Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mennyi idő volt szobatis...

Kinek mennyi idő volt szobatisztaságra nevelni a kutyáját? (Elsősorban lakásban élők válaszai érdekelnének. )

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok keseredve, pedig tudom, hogy ez egy hosszadalmas folyamat és nem várhatok csodát pár naptól. Ezért is érdekelne, hogy másoknak mennyi időbe telt a szobatisztaságra nevelés, hogy egy kis erőt meríthessek belőle.:)
2012. jan. 2. 23:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
4 hét, de már az első hét után ügyeske volt.
2012. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi kérdésem lenne hozzá, hogy mennyi idős volt a kutya?
2012. jan. 3. 00:06
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
2,5 évesen hazavittem, úgy, hogy 4 hónapos kora óta menhelyen élt kennelben. Első perctől kezdve szobatiszta volt. Bár ez gondolom, rajtad nem segít. Legyél türelmes, pláne ha kölyökről van szó. Bevállaltad a rengeteg kakával együtt, amit termel, most viseld el csendben :)
2012. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

4 nap alatt szobatiszta lett.

Igaz,hogy 3 órákat álltam vele a mínuszokban a téren,de megérte.

Persze a 4 nap azért nem általános,de azért gyorsan rájönnek,hogy mit kell csinálni,csak következetesnek kell lenni.

Hogy próbálod tanítgatni?

2012. jan. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
10 nap 7éves menhelyi kutya.
2012. jan. 3. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Próbálok következetes lenni, de egyszerűen nem tudok mellette állni a nap 24 órájában és nézni, hogy mikor akar pisilni.:( Én is álltam kint vele 1,5-2 órákat, jó beteg is lettem, most a párom viszi sétálni és van amikor 10 perc után pisil, de olyan is, hogy egyáltalán nem és amint beérnek a lépcsőházba, az az első, hogy odapisil.:( De a legelkeserítőbb, hogy már a fekhelyét sem kíméli, pedig ez nem normális szerintem. Szóval nemhogy javulna a helyzet, egyre rosszabb lesz.

Természetesen bevállaltam mindennel együtt, de miért viseljem el, ha tudnék rajta változtatni is? Csak annyi az egész, hogy egyelőre úgy érzem, csődöt mondtam gazdiként. De holnapra már remélhetőleg meggyógyulok annyira, hogy kivihessem én és akkor megint eltöltünk pár órát odakint és próbálkozunk tovább. Remélem hamarosan megérti mit akarok tőle!:)

2012. jan. 3. 08:15
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idős a kutyusod?


Egyébként tényleg hamar megtanulják.

Az enyém 6 hónapos, most jutottunk el arra a szintre, hogy kibírja azt is, hogy fél 8-kor leviszem, ezt követően 12h fele viszi le a sógorom/anyósom - bár most már ezt is ki fogjuk hagyni próbaképp és ezután 5 óra fele viszem le, ahogy hazaérek - na meg persze este.

Én azt vettem észre, hogy az én kutyusom nagyon gyorsan megtanulta, hogy mit szeretnék, mit várok el tőle, csak sokszor én voltam a béna és nem vittem le időben.

2012. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én 2 hónaposan hoztam el a vizslámat, és az igazi, biztonságos szobatisztaság 7 hónapos korában jött el. Én is pont így vártam erre, mint Te :)

Addig is tudta, hogy nem örülök, ha a lakásba pisil, de nem tudta annyira visszatartani (gondolok itt a munkaóráimra). Anno én is feltettem ezt a kérdést, de csak az ismerős-kutyás körökben és mindenki kutyája már 4 hónaposan szobatiszta volt. Na, az enyém nem.

Kitartás! A kutyák se szeretnek oda piszkítani, ahol pihennek, úgyhogy el fog jönni az a pillanat.

2012. jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

én azt csináltam,hogy amikor elkezdett pisilni vagy kakilni a lakásban,akkor nagy felhajtással odarohantam hozzá,és hangoskodtam,hogy jajjajmicsinálsznemszabadjajj,felkaptam a pisilés közepén,lerohantam vele a ház elé,és csak ott tettem le.Ott már nyugodtan,csendesen mondtam neki,hogy na itt pisiljél drágám.Aztán addig álltam lent vele,amíg nem pisilt,vagy kakilt.Akkor viszont óriási felhajtással megdicsértem,hogy milyenokosügyestünér vagy,és ekkor viszont felvittem,hogy lássa,hogy ezért voltunk lent.

Így 4 nap alatt rájött,hogy mi újság.

De azért még egy-két hónapig mindíg nagyon dícsértem amikor lent pisilt.

2012. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Kb 1-2 hét alatt. 3 hónapos kora körül kezdtem el tanítani. De én mellette voltam 0-24ben, így 2 óránként le-fel-t játszottunk :)
2012. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!