Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő kb míg falkavezérne...

Mennyi idő kb míg falkavezérnek tekint a kutya?

Figyelt kérdés

már kb 1 hónapja csinálom,de eddig nem látok változást.

+ elég nehezen tudom rávenni a kutyát,hogy az ajtóban leüljön,mikor megyünk sétálni,csak akkor figyel,ha mutatom neki a falatkát. Néha rá tudom venni,hogy üljön le anélkül is ,de utána egyből elfelejt figyelni


2012. jan. 2. 20:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus?
2012. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
22-es vagyok :) nem kértem oktatást. A kérdést kiírónak írtam a válaszomat, és semmi közöd nincs hozzá. Majd a kérdező eldönti hogy melyik válasz a leghasznosabb számára. Nem kért okoskodó hozzászólásokat ! TARTSD MEG A VÉLEMÉNYED.
2012. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy olyan oldal, ahol a véleményünket mondjuk el egy-egy kérdésre, azt hiszem, butaság volt ezt mondanod. És ennyire nem kell megsértődni ezen. Tedd túl magad.
2012. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tessék megnyomni azt a privát üzenet feliratú gombot, ha folytatni akarjátok... Kösz.
2012. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 22%os!

Egyet kell értsek azzal aki lehurrogott.

Képtelen lennék megverni a kutyámat, akkor inkább legyen engedetlen, de ilyen módszerhez biztosan nem folyamodnék.

Egyébként több helyen olvastam én is ,hogy az agresszió NEM megoldás, úgyhogy kérlek szokjatok le arról,hogy otthon veritek a kutyát.


A többi válaszadónak köszönöm, igyekszem betartani a dolgokat.

A kutyám 3 év körül van, 1 hónapja hoztam a menhelyről, sajnos elvileg 1,5 évig volt bent, úgyhogy gondolom nehéz dolgom lesz vele, főként,hogy egy kan beagleről van szó.

2012. jan. 2. 21:58
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Agresszió és agresszió között is jelentős különbség van. Mindegyik vitatkozásban érintett elemezgesse magában a ritualizált agresszió kifejezést. Ez az ami jelen szokott lenni egy farkasfalkában is, hiszen ha valós agresszióról lenne szó, azzal komolyan veszélybe sodornák a teljes falka életét, ha törött lábú, meg törött orrú csapat indulna közös vadászatba.


A ritualizált agresszió lényege, hogy elhiteted a kutyáddal, hogy te irgalmatlanul erős vagy, és menekülnie kell ha jót akar, mert ha egyszer utól éred akkor... nem történik semmi, de ezt elég ha te tudod... Nagyjából ez a ritualizált agresszió lényege. Ha hozzáérsz, egy ujjal, vesztettél, rögtön kiderül, hogy messze nem vagy olyan erős, mint amilyennek mutatod magad.

Mind a kapun átlépés, mind az etetés SZABÁLY. A szabályokat nem azért tartjuk be, mert jutalmat kapunk értük, hanem azért, mert a megszegésüket büntetés követi. Vicces lenne, ha azért kapnék fizut mert 50-nel megyek a városban. Jutalmat (fizetést) a megtanult dolgok kamatoztatásáért kapunk, büntetést pedig a szabályok be nem tartásáért.


Ha bohóckodsz az ajtóban egy falattal, az arra jó, hogy a kutyád nem fog kirongyolni az útra és nem üti el az autó, de falkavezér ettől bizony nem leszel soha.

Falkavezér/hiteles vezető/családfő akkor leszel, ha képes vagy szabályokat alkotni, és azokat betartatni, és bebizonyítod a kutyádnak, hogy nem egy utolsó lúzer vagy, hanem olyan valaki, aki általában a megfelelő helyzetekben a megfelelő döntéseket hozza.


A szabályokat honnan szedted? Csak a cerberps írást olvastad, vagy elolvastad a Fennel könyvet is? Ha utóbbi még nem volt meg, akkor ajánlom figyelmedbe, mert azért az kicsit árnyaltabb képet fest annál, hogy te menj ki előbb az ajtón - bár azért túlságosan finomkodó az is szerintem.


Egy igazi ajtószabály úgy néz ki, hogy te kisétálsz az ajtón, azt tárva nyitva hagyod, eltűnsz a kutya szeme elől, ő pedig ott topog az küszöbön. Az igazi kaja szabály úgy néz ki, hogy kiteszed a kaját elmész tusolni, vagy boltba, vagy mittudomén hova, de el onnan, és az étel érintetlen marad míg azt nem mondod tied.

2012. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Jó dehát mégis hogyan tanítsam meg erre?

Mert ha eléteszem a kaját és elmegyek, egyből nem fogja tudni,hogy azt bizony nem szabad megenni,amig nem szól a gazdi.

+ Oké,hogy felállítom a szabályokat, de szerinted hogyan büntessem meg? Csak akkor bántom,hogyha rosszat csinál.


És nem,nem olvastam még a könyvet,de akkor hozzálátok

2012. jan. 2. 22:43
 18/22 anonim ***** válasza:
16%
Úgy, hogy tiltod. Az egyik első dolog, amit a kutyának meg KELL tanulnia, az a "nem", vagy "fuj", vagy bármilyen tiltószó. Leteszed a kaját, és ha a kutya elindulna enni, rászólsz. Eleinte szükség lehet arra, hogy pórázon legyen közben, és egy-két rántással tudatosítsd benne, hogy mit jelent a "nem", de utána már magától is leáll, amikor szólsz neki.
2012. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
A "bántás" szót meg felejtsd el :) Sosem bántani kell a kutyát, hanem korrigálni, amíg még nem tudja, mik a szabályok, vagy büntetni, ha már tudja, de megszegi őket, de ennek csak végső esetben kell fizikai fájdalom formájában jelentkeznie.
2012. jan. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

www.egyikkutyamasiknem.hu


Az első vérebes részben lehet látni hogy kell kaját bevédeni, a cane corsos részben pedig még többet lehet látni ebből a ritualizált agresszióból.

Ha nagyon nem boldogulsz vele, akkor meg keress egy közeli kutyasulit.

Bocs, hogy ezt mondom, de a válaszaid alapján sokkal inkább behódoló, követő alkat vagy, mint vezető, és amíg nem tanulsz meg a kutyádnak felmutatni egy valódi vezetői minőséget, addig esélyed sincs normálisan nevelni.

2012. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!