Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bullmaszti...

Mi a véleményetek a Bullmasztiff -ról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 6 hónapos bullmacim, imádom :)

Mire vagy kíváncsi?

2012. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
legfőkébb a neveltetésére és a viselkedésére, azon kívül mindenre :)
2012. jan. 2. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Az enyémnek nagyon jó természete van, békés, jámbor kutyus. Soha semmi agressziót nem mutatott a többi kutya felé, eddig még csak egy morgása sem volt.

Következetesen neveljük.Ha kiadunk egy parancsot, addig nem nyugszunk, amíg el nem érjük. Így nagyon könnyen tanul. Néha makacskodik, de nem vészes a dolog :)

Jár(t)unk vele kutyaoviba is 3 hónapos korától, mivel nekem első kutyám, tapasztalatom sem volt előtte. Tavasszal megyünk vele kutyasuliba is :)

A hasáért bármit megtesz, nagyon ragaszkodik hozzánk. Mindig ott van, ahol mi. Egyszerűen imádom :)

Nekem ő az álom fajta, 15 éve vágytam rá :)

2012. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szn-cia válasza:
100%

Valószínűleg elfogult vagyok, de vessetek rám követ :)

Életem során több fajta kutyával volt dolgom.

/szinte egy komondor mellett tanultam járni, majd gyerekként első saját kutya: persze hogy egy keverék tacskó, kamasz korban schnauzer, család alapítás után angol-bulldog. A tacskót kivéve mindegyik könyves, jó családból való, de nem tenyésztési célú kutyák, hanem teljes értékű családtagok voltak. Hozzánk is nőttek, a mai napig szépek az emlékek. Aztán néhány csendes, kutya nélküli év, majd jött egy bobtail. Már öreg, de még mindíg aktív. Most is kint figyeli a csepegő ereszt./

De öt évvel ezelőtt a párom unszolására vettünk egy bullmasztiff kiskutyát.

No itt kezdett megváltozni a korábban a kutyákról kialakult véleményem. Tehát:

Sok szeretetet "kér", de nagyon sokat is ad!

Gyorsan és jól tanul. Eleinte a hasáért, a jutalomfalatért dolgozik, aztán szépen ráérez a játékra és élvezettel csinál mindent. Soha nem lesz egy németesen precíz juhász, de akkora szive van, hogy ez nem is lényeges.

Imádja a családot, mindegy hogy hol, csak ott legyen Ő is.

Rengeteget eszik, ezáltal a kiadása is akkora, hogy sokszor egy sima uzsonnás zacskó nem is elég :)

Fontos a jó minőségű táplálék, plusz míg ki nem növi magát a zöldkagyló.

Kell mellé egy következetes családfő, aki néha határozottan fegyelmezi, akkor is, ha ez a családnak nem tetszik!

A kutyaiskolát élvezi, igényli, és a gazdának is fontos.

Imád kirándulni. Nem egy hiperaktív vadászkutya, de a hosszú túrákat ki nem hagyná.

Ha lakásban van, akár időszakosan is, és kinéz magának egy kényelmes fotelt, ahhoz élete végéig úgy tud ragaszkodni, hogy az abba alkalomszerűen bele ülő vendéget, a nézésével bármikor képes felállítani.

Jó házőrző, de remekül tudja álcázni a messzire elhallatszódó horkolásával.

Jól kijön az ismerősökkel, barátokkal. Ha sok körülötte a gyerek, és unja már az orrában turkálást, füle húzogatását, csak csendben arrébb megy, lefekszik.

Túra során, ha első szóra a megszokottól eltérően nem rohan a gazdához, akkor valami nagyon fontos olvasni való szagot talált, amivel ha végez, jön.

A hasa egy feneketlen kút. Bármennyire jól van lakva, ha a környezetében étkező embert lát, addig nézi hatalmas mennyiségű nyálcsorgatás közepette, míg egy falatot nem kap. Ebben a pillanatban elvesztünk, oda is adhatjuk neki ami még maradt, mer úgy sem hagy békén.

Vannak esetek mikor olyan szinten képes megsértődni, hogy az embernek lelkiismeret furdalása lesz. Ne legyen, nevelni kell.

Idegen helyen, szeret úgy ülni, feküdni, hogy valamelyik testrésze rajta legyen a gazdán.

Ha jól szoktatjuk, imádja az autót, ha van hely, "aktívan-vezet".Úgy néz hátulról, mint egy vizsgabiztos.

Másik kutyát, főleg ha az még kölyök, soha meg nem harapna. Úgy játszik velük, mint egy nagy medve a bocsaival.

Az ugatós, ugri-bugri kutyusokkal is jól elvan, de ha már nagyon idegesítőek, egy mélyről jövő, egy-szótagú vakkantással simán véget vet a bosszantásnak.

Sajnos nem túl hosszú életűek. 8-10évet ír az irodalom,de mi 4és fél évesen hasnyálmirígy-daganat miatt elveszítettük.

Most van egy 12 hetes kölyök ismét. Ugyanolyan nem lesz, de az űrt, amit Hannibal itt hagyott, valamelyest pótolja.

2012. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

"Ha jól szoktatjuk, imádja az autót, ha van hely, "aktívan-vezet".Úgy néz hátulról, mint egy vizsgabiztos."


Hát ezen majdnem lefordultam a székről, annyira nevettem, pont mint a mienk :D

Meg úgy összességében is, tényleg nagyon igaz rájuk ez a jellemzés, amit írtál :) Egy hatalmas, melegszívű mackó lakik benne :)

Sajnálom, hogy ilyen korán elveszítettétek Hannibált, de remélem az új lurkó nagyon sokáig boldogít majd titeket, az én Joey-m 7,5 hónapos, első kutyám, 15 éve rajongtam a fajtáért, most végre adottak voltak hozzá a feltételek :)


Ő az:

[link]


[link]

2012. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szn-cia válasza:

:)

Egy igazi csibész.

Nagyon szép!

2012. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Köszi :)

Te honnan vetted a kölyköt? :)

2012. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szn-cia válasza:

Hannibal debreceni származású. Hard Soldier kennel.


[link]

2012. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szn-cia válasza:

Szusi még annyira "friss", hogy hirtelen eszembe sem jut, de ő egyébként Nyíregyházáról származik.


[link]


[link]

2012. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
De gyönyörűek :)
2012. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!