Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farkasköröm az minden...

A farkasköröm az minden kutyának van?

Figyelt kérdés
És ha van az rossz?

2012. jan. 1. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

erről kérdezd meg a kutyád tenyésztőjét.

én speciel nem értek hozzá.

2012. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tudtommal a rendes tenyésztők pár napos korban eltávolítják a hátsó lábon növő farkaskörmöket (ha van, a farokvágással egy időben, amikor a csontok még puhák és könnyen gyógyulnak), de a mellső lábon levő 5. ujj (amit én szintén farkaskaromnak ismerek, bár lehet, hogy ez csak valami helyi szókincs) minden kutyánál megvan, és mivel nem koptatja a karmát, Neked (vagy kozmetikusnak) kell karban tartani.

Nem hiszem, hogy Jack Russelleknél gyakoribb lenne a f.k., mint más kutyafajtáknál.

Egyébként ha megvan, sem tragédia, egy csomó kutya él vele együtt.

2012. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A vadon elo farkasoknal ez hogy van? Nekik nincs ilyen? Vagy ok hogy koptatjak?
2014. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia. A farkaskarom mint népi megnevezés kicsit megtévesztő lehet. Olyan ujjra utal ami nem éri a talajt járás közben. A kutyák mellső végtagján normál esetben 5 ujj található, a hátsón pedig 4. (Ez a vadon élő farkasoknál is így van.) A mellső végtagon az 5. ujj nem éri a földet. Ez valójában a kutya hüvelyk ujja. Mozgás közben nem kopik, így a rajta lévő karom elég éles tud lenni. A legtöbb kutya ezt ügyesen használja, képes vele tárgyakat megragadni, kapaszkodni. Birkózás közben megragadhatja vele a másik kutyát. Szóval számos fontos funkciója van, de időnként nem árt rövidebbre vágni a rajta lévő éles karmot.

A másik kérdéses "farkaskarom" a hátsó lábak belső oldalán található. Ezt a köznyelvben saskaromnak is nevezik. (Ilyen karom amúgy nincs a farkason. És a legtöbb kutyán sem.) Ez egyféle visszaütés egy ősi formára. A kutyafélék ugyanis az evolúciójuk során elvesztették a hátsó végtagjukon a z 5. ujjukat. Ennek oka az, hogy gyakorlatai haszna már nem volt. Fogásra nem alkalmas, futás közben a hátsó végtagon hátrányossá vált. A hátsó lábak belső felületén ugyanis könnyen sérültek, összeakadtak, beszakadtak.

A tenyésztett kutyáknál ennek ellenére időnként megjelennek a hátsó végtagokon is a saskarmok. Néhány fajtánál ez valóban fajtajelleg, de megjelenhet olyan fajtáknál is amiknél ez hibának minősöl. Keverék kutyáknál is előfordulhat.

Amúgy a hátsó végtagokon 1 és 2 + karom is megjelenhet. És sok esetben csökevényesek. Néha csontok sem találhatók bennük, egyszerű karommal rendelkező bőrfüggelékekről van szó.

Okoz e problémát? Azoknál a fajtáknál amelyeknél a karom megléte követelmény a standard szerin ott nem. Viszont figyelni kell rá, hogy a + ujjak megfelelő módon helyezkedjenek el, és legyen csontos vázuk.

Más fajtáknál nem kívánatos főleg ha fejletlen csontok találhatók bennük. Ez jól felismerhető, hiszen ilyen esetben csak fityegnek. Emiatt kimondottan sérülékenyek. Ezen esetben kisebb műtéttel könnyen eltávolíthatók, vagy fokozott odafigyelést igényelnek. Előfordul hogy leszakadnak vagy megsérülnek. Erre legyünk tekintettel, mert a kutya bármilyen sérülését szakszerűen kell ellátni.

2021. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!