Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet barátságosabb...

Hogyan lehet barátságosabb más kutyákkal?

Figyelt kérdés

Van egy most 5 hónapos border collie-németjuhász keverék szuka kutyusom.

Olyan problémám van vele, hogy nem nagyon szereti más kutyák társaságát.

Ez nem egy kutyasétáltatós környék, így nem nagyon találkozunk más kutyákkal. A szomszéd labradort imádja, majd mindennap együtt játszanak.

De ha véletlenül találkozunk egy másik kutyával akkor szemmel láthatólag fél, ugat rá, és egyértelműen nem játszani akar. Még megszagolni se hajlandó a másikat.

Semmi rossz élmény nem érte más kutyákkal kapcsolatban. Itthon 2 cicánk van még, a minden kóbor macskával barátkozik.


2012. jan. 3. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudtok, menjetek kutyaoviba vagy legalább olyan helyre, ahol jól szocializált kutyákkal találkozhat. Az ovi lenne a legjobb, mert ott az oktatók tudnak segíteni kioldani a kutya félelmeit.

Mindenképp tegyél valamit gyorsan, mert ha most kölyökkorban nem szocializálod megfelelően, az kihat az egész életére. Könnyen lehet később, hogy a kutyád agresszív lesz más kutyákkal szemben. Most még ezt megakadályozhatod.

2012. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd kutyaóvodába, minél hamarabb, mert ez a probléma kezeletlenül csak rosszabb lesz.

Emellett próbálj meg együtt sétálni más kutyákkal. Szóval ha összetalálkoztok, csak kérdezd meg a másik gazdát, hogy sétálhatsz-e mellettük egy kicsit, lehetőleg úgy, hogy a másik kutya is pórázon van. Nem kell összeengedni őket, a másikat se hagyják ismerkedni, csak sétáljatok lazán egymás mellett. Így hozzászokik a társasághoz, megtanulja, hogy nem akarják zaklatni, bántani, nem kell semmit erőltetni, majd a sokadik alkalomnál egyszer csak ő fog úgy dönteni, hogy talán megéri megismerkedni a másik kutyával. Ha ez bekövetkezik, akkor viszont nagyon fontos, hogy ne feszüljön a póráz, mert azt támogatásnak veheti egy esetleges áltámadáshoz. És persze te se legyél feszült, mert ha megérzi, hogy változott a viselkedésed, akkor esetleg újra beijed, és kezdheted előről az egészet.

2012. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha budapesti vagy, akkár össze is futhatunk egyszer, az én kutyám remekül figyelmen kívül hagyja a többieket, ha kell, szerintem remek lenne "terápiázni" egy kicsit a tiédet ;)
2012. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet, ahogy az első is írta. Kutya társaságba kell vinni! Lehetőleg naponta! Szocializálni kell. Gyűjtsd össze a környékbeli kutyásokat, sétáljatok együtt rendszeresen, ha teheted, akkor járj vele kutyaoviba!
2012. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok.

Veresegyháziak vagyunk. Itt egy kertes részen vagyunk fenn a hegyen, nem nagyon divat kutyát sétáltatni, én kiviszem minden nap.

Azért nem értem a szomszéd kutyával hogyhogy jóban van? Őt nyúzza a játékért.

Külön köszi annak aki felajánlotta a találkozást! :)

Nézek kutyaovit neki.

Amúgy megfigyeltem ha a másik kutya ugat, akkor akad ki.

2012. jan. 3. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Őt valószínű kölyökkorától ismeri, meg rendszeresen látja, tőle nem fél, a többiektől viszont igen. Van ilyen.

Sok sikert nektek!

2012. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom belefér-e 20 km egy kutyaoviért, de a Váci kutyaduma központot jó szívvel merem ajánlani, segítenek javítani a helyzeten.
2012. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, felhívtam itt veresen a kutyasulit, jövő szombaton megyünk is oviba.

Ma is 1 órát sétáltunk, nemhogy kutyával emberrel se találkoztunk. :))

2012. jan. 4. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!