadott.

2011. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
kistermetű kutya cairn terrier az orvos azt is mondta hogy a mája is nagyon tönkrevan az nagyon rosszat jelent?
2011. dec. 30. 14:25
 17/21 anonim ***** válasza:

Kullancs terjeszti a babéziát! A babézia gyors lefolyású és gyakran halálos, de idejében kapja az ellenszert megmenthető.

Nem függ a fajtától ,mert egy keverék is belehalt már, ameliyk terjeszti a babézia parazitát, az tuti hogy megbetegszik vagy belehal! Ha a vizelete már barnás akkor gáz van! Azért kérdeztem rá a járására, mert gyakran kicsit lelassultabb és szédül, ezt láthatod ha egy egyenes vonalon meg akkor egy fél perc mulva le fog ülni mert szédül. A kpi. id rsz-t megtámadja, és gyakran lábra sem tud állni, a tünetek általában ugyanazok de nem minden kutyánál jelentkezik.

Ha megkapta a szurikat, akkor talán túl éli, de sajna ez a betegség megtizedeli a kutyákat! Olvass csak utána: a betegség neve: babézia.

2011. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

De ha egy hete hányt, akkor lehet hogy nem sok jót tudok mondani, ugyanis ez már elég idő a parazitának ahhoz, hogy tönkretegye a kutyát! A vörösvérsejteket is megtámadja, majd a vese és a máj. De az már a végső stádium!

Az innye milyen szinű? Ha sárgás akkor az nem jó!

2011. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kullancs mindig van, az én kutyámban utoljára januárban volt, amikor hó volt, és kemény mínuszok.


Egyébként a babéziának lehet a hányás is tünete? Soha nem hallottam erről. De a fertőzést egy vérvétel rögtön kimutatná, azt nem csinált a doki?

2011. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:

A vérvétel sem mindig mutatja ki. Nálunk volt olyan, hogy vett vért a doki, de még az eredmény előtt beadta az imizolt. A vérteszt nem mutatta ki a babéziát, a kutya mégis meggyógyult.

Az is változó, hogy kinél hogy jelentkezik. 3 kutyám volt babéziás, mindegyiknél másképp kezdődött. Az elsőnél a barna vizelet volt a legelső tünet és csak fél napra rá lázasodott be. A másodiknál azonnal lázgörcs volt és barna vizelet. A harmadik csak támolygott a láztól, de nem volt barna a vizelete, csak penetráns büdös.

Mivel a májat is támadja a vírus, simán belefér a hányás is. Meg a láztól is hányhat.

2011. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!