Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta a megfelelő?

Milyen fajta a megfelelő?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Van tapasztalatom kutyusokkal kapcsolatban. Volt már kuvasz, németjuhász, és foxi kutyusom is.

Tanyán élünk, ezért egy nagytestű okos, könnyen kezelhető, de határozott kutyust szeretnék, amelyik NEM CSAVAROG.

Ez az utóbbi nagyon nagyon fontos, mivel nincs kerítés, és nem is lesz ..

Várom a tippeket.. :)


2012. jan. 2. 18:57
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Corsot semmiképp, inkább valami pásztorkutyát.
2012. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Corsot ne nem igazán alkalmas védésre amit én ismerek. Ő is lovakkal meg csirkékkel él együtt de bárkit be enged.
2012. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Apa ismerősénél van egy rottweiler kiskutya, olyan 8 hónapos lehet. Egyedül van, és nem foglalkoznak vele, egyáltalán mert babájuk van és nem érnek rá a kutyussal foglalkozni. Azon gondolkoznak hogy odaadják nekem a kiskutyát ... Bár én ettől nagyon tartok mert a kutya egyáltalán nem szimpatikus (nem a fajta! maga a kutya..) Szóval nem tudom okos gondolat-e egy roti, apa most nagyon ráállt a témára hogy hozzuk el, de én kifejezetten tartok a dologtól..
2012. jan. 2. 20:32
 34/48 anonim ***** válasza:
A rottweiler csodálatos kutya. Rengeteg pozitív tapasztalatom van vele kapcsolatban, például olyan hét éves lehettem amikor a barátnőimmel meg anyukámmal sétáltam és összefutottunk egy ilyen kutyával. Rögtön odajött és úgy simult hozzám mint egy macska. Szerintem hozd el, a rottweiler nagyon gyerek és családszerető, kiváló munkakutya, jó őrkutya. Nem fogsz benne csalódni.
2012. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Még gondolkoznom kell rajta, de hát végül is minden kutya jó kutya, ha úgy van nevelve. (8 hónapos meg szerintem még bőven alakítható, bármilyen kutyává) Szóval, igazából csak félek ettől az egésztől, hogy nem annyira picike már.. :D

De majd még .. kitalálom, de tényleg nagyon ingatag vagyok a kérdésben.

Köszi a gyors, és értelmes válaszokat mindenkinek..!

2012. jan. 2. 20:42
 36/48 anonim ***** válasza:

Nézd, most lehet, hogy le fognak pontozni, de én a helyedben megpróbálnám lebeszélni apukádat arról a roti kölyökről.

Egyrészt, mert egy kölcsönös szimpátián alapuló kutya-gazda kapcsolat sokkal stabilabb lenne, pláne, ha kicsi korától neveled.

A másik ok a kutya kora. 8 hónaposan már kamasz, kerítésetek nincs, mégis mi tartaná ott a tanyán? Ha nincs arra nevelve, hogy mindig maradjon a gazdái közelében, el fog menni (pláne, míg nem titeket tekint gazdának), és akkor vagy elvész, vagy végül meg kell kötni/be kell zárni, ami megint csak nem fokozza a kötődést.

Harmadrészt: rottweiler? Hááát... Tudom, hogy eredetileg a roti is valami pásztorkutya-féle volt, de azért lássuk be, nem a magyar viszonyokhoz lett kitalálva... Már nagyon régen nem őriztetnek vele állatokat, vagy csak elvétve. Nem arra szelektálták, hogy állandóan az állatok mellett őrködjön, hanem vágóhídra szánt marhák lefogására, aztán meg bekerített telepek őrzésére.

Ha egy kutyát kicsi korától hozzászoktatsz az állatokhoz, a saját falkájának fogja őket tekinteni és úgy védelmezi őket, mint egy anyatigris (ld. [link] ) Nyilván egy kamasz rottweilert is be lehetne tanítani, hogy maradjon a tanya közelében, de sztem eszméletlen munkaigényes lenne, pláne hogy azt írod, nem szimpatikus a kutya. (Ez teljesen jó, reális érv, és alapjaiban befolyásolhatja a kapcsolatotokat.)

Én inkább egy kölyök pásztorkutyával (vagy pásztorkutya-keverékkel) próbálkoznék. (Vannak azok a régi anekdoták, miszerint a költözéskor a kuvaszokat a régi helyen kellett hagyni, mert nem voltak hajlandóak megválni a területüktől.)

Egy komondor kellően tiszteletet parancsoló, a vérében van, hogy ne menjen el a ház tágabb környezetéből, meg a védőösztön is, ugyanakkor kellő bánásmóddal kenyérre lehet kenni. Ugyanez igaz pl. a sarplaninac-ra, meg még egy csomó fajtára.

Értem, hogy van tapasztalatotok a kutyák terén, de ez a roti kölyök szerintem nagyon megnehezítené az életeteket. (Nem akarok beleugatni, bocs, ha úgy hangzott.)

2012. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 szszszigazi ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóval teljesen egyetértek. Ne válaszd a Rotit,mivel azt mondtad,hogy maga a kutya nem tetszik,nem szimpatikus,szerintem senki se venne magához olyan kutyát akit nem kedvel. És már kicsit idős ahhoz,hogy megtanítsd arra,hogy ott maradjon a tanyán,bár meglehet tanítani,persze,de ennyi idős korában már nagyon sok időt igényelne és te mondtad,hogy nincs sok időd. Inkább vegyél egy Kuvaszt vagy Komondort. :) Magyar fajták és nagyon jók. A barátnőmnek volt egy komondorja és nagyon édes volt. De rendesen jelzett,kiváló házőrző volt. :) Ezt a 2 fajtát ajánlanám,de azt mondtad,hogy van 2 Német juhászod. Azok nem elég jók házőrzésre?
2012. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Köszi, végül is az utolsó két kommentből az derült ki hogy nekem van igazam és nem kell a roti. :D 8 hónapos öreg, már "el van rontva" és egyébként se velem nőtt fel.. Pont ezeket mondtam apának és sikerült lebeszélnem róla, már kiválasztottuk az új kutyust, holnap megyünk megnézni a kölyköket, a hely már bekészítve stb stb :)


Egyébként az a baj a 2 német-juhásszal hogy ekkora területre nem elég.. Mindig is több kutyánk volt és "szétszóródtak" a ház körül és minden irányból volt egy "megfigyelő" :D

De ketten nagyon kevesek egy ilyen hatalmas területre.


Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát remélem hogy jól választok majd és jó gazdija leszek az új kutyusnak :)

2012. jan. 3. 19:52
 39/48 szszszigazi ***** válasza:
Ja,értem.. :) És milyen fajta az új kutyus? Honnan választottátok? :)
2012. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

"elvileg" egy amstaff. sárga színű szuka 8 hetes kiskutyák. de déli aprós hirdetés szóval se kép, se semmi. azt írja hogy az anyukája iskoláztatott kutyus törzskönyvesek is.. 15 ezer körül vannak (nem tudom hogy akkor teljesen fajtiszták-e ugyanis többnyire 50-ért szoktam ilyen kutyákat látni.. )

szóval egyenlőre megnézem őket,és majd kiderül hogy tetszenek-e.

Ehhez a fajtához - igaz nem sok - de van tapasztalatom.

És tetszenek is nagyon. Van egy kennel szerű helység átfogom építeni kutyabiztossá, és éjszakára becsukom nappal meg azt csinál amit akar, úgy is a sarkamban lesz, mert egész nap foglalkozni fogok vele ahogy hazajövök suli után, délelőtt meg itthon van tesóm, és anyu. :)

Szóval nem lesz egyedül ráadásul ott a két másik kutyus is. (persze a becsukás csak addig tart amíg megszokja a helyet.)

2012. jan. 3. 22:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!