Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen baromfi mentes tápokat...

Milyen baromfi mentes tápokat ismertek? A csirkehúsra való allergia tényleg kinőhető? (részletek lent)

Figyelt kérdés
3,5 éves Labradoromról kiderült hogy allergiás a csirkehúsra és most teljesen ki kell iktatnunk az étrendjéből az összes baromfit, tehát még a kacsát, libát is, sőt még tojást se ehet.Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?Milyen táp ami megfelelő lenne neki?Most kezdtük a diétát, piacon vásárolt disznó belsőséget főztem meg neki plusz tésztát(persze kimondottam kutyáknak valót és tojásmenteset mert azt sem ehet.)Ja és olyan kérdésem lenne, hogy ez tényleg kinövi egy fél éves kemény diéta után?
2011. dec. 30. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2012. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Aha, a sensitive a bárányos a Fidesből. A joserának is van bárányos tápja, az kicsivel olcsóbb is, de az én kutyám attól fogy, mert nagyon alacsony a zsír/fehérje tartalma.


Happy Dogból, meg Eukanubából, meg Royal Caninból meg mindenféle nagy márkából is van bárányos, csak azok elég drágák.

2012. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Közben éjszaka kutattam neten és azt találtam,hogy a sensitivbe is van csirkehusi.Na mind1 majd utánna érdeklődöm még egy-két helyen.
2012. jan. 2. 13:10
 14/16 anonim ***** válasza:

Aha, valóban: rizs (minimum 20%), bárányhús (minimum 10%), kukorica, búza, céklapép, állati zsírok, hidrolitikus tojásfehérje, tojás, kukoricaglutén, hal, ásványi anyagok, vitaminok, nyomelemek.


Nem csirke, hanem tojás, de tényleg van. Az én kutyám nem olyan súlyosan allergiás, csak ha nem bárányos tápot eszik, akkor elkezdi nyalni a mancsát, meg pirosodik a bőre a lábain, állán, ezért kap bárányosat, de ha nálatok teljesen ki kell zárni mindent, ami baromfi, akkor ez nem lesz jó.


Ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes kipróbálni valamelyiket ezek közül, de ezek baromi drágák:

[link]

[link]

[link]

[link]


Milyen tünetei vannak amúgy az allergiájának? ÉS hogy derült ki, hogy épp csirkére allergiás?

2012. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igazából nyáron kezdődött ez az egész.Begyulladt a füle és megkérdeztük az állatorvost, hogy mi a teendő vagy bevigyük-e vizsgálatra.És azt mondta nem szükséges mert nyáron melegbe lógós fülűnél előfordulhat, vagy bármilyen bogár megcsípi már azért is.És adott fülcseppet szépen meg is gyógyult neki.De november közepére odáig fajult ez az egész hogy már kéthetente jártunk fülcseppért és nem is akart meggyógyulni neki.És akkor mondta,hogy vigyük be megvizsgálja.És december legelején elvittük,viszont eléggé tele voltak a bűzmirigyei és mondta hogy esetleg attól is lehet, de már akkor mondta, hogy lehet hogy a csirkehús miatt van.Kinyomta a bűzmirigyeit és mondta h majd meglátjuk hogy begyulladt e vagy sem.És multhét szerdán vagy csütörtökön láttam hogy megint begyulladt neki és akkor hívtuk az állatorvost és azt mondta,hogy akkor a csirkehús lesz a baj,mert annyira azért nem volt vészes a bűzmirigye,hogy már megint attól gyulladjon be a füle.És mondta,hogy jó lenne ha most még egy pár hónapig teljes szinten minden baromfit kiiktatnánk és később esetleg a kacsát majd megprobálhatjuk.Hu kicsit hosszúra sikeredett leírni, de ez a teljes sztori:D
2012. jan. 2. 16:51
 16/16 A kérdező kommentje:
Ja és végülis a fülgyulladás a tünete,de most hogy így írtad a mancs nyalogatást meg pirosodást elgondolkoztam mert az enyém is szokta néha.Szóval lehet az is a csirkétől volt.Ja és nagyon köszönöm a válaszaidat és a linkeket!Sokat segítettél!Üdvözlet Neked és a Kutyusodnak is.
2012. jan. 2. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!