Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyapiszkot nem összeszedő...

A kutyapiszkot nem összeszedő kutyatulajdonosok miért hivatkoznak a környezetszennyezésre?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják azért nem szedik össze a kutyapiszkot, mert az erre a célra vásárolt és használt neylon zacskó még jobban károsítja a környezetet. Arra nem is gondoltak, hogy nem kell erre a célra külön neylon zacsit venniük? A kiürült kiflis, paradicsomos, vagy pogácsás (ez esetben)PAPÍR zacsit ha nem a kukába dobnák kiürítésük után, hanem összegyűjtenék és abba szednék a kutyapiszkot már ÚJRAHASZNOSÍTANÁNAK és a környezetünk sem bűzlene.
2009. máj. 22. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Hát sztem ez egy fölösleges kérdés, sőt inkább megjegyzés, mint kérdés. Nyilván sz@r kifogás a környezetszennyezésre hivatkozni, mindenki tudja, hogy marhára nem érdekli az említett embereket a környezet, csak kellett valami kamu indokot mondani, és ez lett az...
2009. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gond az hogy nagyon kevés az utcán elhelyezett kuka. Én kertesházban lakom és nyílván összetakarítunk a kutyánk után de évekig panelban laktam és sehol sem volt a környéken kuka.
2009. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Aki nem akarja összeszedni, az úgyis mindig fog találni indokot, mint minden más a kutyát érintő kérdésre. (felelős állattartás...)
2009. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes mindenkinek jogai vannak,a legalja nép mindig a kutyás...

A kötnyezetünk nemcsak a kutyakakitól bűzlik hanem a sza*os pelenkától is amit az anyuka a játszótéri pad alatt hagy, mikor tisztába tette a csemetéjét.

A kutyapiszok lebomlik viszont a pelus már kötve hiszem..

2009. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
a most gyártott műanyag szatyrok nagy része már nem évszázadok alatt bomlik el, hanem sokkal gyorsabban.
2009. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

a 11:06 os nak igaza van tökéltesen.mindig minket kutyásokat vesznek elö,de az eldobott pelus,meg cigicsikk,az üres alkoholos üvegek,na meg az elhasznált gumióvszer,az töéletesen lebomlik,és nem tesz kárt a környezetben.ugye kedve s kérdezö? merta kutyakaki,ami egy erössebb esötöl lebomlik,és gyakorlatilag trágyázza földet,az marha nagy trgédia.

elegem van már belöle,hoyga többi tényleges utcán heverő szemetet nem veszi észre s enki,az senki szemét nem szurja ki,csak a kutyaürülék.a gyerekekre egyébként sokkal nagyobb veszélyt jelent a többi,már fentebb felsorolt szemét,ha a gyerek szájába jut,kutyakaitól még nem halt meg senki,viszont lenyelt cigicsikktöl temettek már e l apró kis emberkét.ugyhoyg aki szidja a kutyásokat,mielött megszólalna ,nézzen szét a környéken,és látni fogja ,hogy veszélyesebb hulladékok is hevernek a földön.

2009. máj. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk narkós tűtől kezdve minden szét van szórva a téren.Nem egy anyukát én,a lenézett kutyás figyelmeztetek erre.

Ezen kívül a beteg,valószínűleg fertőző,mocskos csövesek is a téren sz@rnak,gyerekek előtt,fényes nappal sem szégyellik.Azok sosem szedik össze.

2009. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

11:06-os vagyok.

Lakótelepen lakom és nem múlik el hét , hogy vagy anyunak vagy nekem be ne szólnának.

1, minnél többen szólnak annál jobban nem szedem össze

2, kiskutyámnak szokás, hogy kergeti a galambokat..nem bántja őket, csak szétkergeti.

A múlt 7en egy idős néni elkezdett ordítozni, hogy vigyem a kutyát a *-ba mert elkergeti a galambokat a kajától (tudtommal a galambokat nem lehetne etetni) + leba*ott, hogy a kutyások!!! nem szedik össze a kakit.

Érdekes az erkélye alat levé galambürülék nem zavarja.. erre az volt a válasz, hogy a galambok is Isten teremtményei.

Kérdem én a kutyák nem azok?


A kutyásokat mindenért bántják, ha ugat a kutya, ha játszik a kutya, ha kakál a kutya...

Az kiscsótány persze bármit csinálhat azért nem szól a drága anyukákra senki.. mi a helyzet a gyereköket a bokorba nagydolgoztató szülőkkel?

Azt nem kellene eltakarítani?


Amíg ez a helyzet, szerintem nem az én kutyámmal van a baj.

2009. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Mi lakótelepen lakunk, végülis van nálunk kakigyüjtő szemetes (5db a több száz kutyára) és mindig tele is van (dobozokkal,pet-palackokkal,szeméttel).

Itt nálunk minden ember tiszta és rendes soha semmit nem dobál el stb...

Bezzeg a nyűves kutyák!!! Azok nem elég hogy tele sz..rják a környéket, még elszórják a csikeket,üditős-sörös dobozokat, kakis pelenkát,véres vatta-rongy darabokat, papirzsepit,csontot,kajamaradékot,stb... és nem elég, hogy egész éjjel hangosan duhajkodnak még szét is törik az üvegeket!!!


Egy kutyás. (Aki reggelente nem győzi összeszedni az üvegszilánkokat és kajákat, egyébb szemetet, +a kakit)

2009. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

na azért álljon meg a menet. TIPIKUS magyar mentalitás, hogy a kutyáikat utcára sza.ató gazdik arra hivatkoznak, hogy sok ott a szemét, miért ne férne el még a kutyájuk fekáliája is mellett, miért pont őket cseszegetik ezért.


akkor szednétek csak össze, ha szupertiszta lenne az utca, és egy darab porszem se lenne a járdán? nem érzitek, hogy ez egy kissé ócska kifogás?

az, hogy itt-ott szemetes az utca, nem ok arra, hogy odasza.asd te is a kutyádat!

nem hiszem, hogy külön meg kéne magyaráznom a különbséget a cigarettacsikk és a csúszos, szaftos kutyakaki között.


mellesleg a csikk is zavar, azért meg a dohányosokat cseszegetjük... azok meg azt mondják, hogy miért, hát a kutyák is oda ürítenek, most miért pont engem cseszegetsz ezért?!?


szóval nem érzitek, hogy ciki kifogás a többi szemétre hivatkozni? saját magaddal szemben nem vagy annyira igényes, hogy szépen ne hagyd ott a kutyasza.t amibe én utána véletlenül belelépek?


szóval ne legyél csak büszke arra, hogy annál inkább otthagyod, ha mások figyelmeztetnek rá, hogy jó lenne, ha összeszednéd. undorító, koszos, igénytelen, nemtörődöm gazdi vagy, aki miatt a kutyákat utálják azok, akiknek nincs háziállatuk.

2009. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!