Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Hogyan szoktassam rá a 7...

SOS Hogyan szoktassam rá a 7 hetes kutyámat hogy a kutya pelenkára wc-zen?

Figyelt kérdés
2 hete van nálam a kutyus és egyszerűen nem tudom rászoktatni hogy magától odamenjen a pelenkához,és rá is wc-zen..Inkább a szőnyeget választja.De estére van neki külön elkerített rész ahol alszik,és ott van neki az alomja is.Ha be van téve a helyére,akkor a pelenkára pisil..Viszont ha elveszem az elkerítőt a helye körül akkor viszont nem megy oda.Hiába raktam 2héten keresztül amikor pisilt,hiába dicsértem ha odaraktam és rápisilt,hiába nyomtam bele az orrát,hiába vittem ki az udvarra,ott csak félt minthogysem wc-zen..Valaki valami ötlet?SOS
2011. dec. 31. 09:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy 7 hetes kutya miért van 2 hete!!!! nálad? Ilyenkor még bőven az alomban lenne a helye.......
2011. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyomd bele az orrát!

Oltásokkal hogy álltok? Én első oltás után maximális körültekintéssel levittem a kutyát, soha nem szoktattam pelenkára. Ha rá is tudod szoktatni, iszonyú nehéz lesz róla leszoktatni.

Vidd le a kutyust, ne találkozzon másik állattal (se macska, se kutya), valamint ne érintkezzen más állat ürülékével és akkor nem lesz baj. 2-3 óránként le kell vinni, ha lent elvégzi a dolgát, iszonyatosan megdicsérni.

2011. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Ne vedd el az "elkerítőt" és meg van a kutyavécé - egyenlőre,muszájból.

A séta SÉTA legyen naponta többször fél óra,ne merüljön ki a "levittem az udvarra" szinten.

Türelem!

Egy hónap és szobatiszta lesz,csak a séták alatt végzi majd a dolgát és jelzi majd ha igénye van rá.

Kitartás!

B.Ú.É.K!

:)

2011. dec. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt!

Még annyit fontosnak tartok,hogy ez az "orrbenyomás" csak tévhit és gusztustalan is,eredményre nem vezet.

A türelmed és szereteted annál inkább.

:)

2011. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ébredés, evés, ivás, nagy játék után az első dolgod legyen, hogy felkapod és leviszed az udvarra. Ilyenkor általában pisilni szoktak. Ha kint pisil, óriási dicséret következzen. (Ügyelj rá, hogy ne csak ácsorogjatok az udvaron, hanem lassan sétálgass, hogy ne fázzon.)

Ha ragaszkodsz a pelenkához: mindig, értsd mindig dicsérd meg, ha a pelenkára pisil. Ha a szőnyegre sikerül, nincs értelme megszidni, főleg nem utólag, az orrbelenyomás meg konkrétan semmire sem jó.

Annyit tehetsz, hogy ne tedd rá a pelusra, hanem csalogasd oda, ha látod, hogy készülődik. Jobban megjegyzi a lényeget, ha saját lábán megy oda, mint ha felkapod, repül egy kört a szobában és a peluson landol.

2011. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Akiteki ***** válasza:
100%
A kutya nem macska. Nem fog egy helyre járni. Sőt inkább mindig oda, ahol még nincs semmi. Le kell vinni sétálni.
2011. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

7 hetes a kutyus,de 5 hetesen került hozzám..énis gondoltam rá hogy korai a leválasztás,de akitől vettük az azt mondta hogy nem korai,meg mire oda értem másik 2 testvérét már el is vitték.Az oltása rendben van,most kapta 6hetesen az elsőt,három hét múlva kapja a következőt!mostanában egyre gyakrabban kiviszem az udvarra de ott csak fél.. :S Én türelmes vagyok a kiskutyával,csak sajnos barátom nem annyira :S

Sajnos a pelenkához csalogatni nem bírom,mert ha látom rajta hogy kell neki wc-zni akkor pár másodpercem van hogy a pelenkára tegyem..de úgy is szoktam hogy egy nap többször is megmutatom neki a pelenkát és úgy viszem oda a kutyust hogy lent van a földön a lába és picit odavonszolom.. :)


ESETLEG VALAKI SZERINT BEVÁLNAK AZ ILYEN HELYHEZ SZOKTATÓ CSEPPEK KUTYÁK SZÁMÁRA? :)


És sok állatunk van az udvaron,de egészségesek ezért is szoktam kivinni a kutyámat az udvarra,persze felöltöztetve hogy meg ne fázzon.


B.U.É.K neked is :)

2011. dec. 31. 13:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Az oltások között 2 hétnek kell eltenie, nyugodtan beadathatjátok neki 8 hetes korában a következőt! :)
2011. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha a lakásba szoktatod, akár pelenkára, akár alomra, marha nehéz lesz neki később elmagyarázni, hogy eddig ugyan megdicsértünk, ha a lakásba vécéztél, de mától meg akkor felejtsd el. Ez minden, csak nem következetesség, rosszat teszel vele a kutyának is, magadnak is. Egy kölyökkutya rengeteg kakával jár, mint ahogy egy kisgyerek is, meg egy akármilyen élőlény kiskorában, szóval várd meg, amíg szobatiszta lesz, addig meg ne agressziózz vele. Vidd le kétóránként, evés és alvás után mindenképpen, várd meg, amíg elvégzi a dolgát (nem, nem biztos, hogy tíz perc lesz, de ne siettesd, mert csak stresszelni fog), dicsérd meg, fent meg takaríts szó nélkül. Az orrát meg ne nyomkodd bele, semmi értelme, csak piszkos lesz a kutya és megtanulja, hogy a szar rossz dolog, így a jelenlétedben nem akar majd termelni, tehát el fog bújni a kanapé mögé, ahol nem látod. Fincsi lesz.
2011. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyébként meg egyáltalán ne vonszold sehova a kutyát, idegronccsá teszed szegényt, még mielőtt felnőne... Mi az, hogy fél, meg nem mer odamenni, egy kölyökkutya kíváncsi természetű, magától mindent megnézne, hacsak nem fél attól, hogy mindenért büntetést kap, vagy nem születetten ideggyenge. Változtassatok a hozzáállásotokon, ő egy babakutya, nem lehet elvárni tőle sem fegyelmet, sem szobatisztaságot, sem semmi olyat, amihez még egész egyszerűen kicsi. Próbáljatok neki mindent pozitív élménnyé tenni, hogy öröm legyen neki az élet és annak minden pillanata, most ez a legtöbb, amit tehettek érte. Persze a szabályok betartásával, de azt sem idegesen kell neki elhadonászni meg ordibálni, hanem elég lesz szelíden megmutatni neki, hogy mit szabad és mit nem. Meg fogja érteni, nem hülye, csak még kicsi.
2011. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!