Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kellékek szükségesek...

Milyen kellékek szükségesek egy 8 hónapos kutya esetében?

Figyelt kérdés
Acana tápot fog kapni, amíg bírjuk anyagilag:) Emellé milyen vitamint szedhet még a kicsi? Gondoltam fültisztítóra, fogápoló rágcsálnivalóra, fésűre, és persze játékokra. De ezek mellett még mi fontos és mi ajánlott?
2009. máj. 21. 16:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és persze nyakörv, póráz. Melyik a jobb nagytestű kutya esetében, a hám vagy a nyakörv? bőr legyen vagy lánc? Kiskutyának még nem lehet bolhanyakörvet adni,igaz?Kiskutyán folyamatosan rajta legyen majd a nyakörve?
2009. máj. 21. 17:01
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és bocs, nem 8 hónapos, hanem 8 hetes:)
2009. máj. 21. 17:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A legfontosabb:Póráz, nyakörv!

Vitamin az Acana mellé nem kell!

Fekvőhely, ami lehet egy megunt pokróc is akár, olyan helyen, ahol lehetőleg nyugisabb, se Ti nem zavarjátok a kutyust, sem Őbelé nem botlotok állandóan, hogy nyugodtan pihenhessen.

8 hónaposan nem olyan kicsi ám már, majdnem felnőtt méret!

Lehetnek kialakult szokásai, amit majd gondosan írjatok fel. Pl.Mikor szokott enni, sétálni, pisi, kaki mennyiszer, mikor nyugodtabb, mikor izgágább, kedvenc foglalatossága, ilyesmik, ami fontos lehet.

Alegfontosabb pedíg:rengeteg szeretet Tőletek!

Üdv.

2009. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

O.K. Látom már! 8 hetes!

Kutyapelus, vagy sok-sok újságpapír a szobatisztaságra való szoktatáshoz.

A szokásait, evés, pisi-kaki azért megkérdezendő így is.

Üdv.

2009. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nyakörv (kölyöknél én szerencsésebbnek tartom a hámot - mindig legyen rajta), póráz, BILÉTA!!! (kutya neve, gazdi neve, telefonszáma), jó lenne, ha chipet is kapna, etető-itatótál, ami csak az övé. Egy saját, külön fekhely, kertben kutyaház, lakásban kosár, tepsi egy pokróccal. Lehetőleg olyan helyen legyen, ahonnan sok mindent belát (pl. kertben a bejáratokat), de mégis nyugis, vissza tud húzódni, ha egyedül szeretne lenni. Ha ezt saját magának választja ki, rakjátok át oda a helyét.

Játékok, fésű/kefe, kullancs elleni csepp (kölyköknél a nyakörv allergiás reakciót válthat ki).

Szerintem fültisztító nem kell, én házilag nem merem tisztítani az enyémnek, nehogy megsértsem.

Egy 8 hetes kiskutyának még nincs szüksége fogtisztító rágcsára, az bőven elég 1 éves korától.

Az etetéssel kapcsolatban: ha már nem bírjátok anyagilag az Acanát, arra figyeljetek oda, hogy ne pont 8-12 hónapos korára váltsatok gyengébb minőségű tápra. Akkor nőnek, fejlődnek igazán a csontjai, izmai, akkor lesz a legnagyobb szüksége a jó összetételben bevitt tápanyagokra. Vagy ha már nem tudjátok kifizetni, főzzetek neki majd húst, zöldséget a táp mellé heti 2-3x.

2009. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Chippeltetve lesz, biléta is. Én azt olvastam h nagytestű kutyáknál előnyösebb a nyakörv, mert a hám eldeformálhatja a csontjait, vagy vmi ilyesmi. De a fogápoló rágcsa az nem káros neki igaz? De láncot vagy bőrt vegyek? Úgyis kifogja nőni,nem?Sétáltatni mikortól vihetem?(falun lakunk).
2009. máj. 21. 17:27
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és akkor semmilyen vitamint ne szedessünk vele az Acana mellett? Calciumot azért kell,nem?
2009. máj. 21. 17:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy jó bőrnyakörv a legjobb. Avval lehet tanítani, és sétáltatni, és megfogni ha kell. Ha zavar, hogy kikopik egy kicsit a szőre a nyakánál akkor nehagyd rajta, meg egyébként sem ajánlatos szerintem, mert az én kutyám is fenakadt már vele. A biléta úgyis akárhol elveszhet, ha van chip akkor biztonságos. A láncnyakörvet én nem használnám kiskutyán, de megfelelő kezekben hatásos lehet, ha máshogy nem tudod megnevelni. Én azt használok, de csak azért, mert az nem koptatja ki a kutyáim hosszú szőrét ja és nem tudják elrágni (volt, hogy a kutyám beleakaszkotta a börnyakörvbe a fogát és lerágta magáról- pedig megfelelő méretre volt állítva). Ja és sosem használom rendeltetésszerűen, hanem a két karikát egyben kapcsolom a pórázra, hogy nem fojtson. Bár így kihúzhatja a fejét, szóval jobb a bőrnyakörv. :)

A prémium tápokhoz nem kell kiegészítés, de számít, hogy mekkora a kutyád, ha nem túl óriás vagy nem olyan fajta amire vigyázni kell. De ezt kérdezd meg az orvostól. 8 hónaposan szerintem már nem olyan kicsi, szerintem használj spot on-t a kullancsok, bolhák ellen. Sétálni akkor viheted, ha megvan az összes oltása, de ez általában 3 hónapos kor. De ha most kapja meg az is jó, csak legyen meg neki. Ha megvan neki akkor mehettek már.

2009. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi, látom 8 hetes, akkor igen általában 3 hónapos kortól viheted az oltásokkal sétálni. És ilyen kicsi kutyának mindenképpen bőrnyakörv. És felnőtt korában se azzal próbáld meg leállítani, hanem adj neki jó nevelést. :)
2009. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ:)
2009. máj. 21. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!