Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedvencünk, egy aranyos...

Kedvencünk, egy aranyos keverék szuka most tüzel. Ha yorkival pározna, akkor korrekt lenne pénzért eladnia kölyköt?

Figyelt kérdés
Ha igen,mennyit szabad érte kérni?
2012. jan. 3. 22:21
1 2 3
 21/24 Akiteki ***** válasza:
79%
Márpedig mondjuk. Ez a felelőtlen állattartás. Iskolapélda.
2012. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
92%

"Ne mondjátok nekem,hogy ez a megafelelőtlen állattartás!"

Pedig de! Ezen kívül primitív, önző, etikátlan, gusztustalan.


"Nem nyerészkedni akarok,csak a tavalyi kölyköt is vitték volna 3-an,de a sógornőmék kapták,mert mindig is tetszett nekik és imádták a miénket, s konkrétan a mi Lulunktól akartak."

Ha ennyi kutyakereső gazdijelöltet ismersz, szépen felvilágosítod őket, hogy a menhelyeken százával találnak keverék kölyökkutyát, még különbeket is akár mint a te Lulud kölyke. Így nem terheled fölöslegesen és önző módon sem a kutyád szervezetét, valamint nem növeled a gazdikereső kutyák számát sem.


"Oké,hogy sok kutya van menhelyen,de én ezt a kutyulit jól ismerem ,s már a szomszédét is,itt nőtt fel a szemünk előtt."

Látszik, hogy lövésed sincs a kutyatenyésztésről. Igen kicsi az esély arra, hogy bármelyik kutya tulajdonságait is örökölnék az utódok, így aztán teljesen fölösleges egy almot lehozni tőlük. (Egyáltalán mely tulajdonságok ezek? Az, hogy aranyosak?)

Abba gondolj bele, hogy hányan gondolkodnak még így ebben az országban mint te. És most azon gondolkodj el, hogy milyen összefüggés van az ilyen hozzáállás és a magyarországi gazdakereső kutyák száma között...

2012. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
90%
Na igen, ha tisztában lennél ilyen dolgokkal, tudnád, hogy a kutya személyisége szempontjából az évgilágon semmit nem számít, hogy milyenek a szülei. Persze ha évtizedek óta szelektálva van valamilyen tulajdonságra, akkor számít valamennyit, de egy ilyen almon belül is olyan különböző jellemű egyedek vannak, hogy össze se lehet őket hasonlítani. Nektek így lesz egy rakás keverék kölykötök, akik genetikájukban ugyan hasonlítanak a szüleikre, minden más viszont lutri. Akkor meg már akárhonnan is összeszedhetnétek kettőt, vagy amennyi kell, kistestű keverékek is vannak tucatszámra menhelyeken.
2012. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező !!!


Olvastam egy pár commentet ......

Ha szándékosan pároztatod, megkapják a megfelelő ellátást+kötelező szurik+...stb már több mint 10.000 -be kerül /db.

Ha a vevőnek megmondod a frankót , hogy keverék nem fog ennél többet adni , de gyanítom , hogy még ennyit sem .

ezért ahogy cseperednek és kezd kirajzolódni a végleges formájuk , és egyre többe kerülnek meg kell szabadulj tőlük.

EGY JÓ MAGYAR MIT TESZ EKKOR ? HÁT HAZUDIK !

Na ez leszel te , akaratodon kívül is !

Ki issza meg a levét, szegény kutya, ...na meg a gazdi aki megvette, és nem utolsó sorban Te, mert kicsi ez az ország ahhoz , hogy a becsületeddel jácccc .Pénzed sem lett belőle, és oda az a fránya becsület.

Anyukám szegény így vett egy Havanyezt,30.000 ft. ami mára már inkább tacskó -deszka keverék, farkas farokkal (110 cs hosszu).és még növésben van!!!

Ha én találkoznék azzal akitől vette(Tart.h. ismeretlen)

még lehet, hogy be is vernék egyet, mert számomra mellékes , hogy mára már imádják egymást a kutyával, de egy idős -naív nőt b...tak át, akinek a vágya egy fajtiszta havanyez volt.

És a törvény : ugye ez csalásnak minősül, vagy lehet lopás is , hiszen mindegy hogy hogy , de ha nem mondod meg ,hogy keverék ellopod -kicsalod a másik pénzét.

Én nem tenném, nem éri meg + a menhelyeken annyi kutya van , akinek nem fontos a tisztasága a kutyának , az úgy is onnan hozza el INGYEN ÉS BÉRMENTVE.Ők még hálásabbak is , mert már bele kostóltak a rosszba, ne tedd ki a leendő kutyáidat ennek a sorsnak.

ha már elkéstem-tünk :SZÉGYELLD MAGAD

2012. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!