Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2és fél honapos szobakiskutyám...

2és fél honapos szobakiskutyám bolhás. Használhatok nála bolhairtót? Frontline combot pl?

Figyelt kérdés
Még nem töltötte be a 3 honapot csak azért kérdeztem.Eddig 2 oltása volt a következöt jövöhéten kapja.Frontline combo bolhairtós cseppeket csepegtethetek rá?Vagy mit vegyek?Bolhairtos samponnal már mostuk.Azért is szeretném minél elöbb mert a lakásba van és néha az ágyon.Emberekre átmehet a bolha?(bocs ha hülye a kérdés)Amugy yorkshire terrier.Köszönöm
2010. dec. 2. 08:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Már 2x fürdettük.
2010. dec. 2. 08:52
 2/9 anonim ***** válasza:
Használhatsz, de ügyelj a helyes adagolásra. Én egyébként kézzel irtottam ki az enyémből (bolhásan hoztam el az alomból:(), aztán kapott Exspot-ot.És - bár a bolha a kutyát szereti -, és sokan mondják, hogy nem megy emberbe, én is találkoztam már a kutyusom bolháival testközelből:(
2010. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor Rád igaz a mondás!"Ki kutyával fekszik,bolhával ébred!!"
2010. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha ha ha ha:)Hát ez télleg jo volt:)Köszi az elsönek.És hát a másodiknak is:)de remélem azért ránk nem jött át,addig nem teszem az ágyba mig ki nem irtjuk.Még válaszolhattok ha gondoljátok.Köszönöm
2010. dec. 2. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Az exspot jó kullancsra, de bolhára nem. Tapasztaltam sajnos. :( Inkább prac-tic vagy frontline, és a lakást is be kell fújni insecticide spray-vel. Állatpatikában vegyél, ott olcsóbb, mint a Fressnapf-ban és hasonló helyeken.
2010. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutyásboltban lehet kapni Piretrint ami kimondottan bolhára való és nagyon hatásos is.Szórd be naponta egy hétig,hogy amik frissen kelnek azok is pusztuljanak el,mivel a tojásállapotuakra egyik szer sem hatásos.

Majd kéthetente egyszer beszórva sokkal hatásosabb mint a bolhanyakörv.

2010. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.Bobi bolhasamponnal megfürdettük,mert cseppeket 3 honapos korig nem lehet.
2010. dec. 2. 14:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Frontline-t használok,ha megtalálják a bolhák a kutyáinkat,de az védelmet is nyújt pár hónapig.

A kutyabolha átmegy emberre,megkóstol minket,de nem él meg a vérünkön,mert az pár fokkal hidegebb,mint a kutyáé,és a testhőnk sem megfelelő nekik.Emellett rajtunk igen csekély szőrös felület található,és a bolhák utálják a fényt.

2010. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2010. dec. 6. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!