Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem találom a megfelelőt....

Nem találom a megfelelőt. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd a szüleimmel venni egy husky KISKUTYÁT de még nemigazán találtuk meg a megfelelő embert.sajnos nem engedhetjük meg magunknak hogy rendes tenyésztőtől vegyük ezért valahonnan olcsóbban szeretnénk beszerezni.lehetőleg 50ezerft alatt. Tudtok elérhetőségeket írni.

A szánhúzó alapítványnál nincsenek 8 hetes kölyköknagyot oedig semmikképpen nem szeretnénk venni.



2012. jan. 3. 16:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
most jöjjenek a lehurrogások, de azt mondják, nincs az embernek pénz! akkor még vegyen 100 000 ft-os kutyát..nem teheti ezt meg mindenki..
2012. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Akiteki ***** válasza:

Itt is vannak láncon tartott kutyák, oltást sem kapnak. De hogy nem élik meg a 10-15 évet, azt is garantálom. Ez csak egy duma. Ha elpusztul a lánc végén, lesz helyette hamar másik.

Nem az a bűn, hogy szar helyről szerzi be a kutyát, hanem hogy támogatja azokat, akik felelőtlenül szaporítják a kutyákat, amik nagy része a menhelyeken köt ki.

2012. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Akiteki ***** válasza:

Ezért kell a fajtamentéshez fordulni.

Ugyanazt kapja, mint a szaporítóknál, csak ingyen.

2012. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Így van, nincs semmi baj az innen-onnan összeszedett keverék kutyákkal, azoknak is kell gazda. De ne azokat támogassuk már, akik a rendes tenyésztőkkel ellentétben a kutyák agyonelletéséből és a gazdák átvágásából élnek.
2012. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Minek veszel kutyát ha nincs pénzed,,???,

EGY KUTYA SOKBA VAN..

Ne vegyél kutyát ---csak eldobod magadtol.----Menhely

2012. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a szaporítótól származó kölyköknek is KELL gazdi !

Előbb utóbb a szaporított kutyák menhelyesek lesznek , és akkor "jajjezszaporítottnehogymegvedd"-ből lesz "jajjezmegmenhelyesmentsdmeg" . Ezt nem értem .Ha az ember szaporítótól vesz kutyát az bűn ? Mi a bajuk az ilyen embereknek akiknek nem kutya a szaporítótól vett kutya ?

Különben ahonnan akarod onnan veszed meg a kutyust.

2012. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a szaporítók nehezen, vagy sehogyan sem tudják eladni a kölykeiket, akkor fel fognak hagyni a szaporítással, ami jó. Ha mindig megveszik tőlük, akkor tovább fogják csinálni, ami rossz. Nem kell kvamtumfizikusnak lenni, hogy ezt felfogd.
2012. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kérdezz meg pár tenyésztőt, hátha akad valakinek olyan kiskutyája ami küllemhibás. Ezeket nem lehet kiállításra vinni, tovább tenyészteni, csak hobbi célra megfelelőek, így sokkal olcsóbban oda is szokták őket adni. Talán még megemlítheted nekik, hogy kizárólag hobbi célra lenne és ha kérik ivartalaníttatod.

Esetleg, ha mégis többet szánnátok a kutyára, akkor a normálisabb tenyésztőkkel még a részletfizetést is meg lehet beszélni.

Ha viszont semmiképp nem szeretnétek hivatalos kennelből vásárolni, akkor próbálj meg olyan helyről hozni kutyát ahol meg tudod tekinteni a szüleit,és azok papírjait.

De ennél fontosabb, hogy a kutya korának megfelelően legyen féregtelenítve és az oltásai is legyenek meg (a chip is ajánlott), ennél még jobb eset, ha nem is tenyésztőtől van a kölyök, de a szülei, vagy legalább az egyik tenyészszemlés, egészségügyileg szűrt.

Persze lehet venni 5-10ezer Ft-ért is oltatlan kiskutyát, de azzal egyrészt bátorítod a szaporítót a további almok létrehozásában, hisz még így is megveszik a kutyákat tőle. Másrészt meg lehet kifogsz egy beteg kölykök, aki vagy elpusztul vagy a sokszorosát rá kell majd költeni az állatorvosnál (nem egy ember járt úgy, hogy 2-3hónapon belül az állatorvosi költségek többe kerültek, mint egy törzskönyves, rendes tenyésztőtől vásárolt kölyök ára).

Nézz körül, ha találsz neked szimpatikusat, hívd fel, látogasd meg, nézd meg a kutyákat hogy tartja, meg vannak e legalább az oltási papírok...

2012. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Akiteki ***** válasza:

Kedves 14:31!

Amit leírtál, az ugyanúgy a szaporítás kategóriába tartozik. Attól mert van egy tk-es kutyája valakinek, még nem lesz tenyésztő és nem kell almokat csinálni.

Sajnos ma Magyarországon az a helyzet, hogy ha valaki egy kutyát akar venni, 70 % eséllyel tk. nélküli szaporítótól veszi. A maradékból 20 % a törzskönyves szaporítóktól és csak a fennmaradó 10 %-on osztoznak a tenyésztők és a menhelyek.

2012. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves akiteki,

Tisztában vagyok vele, de ha nem akar rákölteni annyit amennyit elkér a legolcsóbb tenyésztő is a kutyáért és mindenképp vesz egyet, akkor a saját érdekében szerintem legalább olyan helyről vegye a kutyát, ahol valamennyire utána tud nézni a szülőknek és a kölyök is legalább oltva-féregtelenítve van és nem egy disznóólból vagy ketrecből kerül elő.

De úgy kezdtem, hogy keressen meg pár tenyésztőt.

Én is azt vallom, hogy rendes, fajtatiszta kutyát lehetőleg onnan vegyen az ember, de ha erre nincs lehetőség, akkor ajánlottam a továbbiakat, hogy mit érdemes szem előtt tartani. Azért azt valljuk be hogy szaporító és szaporító közt is van különbség! (ezzel nem pártolom őket egyáltalán, félre ne érts, csak köztük is vannak jobbak-rosszabbak és ott van a legalja is sajnos)

Ez mind az én egyéni véleményem, remélem valamennyit segítettem!

2012. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!