Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tarthatnám tisztán a...

Hogyan tarthatnám tisztán a mudi fajtájú kutyám bundáját?

Figyelt kérdés
Most nem a sárra és porra gondolok, mert az legtöbbször magától kijön a szőréből (kivéve ha a sár tincsenként beletapad a szőrébe, az csak akkor jön ki, ha kézzel kiszedem, nem kis meló). Hanem mivel a kutya nap mint nap kapcsolatba kerül szalmával, szénával a szőre állandóan tele van ezeknek apró darabkáival. Ezt legegyszerűbben fésüléssel lehet kiszedni a szőréből, ennek a fajtának viszont a sűrű fésülés nem tesz jót. Kézzel kiszedni pedig nagyon sokáig tartana, és nem is biztos hogy észrevenném az összes darabot. Esetleg fürdetéssel (sampon nélkül) lehet hogy könnyebb lenne, de ezt most télen nem próbálnám ki (kinti kutya). Esetleg van valakinek ötlete mit lehetne még kipróbálni?

2012. jan. 4. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kiállítási kutya, akkor fésüld nyugodtan, nem fog kihullani a szőre. Lehet, hogy nem lesz tökéletes minőségű, de senki nem fog megállítani az utcán, hogy "úristen, te fésülöd a mudidat?!"? Ha meg kiállítási terveid vannak vele, ne engedd a szalmába.
2012. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Engedd be nyugottan a szalmába. Én a Pulimmal mit szóljak??

Hente egyszer neki ülök és szépen késsél kititsztítom a szőrét.

De papáméknak van egy Mudijuk. Az övékéből kipereg az ilyesmi. Mert ha nem fésülöd akkor jó kemény ellenálló szőre lesz amiből ha megrázza magát a nagya kijön.

2012. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kijön az magától is, nem kell aggódni. Az enyémek is nagyon imádnak a szalmában aludni, és hát gondolhatod, hogy hogy néznek ki. Ha kiakarnám szedni, akkor minden 10 percben csinálhatnám.
2012. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Próbálok sorrendben válaszolni.


Kiállításra még nem tudom hogy fogom-e vinni, de elég elképzelhetetlen hogy ne kerüljön kapcsolatba szalmával, szénával, hiszen az állatok alatt ez az alom, illetve ezt eszik, ő pedig terelőkutya. De pl. amíg a juhok szőrének éppen csak a felszínébe akad bele, a kutyának egészen a bőre közelében is sok darab van. És ez csak a mudimmal van így, pl. a kuvaszommal aminek azért nagyjából hasonló a szőre, nincs ilyen gondom.


Második válaszoló, te mint puli-gazda, nyilván fel voltál készülve, hogy ez a fajtával jár. Én amikor utána néztem a mudi fajtának, mindenhol azt olvastam, hogy a bundája teljesen öntisztuló, és könnyebb az ápolását túlzásba vinni, mint a szőrét elhanyagolni. Fésülni pedig utoljára akkor fésültem a kutyát amikor állatorvoshoz vittem az oltása miatt, de akkor is csak ezek a száraz növény-részek miatt, hogy azokat kiszedjem, mert nem akartam az állatorvosnál égni vele. Ennek már jó pár hónapja.


Utolsónak pedig annyit, hogy nem aggódásból mondom, hogy nem jön ki, hanem tapasztaltból. Lehet hogy eltérő a minősége a kutyáink szőrzetének, de az enyém szőre állandóan tele van, és mint mondtam, nem csak a szőre felszínén, hanem teljesen benne, egészen a bőrénél is.

2012. jan. 5. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan tenyészetből vetted, ahol szintén terelnek, gondolom akkor ott is találkoznak ilyennel a kutyák, esetleg megkérdezheted őket, hogy hogyan oldják meg.
2012. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ott ahonnan vettem, nem tereltek a kutyáikkal.
2012. jan. 6. 17:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Holnap próbálok képet hozni, hogy értsétek miről beszélek (mert arra tippelek hogy ti nagyobb szalma darabokra gondoltok, mint amilyenekről igazából szó van).
2012. jan. 6. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor is megkérdezheted a tenyésztődet, biztos vannak kapcsolatai, hátha ismer valakit, aki terel mudival és tud tippet adni. Mindig a legtöbb információval rendelkező szakembert kell megkérdezni, és az a te esetedben biztosan a tenyésztő.
2012. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azzal hogy a tenyésztőt megkeressem, azt hiszem még várok, mert igazából nem nagyon állok vele kapcsolatban. Ha tényleg nem találok valami használható megoldást akkor lehet hogy megkérdezem.


Itt vannak a képek amiket ígértem, tudom hogy nem extra-jó minőségűek, de hát ez tellett tőlem, remélem azért a lényeg látható. Az utolsó képen egy olyan darab van, ami a bőre közelében volt, nem tudom mennyire látszik.


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 7. 13:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megkérdezném a netboard Mudi topicjában, elég aktív fórum, sok gazdi ír:

[link]

Szerintem az a baj, hogy most a téli bundája hosszú, ha levedlik, már nem fog beleakadni. Amúgy heti egy-két átfésülés biztos segítene, akkor rendezettebb. simább lesz a bundája, jobban kihullik a szösz. Nálunk is a tanyán beleakadt a mudik szőrébe, de később kihullott magától.

2012. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!