Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kiskutyám nagyon...

2 hónapos kiskutyám nagyon vakarózik. A hátán már picit sebes is. Milyen bolhaírtót használhatok neki?

Figyelt kérdés
Egy bolhát láttam benne,idáig.
2012. jan. 2. 13:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%

Kiltix bolha és kullancs elleni nyakörv. Én évek ota ezt használom és tökéletes!!!


[link]

2012. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Előszrö az állatorvost kéne meglátogatni, mert egyáltalán nem biztos, h bolha. Lehet atka, rüh, stb.
2012. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
Advantix spot-ont már 6 hetes kortól lehet használni.
2012. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Énis az állatorvost javasolnám.Mikor a mi kutyánk vakaródzott meg hullott a szőre,azt hittük,hogy bolha,lekezeltük,de a tünetek maradtak.Aztán elvittük orvoshoz,és azt mondta szőrtüszőatka(akár halálos is lehet!).Csak oltással tudta kikezelni.
2012. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:

Ott van a kérdésben, hogy látott 1 bolhát.

Na olyan, hogy 1 bolha, az nincs. Ha egyet látott, ott vannak a haverjai is megbújva a bundában, és a peték is.

2012. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akitekti! El kell hogy keserítselek, olyan h 1 bolha, bizony van. Az én kutyám is ilyen. Kétszer találtam benne 1-1 bolhát, de soha se volt benne több. Bolhanyakörve nincs és csak kirándulásnál szoktam lekezelni kullancs miatt. Amúgy semmilyen védelem nincs rajta, egyszerűen nem bolhás.
2012. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Ja, hát ha akkor kapod el, amikor épp ráugrott, akkor még igen. De ha már vakaródzik szegény, akkor vért szívott és lerakta a petéket.
2012. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sosem láttam még olyan bolhát, ami épp ráugrik a kutyára :D


Feküdt mellettem az ágyban, simizgettem és feltűnt, h valami "átszaladt" a simi helyén a bőrén. Nosza, megkerestem, kinyírtam és ennyi volt :) Ez volt egyszer tavasszal, meg egy nyár végén-ősz elején.

2012. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

De még nem csípte meg és nem vakarózott!! Ne csináld már Te is! :)) Én is fogtam már úgy bolhát, hogy a kutyám játszott egy macskával és ahogy magamhoz hívtam, ott virított egy bolha a fehér szőrén. De ha már vakarózik, az azt jelenti, hogy megcsípte a bolha. Mire a bolhacsípés viszketni kezd, akkor már petét is lerakott.

A lényeg meg azon volt, mert a kérdező mondta, hogy csak egyet talált benne. De mivel nem irtotta, lesz ott még több is. Pláne, ha most hozta haza, tehát esélyes, hogy az alomban mindegyik kiskutya bolhás volt. És ha már adott, hogy van benne bolha, akkor nem kéne rühösséggel és egyéb szörnyűségekkel rémísztgetni szegényt. A bolhát szerencsére könnyű kiirtani.

2012. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A héten megyünk állatorvoshoz addig inkább nem csinálok semmit.Vagy fürdessem meg addig azért?
2012. jan. 2. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!