Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik spánielt válasszam?

Melyik spánielt válasszam?

Figyelt kérdés

Cavalier king charles spániel vs Angol cocker spániel.

Ez a két fajta nagyon tetszik, de nem tudom, hogy melyiket válasszam.

Olyan kutyát szeretnék, amely:


-jó családi kutya

-nem nagy mozgásigényű, de nyáron tud a bringa mellett futni

-szőrét:max naponta ki kell fésülni, de nem kell nyírni, vagy trimmelni.....

-max. 40cm

-nem olyan nehéz (vagyis a hordozó-ládával együtt, amiben cipelnénk, nem lenne olyan megterhelő levinni a nagyihoz)


Ha estleg eszetekbe jutna más kutyafajta nyugottan mondjátok el, de lehetőleg a két fajta közül válasszatok.

Előre is köszi a válaszokat!



2012. jan. 4. 16:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
DE VAN AZ EGYIK VADÁSZKUTYA MÁSIK ÖLEB!!! ÉS NAGY A MOZGÁSIGÉNYÜK!
2012. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok ismét.

És még ott van a tibeti spániel, melyet kevesen ismernek. Kis mozgásigénnyel, apró, tündéri barátságos kis kutya selymes bundával. Kissé pincsis, de hosszabb az orra és nem olyan gülü a szeme. Nagyon jó természetűek.

Tenyésztőt nem ismerek, de linkelek egy oldalt ahol megnézheted milyen ez a fajta. :)

[link]

Azért majd válaszolj tetszik-e ez a fajta. :)

2012. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
ismerem a tibetit, de már nem tetszik.
2012. jan. 7. 19:03
 14/17 anonim ***** válasza:
a spánielek általában véve nagyon családközpontú kutyák, mindig ott vannak láb alatt, tehát csakis bejárós kutyának ajánlott. az angol cocker vadászkutya, mint azt előttem is írták, ezért a legtöbbnek elég nagy a mozgásigénye, de ha naponta viszitek sétálni, foglalkoztok vele, kissé lemozgatjátok, nem problémás. a "nem olyan nehéz" és a szőrre vonatkozó kritérium viszont erősen biceg, ugyanis nem állítanám, hogy pihekönnyűek, valamint a szőrük foylamatosan nő, ezért nyírást igényel. a súly a cavalierekre nem vonatkozik, öleb lévén elég könnyűek, és a mozgásigényük is kisebb, de úgy tudom, a szőrüket nekik is karban kell tartani. ha a fentiek problémát jelentenek, szerintem válasszatok inkább másik kutyát! :)
2012. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Remélem amit végül választasz, nem úgy leszel vele, hogy 5-6 év múlva "már nem tetszik".
2012. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nem
2012. jan. 10. 00:11
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: ANGOL COKCKER SPÁNIEL
2012. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!