Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy tacskó? És...

Mennyibe kerül egy tacskó? És elbír vele egy 12 éves lány?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
a kölyök tacskók általában kedvesek csak sokat rágnak. ez ugye idővel elmúlik. a mi kiskutyánkat tenyésztőtől 15ért vettük.
2009. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 12 éves vagyok és régen volt egy tacskónk.kölyökkorában nagyon sokat ugrándozott, rágicsált.Amikor felnőtt szeretett sokat ásni.Ha következetesen neveled akkor biztos, hogy nem lesz baj.Azért néha megmakacsolja magát.Nem az a fajta kutya aki lesi minden óhajod, de ettől függetlenül egy szeretetreméltó kis jószág.Sajnos Csöpi már nem lehet velünk.:(

2009. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a 2.kérdésedre szeretnék válaszolni. Egy 12 éves lány fizikailag természetesen "elbír" vele, de a tacsik nagyon önfejű és makacs kutyák, következetesen kell nevelni, különben teljesen kezelhetetlen felnőtt kutya lesz belőle. Volt nemrég egy olyan kérdés, hogy milyen kutya, ha megtalálom belinkelem. Szóval sztem csak akkor legyen a kislánynak tacsija, ha a nevelésében felnőtt is részt vesz.
2009. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2009. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi 2000ért vettük egy ismerősünktől mer született nekik..

amugy szerintem biztos bír vele mert én 10 évesen kaptam a tacsim :D kikönyörögtem :É és már 5 éves (:

2010. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
énis 12 vagyok, és decemberben lesz 3 éve, hogy nálunk van a tacsim.. imádom:) (L)
2010. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is 12 éves vagyok. Nekem van egy 6 és egy 3 meg egy 2 éves tacsim. Nagyon aranyosak. Okosak. Kb.15-25000ft-ig lehet kapni őket. Sok fajtájuk van ám. Van szálkásszőrű,hosszúszőrű, rövid szőrű

-feketecser

-barna

és van olyan is amelyiken van minden szín. Fehér,barna fekete kicsi foltokban.

Ezen kívül a rövidszőrüeknél van:

-normál

-standard

-törpe méret

Mindegyik különböző viselkedésű. De én a norál feketecser rövidszőrüt tudom mondani. Télen -1c alatt még véletlenül se menjen ki.!!!

Elbír vele egy 12 éves is de pár hét múlva úgyis a szülőknek lesz a gondjuk a kutyaetetésselstb.

2010. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy törpe tacskónk. Nagyon aranyosak és szeretetre méltó kutyusok. Amikor kicsik, akkor igen sokat rágnak, ezért papucsot ne hagyjatok kint vagy a közelében. Mikor felnő szeret ásni, ezt én is tapasztaltam, nálunk mindig fel van ásva a kert, de ez különben azért jó, mert lótetveket keres a föld alatt. Megfogja az egeret, patkányt, vakondot, és a békát is. Sokszor jobb mint egy macska.^^

Na, igen nem a tanulékonyságáról híres, meg arról, hogy mindig követi a gazda utasításait, mert tény, hogy sokszor megmakacsolja magát, de ezenfelül szerintem nagyon aranyos kutya. Igazán szeretetreméltó, sokszor hízeleg is, és szereti a gyerekeket. Étel terén nem válogatós, mindent megeszik (legalább is a miénk, de meglehet, hogy nevelésen függ). Viszont arra vigyázz, hogy nagyon cuki pofát tud vágni, angyali képet, kiskutya szemekkel, ezért soha ne "hizlald fel" ha kajáról van szó.


Szerintem aranyos és hasznos kutyus, nem szabad elkényeztetni sem, mert akkor elveszik a "tudománya", mármint nem fogja meg majd az egeret, meg stb. Đe nagyon szerethető fajta. :)♥

2010. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, igen és az ára, nem olyan borsos, mi is ha jól emlékszem akkor pár évvel ezelőtt 12.000 - 15.000 Ft-ért vettük (fajtatiszta).
2010. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bőven elbír egy 12 éves lány velük és a kan 15-18Ft nőstény 20-30Ft nekünk is fajtiszta tacskónk van és nagyon jó kutya okos ügyes.
2011. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!