Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbull elvisel maga mellett...

A pitbull elvisel maga mellett egy macskát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy más kutyákat nem igazán szeret, de gondoltam egy macskával attól még jól kijöhet. Nincsen még kutyánk, de barátom szeretne egyet. Én meg majd egy cicát. Tudom, ez még a jövő, de én még előtte szeretném tisztázni, hogy ne legyen belőle probléma.


Ja és elsősorban olyanok véleménye érdekel, akik már tartottak, vagy tartanak pitbullt.


Ja és külföldön lakunk, ahol nem tiltott a pitbull, ha ezzel jönnétek.


2009. máj. 22. 13:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást!

Végre egy pittes ember. A barátom odavan értük, és én belemegyek, hogy legyen nekünk is, mert a közelmúltban én is megismerkedhettem egy kislány kölyökkel. Maga a tünemény! És ha a barátom elviseli, hogy nekem macskám lesz (nem nagyon szereti őket) akkor ennyit én is megtehetek érte.

Csak azt lesz majd nehéz összehozni, hogy egy időben szerezzük be a kutyust és a macskát is.

De nagyon szépen köszönöm a választ! :)

2009. máj. 23. 12:14
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
szivesen,viszont azért el kell h mondjam h tényleg erős kéz kell hozzá,következetesen kell nevelni, hamar szocializálni stb.. könnyen el lehet rontani,azzal mindig legyetek tisztában h ő nem egy labrador,dalmata stb.. minden ami más mint ők. ők sokkal erőszakosabbak,makacsabbak,ők nem szorulnak bátoritásra ha rálépsz a lábára nem kell tutujgatni(jajj szegénykém stb...stilus) meg egyebek! jó ha minnél több ismertetőt olvastok róluk, esetleg jártok kiállitásokra,felvesztek kapcsolatot pit és sztafi tulajokkal sokat segít! nem tudom kinnt hogy megy,de ott is jobb ha tenyésztőtől veszitek,aminek rendesen van neve igazolt kennel jó felmenőkkel sokat számit a vérvonal! jah és több pit fajta is van melyiket szeretnétek??? szia
2009. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Jól mondják az előttem szólók, az hogy milyen állattal jön ki felnőtt korában, szocializáció kérdése. A kutyáknak kölyökkorban van egy úgynevezett szenzitív időszaka, ez azt jelenti, hogy ebben az időszakban a kutya többnyire barátságosan közelít mindenhez és mindenkihez. Továbbá nagyon nagy százalékban az ebben az időszakban szerzett élményeire fog épülni a későbbi viszonyulása különféle dolgokhoz. Ez a korszak kb. 3-4 hónaposan kezd lezárulni, így kulcsfontosságú, hogy a kiskutya még ilyen korán tanuljon meg együtt élni a cicával. Ugyanígy nagyon fontos, hogy a cica is tanuljon meg bánni a kutyákkal még kölyökként. Ugyanis nem csak a kutya bánthatja a cicát, hanem az is szörnyű sérüléseket tud okozni a kutyának, egyetlen szempillantás alatt. A munkatársam amerikai staffordshire-t tart cicával, együtt alszanak, legjobb barátok.:)


Ha sikerül mindkettőt még kölyökként összebarátkoztatni, akkor én személy szerint kizártnak tartom, hogy később problémák legyenek.

2009. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Valóban, mi is úgy terveznénk, hogy elősör a macska legyen meg, (persze közben őt is kutyához kell szoktatni) aztán utána jöhetne a kutya. De ez még nem most lesz, csak szeretek előre leinformálódni. :)

2009. máj. 25. 13:42
 15/15 anonim ***** válasza:
Az enyém még az embereket is ki karja irtani, csak engem visel el, de ez köszönhető a jó kiképzésnek
2011. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!