Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kutyafajták közül...

Az alábbi kutyafajták közül melyiket válasszam? Tapasztalat velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés

-Dobermann

-Belga juhász( tervu,vagy mali)

-Beauceroni juhászkutya

-Bullterrier


Igazából első kutya lenne igy komolyabban,nagyon szeretnék vele sportolni. Föleg futni,turázni,jókat játszani. Nagy kert is van,de főleg bent lenne a házban. Igazából személyes tapasztalat érdekelne,kezelhetőség,valamit hogy alapjáraton milyen egy dobermann viselkedése pl... Más kutyákkal hogy jönnek ki?


2011. dec. 31. 12:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De mellé egy juhászkutya lenne. Igaz hogy mind a kettő tenyésztőtöl lenne,és egészen picinek szoktatnánk őket össze. És olvastam,hogy előny ha különböző nemű a két kutya,tehát ez is meglenne.
2011. dec. 31. 12:44
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne gond :)

Így, ahogy leírtad, így meg pláne. :)

2011. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét, sokat segítene a nevelésben :)
2011. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Inkább maradok a kutyasulinál:) Az nekem sokkal megbízhatóbbnak tűnik. Egyébként egy ekkora kutyát mivel kell etetni? Milyen táppal?
2011. dec. 31. 13:02
 15/20 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást! Én is járok vele oviba, jövőre pedig suliba! :)

Érdemes prémium táppal etetni őket, igaz drágább, de kevesebb kell belőle stb.

Én Happy Dogot adok neki :)

2011. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Internetről kell megrendelni? Biztosan megérkezik? Mármint itt nincs ilyen hogy nem küldik,vagy késik,vagy elveszik..stb?
2011. dec. 31. 13:08
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem eddig mindig időben megjött!


De ha rám hallgatsz, először vegyél neki Fressnapfban vagy máshol 4 kg-osat próbának. Prémium tápnál is előfordulhat, hogy valamiért nem bírja a pocija, netről pedig úgy éri meg, hogy 15 kg-osat rendelsz, az már értékben kb. annyi, hogy nem kell szállítási ktg-et fizetned!

Ja és persze ezeken belül is vannak ugye méret alapján különböző kölyöktápok (pl. kistestűeknek, nagytestűeknek súly szerint stb.)

Ám ha tenyésztőtől veszitek, ott kapni fogtok kezdő csomagot is, lesz benne táp is, érdemes őt is meghallgatni, hogy mivel eteti a kutyákat és akár annál a tápnál maradni :)

2011. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én a dobbermannt választanám, neki jellemileg és küllemileg is nagyon tetszik, hevesen reagálnak de alapból jó szándékúak, nekem nem ilyenem van, de már több kiképzőben találkoztam velük, sehol nem volt gond, játékosak :)
2011. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

beauceron jó választás ilyen célokra, abszolult szociáis, kiváló sport- és családi kutya.

könnyen kezelhető, és nem egy túlpörgős fajta. az időjárást jól tűri, simán élhet kerti kutyaként is.

2011. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen komolyan gondolod, akkor lehet dobi, bár első kutyának nem ajánlanám... Milyen kutyasuliba mennél vele? Tükörmódszeresbe?


Az én dobim nagyon konfliktuskerülő, nem balhézik, igazából nem érdeklődik más kutyák iránt. Amíg a másik kutyám játszik a pajtásokkal, ő inkább külön szaglászik, engem bámul kajáért vagy labdáért, vagy a labda után rohan.


Szerintem a bullterriert zárd ki, még makacsabbak, mint egy dobi. A mali túl munkamániás, szinte lehetetlen lefárasztani. Többi mehet.:)

2012. jan. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!